Drewniany czy murowany?

Re: Drewniany czy murowany?

Postautor: Jan » 20 sie 2012, 13:15

Ojj...również stawiam na murowany, aczkolwiek podtrzymuje wersję przedmócy - wykończenie drewniane elewacji wygląda świetnie :)
Jan

Postautor: Metax » 21 sie 2012, 13:43

My stawiamy na duzy i solidny dom, niestety jak duży to musi być murowany, więc taka też jest nasza odpowiedź.
Duża przestrzeń i dużo pokoi, drewniane domki sa fajne jako letniskowe lub jako małe chatki dla niewielkiej rodzinki :)
Metax

Postautor: Togo » 21 sie 2012, 20:57

My rowniez gustujemy w dużych domach, dlatego tylko murowane wchodzą w grę. Jeżeli mialbym przekonywac zonę do drewnianego, to podkreśliłbym ekonomię i ekologię domu :)
Togo

Postautor: Rusek » 22 sie 2012, 11:44

Zdecydowanie murowany. Również stawiamy na duży, wielorodzinny dom wiec bez tego się nie obejdzie. Planujemy mieć ponad 120m2, i nie wyobrażam sobie mieszkać w drewnianym. Aczkolwiek zgadzam się ze zwolennikami, klimat jest niesamowity, zwłaszcza jak domek jest górach :)
Rusek

Postautor: Jaga » 22 sie 2012, 13:53

Mieliśmy z mężem taką sprzeczkę dosyć długo i jak już stanęliśmy na moim ( murowanym) to niestety tak się zdarzyło, że MG Projekt ma w swojej ofercie projekty również "mieszane", czyli w gruncie rzeczy murowane, ale dodatki ( okna, wejscia do domu) są z drewna. I chyba na czymś takim przystaniemy :)
Jaga

Postautor: Jowita » 23 sie 2012, 10:31

Mam podobny problem, mąż się upiera na drewniany dom, a ja wolę murowany.
Mam obawy co do drewnianego, wiem że ekonomiczny itp, ale wydaje mi się mniej solidny i po prostu wolę murowany. Cieszę się że jednak więcej osób jest mojego zdania :)
Jowita

Postautor: AlaW » 23 sie 2012, 11:32

My stawiamy chyba na drewniany, ale to dlatego że szukamy czegoś bardziej w stylu letniskowym, działkę mamy w okolicach gór więc akurat wpasuje się w klimat :)
AlaW

Postautor: rafiki » 21 wrz 2012, 11:32

w górach to chyba grzech nie budować drewnianego, najlepiej z Bali, a nie z samym wykończeniem. Nie powiem, drewno dodaje fajnego klimatu do mieszkania, robi się taki przyjemniejszy, tylko trzeba uważać, żeby nie przesadzić, np jak ktoś się decyduje na drewniane wykończenia w środku, żeby nie zrobiło się zbyt kiczowato;)
rafiki

Postautor: MamaMuminka » 22 lis 2012, 13:03

Wydaje mi się, że budowanie drewnianego nie w górach - to tak trochę nie fari:p Takie mieszane za to, bardzo mi sie podobają, fajnie ze Pracownia idzie z nowymi trendami i daje takie pomysły :)
MamaMuminka

Postautor: sówka » 20 kwie 2013, 20:25

Bardzo podobają mi się domki drewniane. Zresztą, słyszałam że są bardzo energooszczędne i w zimie trzymają ciepło a latem jest w nich chłodno.
A jak ktoś nie chce w takim mieszkać cały rok, to można zrobić sobie domek letniskowy w takim stylu. Np. Sosenka, urocza... :)
sówka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic