domy energooszczedne

Re: domy energooszczedne

Postautor: szybkibill » 27 sty 2014, 09:25

Też dręczy nas temat kolektorów słonecznych zwłaszcza że nasza gmina co roku ma w budżecie środki przeznaczone na dofinansowanie takich inwestycji wśród mieszkańców. Po prostu warto by było skorzystać.
szybkibill

Postautor: Walde » 13 maja 2015, 13:17

Na instalacje fotowoltaiczne zawsze znajdą się dofinansowania, dzięki czemu można wyposażyć się w idealne ogrzewanie - darmowe. Fotowoltaikę można spokojnie podłączyć także do jakiejkolwiek instalacji elektrycznej, więc opłaca się jednocześnie zainwestować w ogrzewanie podłogowe. W przypadku domów energooszczędnych proponuję folie grzewcze - ogrzewanie powierzchniowe o bardzo niskim zużyciu energii.
Walde

Postautor: robrem » 28 cze 2016, 13:44

Dużo jest dofinansowań, które mają zachęcić do uwzględniania energooszczędności w schematach domów i samej budowie.
Przy remoncie będzie ciężej dopasować instalacje i izolacje, jeżeli nie chcemy zrywać tynków ze ścian, ale założę się, że jest dużo innych sposobów, aby sprawić, by pomimo to przemienić nasz dom w energooszczędny.
Poza tym, z tego, co widzę, patrząc na producentów materiałów i firmy budowlane, to coraz więcej z nich jawnie informuje o możliwości ujęcia tej koncepcji przy tworzeniu już projektów domów albo od razu budują gotowy budynek mieszkalny z odpowiednimi systemami oszczędzania energii.
Moim faworytem jest ta firma - altbud-domy.pl, głównie dlatego, że wszystkie domy z oferty są zrobione z drewna, który jest moim ulubionym budulcem i zachwycam się ich projektami. Moja przyjaciółka sama skorzystała z ich usług, bardzo polecając wykonanie i podejście do tematu pracowników.
Także sądzę, że teraz nie ma się co martwić, jeżeli zależy nam na oszczędności kosztów z energii to jest wystarczająco dużo rozwiązań na naszym polskim rynku, by temu sprostać.
Awatar użytkownika
robrem

Postautor: Janusz23 » 07 sie 2016, 23:04

Czy w Polsce, w naszych warunkach geograficznych i pogodowych, naprawdę da się stworzyć energooszczędny, opłacalny dom?
Janusz23

Postautor: MG Projekt » 08 sie 2016, 08:16

Wydaje się nam że powstał już nie jeden taki dom
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: bigrow » 11 sie 2016, 09:19

W Polsce dużo jest już takich domów i ciągle powstają kolejne i to już nie tylko w bogatych dzielnicach i na zamkniętych osiedlach. Dużo widuję takich na wsiach, gdzie w końcu jest więcej słońca, swobodnego przepływu powietrza i spalin.
Powiedziałbym też, że zasięgu, ale to nie jest zarezerwowane tylko do wsi :D
A instalacje paneli dużo dają, czytałem sporo opinii na ten temat jakiś czas temu i większość osób twierdziła, że bardzo szybko zwróciła im się ta inwestycja.
Awatar użytkownika
bigrow

Postautor: Blatter3 » 06 lip 2017, 12:41

Dom energooszczędny to według mnie w obecnej sytuacji najlepsza możliwa inwestycja :) Ostatnio trafiłem np. na taką ofertę http://ecobud.pl/ Akurat niedługo mam zamiar budować się w okolicy Katowic, więc całkiem możliwe, że zdecyduję się skorzystać z ich oferty :)
Chyba właśnie po tym można poznać ludzi naprawdę samotnych... Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni. Zawsze można do nich zadzwonić. Zawsze są w domu.
Blatter3

Postautor: TomekP » 29 sie 2017, 11:39

Nie jestem jakimś zapaleńcem, ale bardzo podoba mi się idea domów energooszczędnych, w dodatku mogą być to domy, które z zewnątrz wyglądają "normalnie", bo nowoczesne bryły nie zawsze do mnie przemawiają. Ostatnio przeglądałem ofertę firmy WascoVilla, która buduje domy energooszczędne w technologii szkieletowej - jak dla mnie super sprawa.
TomekP

Postautor: Evufi » 31 sie 2017, 06:18

Takie domy to przyszłość, lecz w realiach naszego kraju dość odległa niestety :/
Evufi

Postautor: Tsaki » 31 sie 2017, 06:20

Co ty gadasz, takie domy to obecnie 2/3 stawianych w naszym kraju. Ta przyszłość to już dziś ;)
Tsaki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kupiłeś projekt i co dalej?