Drzwi o nietypowym wymiarze

Drzwi o nietypowym wymiarze

Postautor: qba » 20 kwie 2015, 19:47

Witam,
piszę tutaj ponieważ liczę na Waszą pomoc Forumowicze. Remontuję piwnicę i jestem na etapie wymiany drzwi. Mam jednak problem ponieważ są one w niestandardowym wymiarze (175x80 cm). Szukam firmy, która produkuje drzwi na zamówienie w miarę przystępnej cenie. Waham się pomiędzy drewnianymi a stalowymi, choć przyznam szczerze, że skłaniam się ku tym drugim. Jeśli ktoś orientuje się w temacie to będę wdzięczy za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.
qba

Re: Drzwi o nietypowym wymiarze

Postautor: interiors » 21 kwie 2015, 21:25

Też bym polecił tę firmę, mili i dobrzy fachowcy.
interiors

Postautor: krzysztof.nieporski » 28 sty 2016, 11:13

Drzwi o nietypowym wymiarze są coraz popularniejsze. Jest to spowodowane po części tym, że zmieniamy projekt domu pod indywidualne potrzebny lub projekt domu ma nietypowe wymiary. My dowiedzieliśmy się o tym kupując dom postawiony przez kogoś innego. Plusem jednak jest to, że mogliśmy je dobrać odpowiednio do naszych potrzeb czyli np dodatkowo wzmacniane od środka i z niskim progiem. Ponadto wizualnie mogliśmy wybierać z kilkudziesięciu wzorów..
krzysztof.nieporski

Postautor: dynamical » 29 sty 2016, 10:31

Najlepiej przy niestandardowych wymiarach sprawdzają się drzwi przesuwne szklane na przykład, wyglądają bardzo ładnie, a do tego można je dopasować do jakiego rozmiaru chcemy. Wzór też zresztą jest dowolny więc może być to dodatkowa ozdoba naszego pomieszczenia :)
dynamical

Postautor: Lili369 » 28 lis 2016, 08:49

Ja też mam podobny problem, w sumie o którym dowiedziałam sie całkiem przypadkiem - kupiłam dom drzwiami i nie zwróciłam uwagi na inny wymiar tych łazienkowych. dopiero podczas odświeżania wnętrza zauważyłam, że te drzwi są inne. Mamy już zamówione nowe meble łazienkowe wiec nie wyobrażam sobie zostawić te stare drzwi... dzięki za polecenie firmy, chyba się do nich odezwę
Lili369

Postautor: yorkk1k » 17 sty 2017, 13:43

Są fachowcy którzy potrafią zrobić drzwi na wymiar, ale na pewno będą dużo więcej kosztowały niż zwykłe drzwi.
yorkk1k

Postautor: Sortownia » 20 mar 2017, 12:50

Ja kupujędrzwi drewniane u sprawdzonej firmy. Od znajomych z polecenia, to najbezpieczniej chyba. Myślę, że jak im przygotowali zadowalający projekt, to i mi dadzą radę zaproponować coś ciekawego.
Sortownia

Postautor: Sfomum » 22 maja 2017, 12:14

Są fachowcy którzy robią drzwi na zamówienie i odpowiednich wymiarów poszukaj gdzieś na pewno w pobliżu będziesz miał takiego fachowca ale musisz się z tym liczyć że wyjdzie to na pewno drożej.
Sfomum

Postautor: Czarek455 » 16 paź 2017, 10:15

Niekoniecznie trzeba od razu zamawiać drzwi wejściowe na wymiar. Wielu producentów daje radę z dostosowaniem drzwi typowych do danego otworu. Wszystko zależy jak bardzo jest to nietypowy otwór. Skrócenie drzwi to dopłata rzędu od kilkudziesięciu do mniej więcej stu złotych za drzwi. Mi bez problemu w drzwiach firmy Mikea fabrycznie skrócili wszystko do odpowiedniego wymiaru. W przypadku za dużego otworu można zastosować dodatkowe elementy poszerzające/podwyższające ościeżnicę. Można też zastosować naświetla i doświetla, producenci zwykle robią je na podany wymiar, ale warunek to otwór większy przynajmniej o 20 cm niż standardowe drzwi z futryną. Przy okazji możemy zyskać więcej światła w samym domu i to też jakaś korzyść. W jednym przypadku nie ma opcji innej niż drzwi na wymiar, wtedy jak otwór na drzwi jest za wąski.
Czarek455

Postautor: davis12 » 21 lis 2017, 14:10

Wydaje mi się, że okna typu skandynawskiego powinny sprawdzić się w sam raz. Są to okna uchylno- obrotowe , coraz bardziej popularne na terenie naszego kraju. Zaopatrzyłem się w rozwiązanie tego typu dzięki http://skandpol.eu, który posiada w swojej ofercie niezwykle szeroki wybór okien.
davis12

Następna

Wróć do Drzwi, okna, bramy garażowe