Dom i jego otoczenie

Dom i jego otoczenie

Postautor: MG Projekt » 11 maja 2015, 09:51

Witamy
Budowa to prace związane nie tylko z budynkiem, należy również pamiętać o jego otoczeniu : trawniki, podjazdy itp.
Jak wykończyliście swoje działki lub jakie macie na nie pomysły ?
Pozdrawiamy
MGProjekt
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Re: Dom i jego otoczenie

Postautor: Ogrodolandia » 03 cze 2015, 10:17

Dobrym sposobem jest wynajęcie architekta krajobrazu :)
Awatar użytkownika
Ogrodolandia

Postautor: MG Projekt » 03 cze 2015, 11:12

Z pewnością takie rozwiązanie zaoszczędzi sporo czasu, jednak nie wszystkich stać na taką usługę.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: Margaret » 18 cze 2015, 10:20

Choć ogród to moje królestwo, podjazdem i chodnikiem przed domem zajmował się mój mąż. :) Chcieliśmy uniknąć typowej kostki brukowej i zainwestowaliśmy w żwirek. Oczywiście nie wystarczyło go tylko rozsypać, ale trzeba było jeszcze zainwestować w kraty trawnikowe, żeby to wszystko jakoś się trzymało. Mąż w tym roku był na targach Budma w Poznaniu i znalazł tam firmę GeoProduct, więc zamówił od nich kilkadziesiąt sztuk. Teraz wygląda to bardzo elegancko. Jeśli chodzi o ogród, to korzystaliśmy z pomocy architekta krajobrazu. Zależało nam na tym, by całość była dobrze przemyślana i estetyczna. Ja natomiast pielęgnuję już swoje grządki i rabaty kwiatowe.
Margaret

Postautor: Kamil Walaszczek » 06 gru 2015, 19:30

podjazd żwirowy i kwiaty wzdłuż podjazdu, do tego ogród przed domem
Łapie tylko dobre chwile
Awatar użytkownika
Kamil Walaszczek

Postautor: PaulinaPk » 14 cze 2016, 19:54

Ja jestem zwolenniczką żywopłotów :) Nie mam ręki do kwiatów, więc jak dla mnie to świetna alternatywa, aby urozmaicić przestrzeń wokół domu. Co prawda nie jest aż tak kolorowo, ale jak się odpowiednio przytnie to efekt może być ciekawy.

Jeśli ktoś podziela moje zainteresowanie to zapraszam na https://goforpro.pl/blog/zywoplot-doda-twojemu-ogrodowi-charakteru/ po więcej inspiracji. Jak Wy macie jakieś fajne przykłady żywopłotów, to chętnie popatrzę i dodam do posta :)
PaulinaPk

Postautor: bobbudowlaniec » 23 sie 2016, 09:29

Mi na myśl o domu i jego otoczeniu przychodzi od razu bezpieczeństwo. Mieszkam niestety w nieciekawej miejscowości, jeśli o to chodzi. Nieraz zdarzało się, że skalnik mojej żony został zniszczony przez jakiś małolatów. Ostatecznie zdecydowałem się na monitoring, który raz na zawsze zakończył te problemy. Taka inwestycja w zamian za spokój to naprawdę dobry interes!
bobbudowlaniec

Postautor: maliniak » 30 wrz 2016, 14:54

Ja bardzo lubię pracę w ogrodzie. W sezonie letnim mogę w nim spędzać godziny na pieleniu, sadzeniu, podlewaniu etc. Bardzo relaksujące zajęcie. Teraz myślę o ułożenie alejek. Zastanawiam się tylko jaką nawierzchnię wybrać.
maliniak

Postautor: bbrzoza82 » 09 paź 2016, 21:50

U nas był spory problem, bo kupiliśmy kilka tysięcy metrów, ale terenu bardzo nierównego. Raz piach, raz ziemia, czasem glina...dramatycznie, ale z początku wcale tak nie wyglądało. Ostatecznie zamiast zamawiać 10 wywrotek ziemi, kupiłem małego fajnego bobcata i przez tydzień równałem, przerzucałem, kombinowałem, niemniej wyszło mnie taniej, niż wynajem budowlańców i robota zrobiona. Wyszło super, teraz mamy wszędzie trawę i pykamy sobie w minigolfa ;)
bbrzoza82

Postautor: jmarek » 10 paź 2016, 09:59

Stwórzcie przydomowy ogród.To rozwiązanie sprawdza się na każdej powierzchni.
jmarek

Następna

Wróć do Działka - teren wokół domu