Drewniany czy murowany?

Drewniany czy murowany?

Postautor: Kubek » 21 maja 2012, 11:40

Od pewnego czasu toczę wojnę z żoną na temat naszego domu. Ja jestem zakochany po uszy w domach drewnianych, mają nieziemski klimat, fajnie wyglądaja, mamy działkę na terenach nieco oddalonych od miasta, więc by pasowało.
Podoba mi się bardzo sosenka drewniana z tej pracowni.
No ale jest pewien problem- moja żona absolutnie jest przeciwna drewnianym chatką -nie nowoczesne, zimne,łatwopalne, wyglądają jak dom wczasowy i tylko wyłącznie przejdzie u niej dom murowany. Co ja biedny mam zrobic? :(
Jak ja przekonać?
Kubek

Re: Drewniany czy murowany?

Postautor: Dafne » 21 maja 2012, 13:03

Ciężko mi się przekonywać do drewnianych, bo sama wolę murowane i się żonie nie dziwie :)

ale co do argumentów to na pewno możesz użyć:
- ekologia
- skoro niedaleko las- estetyczniejszy wygląs
- energooszczędnośc ( nie wiem na ile to prawda, ala tak powiadają :P)
- szybsza budowa :)
- taniej :)
Dafne

Postautor: Krysiek » 21 maja 2012, 21:19

Zgadzam się z przedmówca, ale za murowanym stoi to że- jest znacznei trwalsze i na długie lata :)
Mnei sie osobiscie drewno kojarzy z domkiem letniskowym albo leśniczówką, a wiadomo jak to ma byc nasz dom to nie bardzo by był z drewna. Wsztystko zalezy od gustu, znając życie kobieta postawi na swoim ;)
Krysiek

Postautor: Tatam » 22 maja 2012, 09:30

Zależy wszystko od wasszych wymagań. Tez mieliśmy ten dylemat, budujemy się nieopodal bieszczad- a tam regiony w połowie dzikie :)
Chatka drewniana pasuje jak ulał, ale chyba jednak postawimy na murowany, bo chcemy nieco większy dom. Planujemy mieć jeszcze 2 dzieci ( narazie mamy jedno) wiec dom musi sprostać naszym wymaganiom :)
Tatam

Postautor: nika » 22 maja 2012, 10:28

Zdecydowanie murowany!
Przepraszam, ze nie pomagam - rozumiem ekonomiczność i ekologicznośc domów z drewna. Ale jak dla mnie dom do mieszkania musi być murowany. Po pierwsze większe możliwości aranżacji wnętrz, po drugie mój dom musi być nowoczesny, po trzecie dom buduje się całe lata, a drewno szybko się niszczy.
nika

Postautor: MonikaS » 22 maja 2012, 11:37

tez raczej mysle o murowanym, ale wydaje mi sie ze to bardziej kwestia przyzwyczajenia i mentalnosci, a nie faktycznych zalet tego drugiego. znajomi mysla o domu z bali i to powaznie i raczej nie sa przerazeni kwestia jego stawiania.

Kubek, a myslales o domu z bali? http://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-z-bali
MonikaS

Postautor: kaja.pietrucha » 22 maja 2012, 11:52

Właśnie zastanawiałam się jakie są zalety domu z bali? To znaczy w czym jest lepszy od zwyklego drewna, bo z tego co się orientuje jest znacznie droższy....

Ja osobiście też preferuje murowane,chociaż drewniane mają swój unikalny klimat, którypo prostu nie kazdy może zrozumieć. Albo się drewno kocha albo nie ;)
kaja.pietrucha

Postautor: OlaŚliwńska » 23 maja 2012, 13:13

Zgadzam się za zdaniem że drewniane albo się kocha albo nie. Ja preferuje zdecydowanie murowane, może to kwestia otoczenia albo przyzwyczajenia. Na wczasach uwielbiam nocować w drewnianych domkach - mają swój klimat i urok.
Jak przekonać żonę? Chyba tylko świetnym projektem :)
OlaŚliwńska

Postautor: BogusławStel » 23 maja 2012, 14:05

My akurat budujemy drewniany letniskowy, więc zaliczamy się zdecydowanie do osób, które go kochają :)
Budujemy na mazurach :) Zalety domków zostały wymienione, ale jest ich znacznie więcej, zwłaszcza jak otoczenie pasuje idealnie!
BogusławStel

Postautor: Gradysz » 13 cze 2012, 11:30

Dom murowany jest zdecydowane solidniejszy i trwalszy. Dom ma służyć na wiele lat i tak właśnie sa przeze mnie kojarzone. Domy drewniane mają urok domów letniskowych - wprowadzają spokój, harmonię, kojarzą się z wakacjami. Ciężko mi obiektywnie na to spojrzeć, sam nie wiem czy mógłbym w drewnianym mieszkać. Zapewne tak, ale jednak murowany moim zdaniem jest bardziej użyteczny.
Gradysz

Następna

Wróć do Off-topic