domy energooszczedne

onaszkowski

09 sie 2018, 16:59

Ja nie ładowałabym się, tylko rozejrzałabym się najlepiej za jakimś domem w Grodzisku Mazowieckim. Najbardziej urzekły mnie domy w Grodzisku Mazowieckim. Ich domy pozytywnie wyróżniają się estetyką wykonania w porównaniu do pozostałych domów w Grodzisku Mazowieckim, czym też mnie do siebie przekonały.

Awatar użytkownika
bianka

23 sie 2018, 12:57

Biorąc pod uwagę, że za kilka lat wejdą przepisy o dostosowaniu budynków do wymogów energooszczędności, to czy ktoś chce mieć taki dom czy nie raczej nie będzie dłużej podlegać dyskusji. Rozumiem, dlaczego taka zmiana ma zostać wprowadzona, w końcu wykorzystujemy zasoby przyrody i je marnujemy aż nadto, tylko koszty przystosowania istniejącego domu z tradycyjnej architektury mieszkalnej mogą być większe niż koszty kupna nowego domu energooszczędnego. Nie wiem, co zrobią ludzie, którzy mieszkają w domach pokoleniowych, których nie stać na zakup pomp ciepła czy rekuperatorów - a one trochę kosztują.
Maranka

26 wrz 2018, 17:59

Oczywiście, że warto postawić na oszczędność energii. To leży w interesie każdego posiadacza domu. Ale nie każdego stać na to, by budować od razu takie energooszczędny dom. Za to na pewno można zminimalizować wydatki energii. Chociażby instalując oświetlenie LED. Podobnie jak cały potrzebny do tego osprzęt. A różnica w rachunkach będzie spora.
sprawna

20 kwie 2019, 17:51

Dom wiadomo dobrze żeby oszczędzał, a nie by wydawać sporo kasy na jego utrzymanie.
demianFerg

20 kwie 2019, 18:39

Faktycznie w dziesiejszych czasach tak lepiej budować. Mniejsze koszty utrzymania są potem
darwilicki

22 sie 2019, 14:45

Faktycznie w tego typu domach trzeba zwracać uwagę na energooszczędne rozwiązania. Tu styropian grafitowy albo dobrej klasy wełna . Na wykończenie system. Foveo-Tech ma systemy na wełnę i styro można wybrać w zależności od tego, gdzie posadowiony jest dom
Kamil Stec

20 maja 2020, 11:35

My z żoną zaczynamy za niedługo budowę i chcemy żeby to był nowoczesny, inteligenty i ekologiczny dom. Energooszczędne rozwiązania to podstawa. Znaleźliśmy projekt domu energooszczędnego, firma zaadaptowała go do technologii szkieletowej (z prefabrykatów) i ruszamy z budową. Mamy zagwarantowane ekologiczne izolacje, materiały budowlane, energooszczędne instalacje - fotowoltaikę, smartHome, pompę ciepła, rekuperację, biologiczną oczyszczalnię ścieków. To wszystko bardzo się opłaca, rachunki będą zerowe, można nawet na tym zarobić :) Polecam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupiłeś projekt i co dalej?”