Drewniane słupy ogrodzeniowe - zamocowania

Drewniane słupy ogrodzeniowe - zamocowania

Postautor: MG Projekt » 21 maja 2018, 09:45

Witam.... chodzi o zamocowania słupów drewnianych do betonu.... Drewniane słupy sosnowe 14 -stki zamocowałem kotwami typu U. Sam robiłem fundamenty pod te slupy ...mieszanka cement B30 +trochę piasku. Wlozylem kotwy -wypoziomowalrm-odczekałem ok 2 dni i zamocowalem slupy .Po przykręceniu słupy się ruszają....
Płot ma być z poziomymi szerokimi deskami w stylu rancho. Tylko pierwszy i ostatni słup ma być murowany..reszta w środku drewniane ... Teraz pytanie -jak dodatkowo ustabilizować te słupy? Bo chyba to nie za dobrze że one się ruszają.... myślałem żeby zaimpregnowac dodatkowo smołą lub/i gumą płynną i je obmurować dodatkowo (Na słup nałożyć 1 element -kwadrat do budowy słupów murowanych i zalać to betonem). Czy to zda egzamin? Niby nie betonuje sie drewna ale te ok 20cm betonowania bedzie naW poziomem gruntu a nie w ziemi ...no i jaki jest inny sposób na stabilizację słupów? Będę bardzo wdzięczny zawskazowki....trochę jestem teraz przerażony

--- Z powodu problemów technicznych temat dodany przez administratora forum w imieniu użytkownika "malamut"---
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Drewniane słupy ogrodzeniowe - zamocowania

Postautor: Polarny » 17 lip 2018, 06:01

Teraz to jedyne wyjście. Ogólnie to jak się montuje kotwy to powinny być zagłebione w betonie i słupy dodatkowo zaimpregnowane albo opalone.
A mam pytanie, przymocowałeś kotwy śrubami dobrze do drewna?
Polarny

Re: Drewniane słupy ogrodzeniowe - zamocowania

Postautor: bebniarzjac » 27 lip 2018, 11:19

Poszperajcie w tej kwestii w Google. Z całą pewnością się coś znajdzie :)
Czasem powodzenie w życiu zależy od drobnostki.
Od jednego spotkania.
Właściwej decyzji, łutu szczęścia.
Awatar użytkownika
bebniarzjac

Wróć do Tarasy i balkony