Dom i jego otoczenie

Re: Dom i jego otoczenie

Postautor: onaszkowski » 14 wrz 2018, 21:17

Fajne pomysły, na pewno część wykorzystamy w swoim ogrodzie. Bardzo ciekawą rzecz podsunęła mi koleżanka, a mianowicie Tarasola. Nie wpadłem na to wcześniej, a wydaje mi się, że świetnie wyglądałaby na naszym tarasie.
onaszkowski

Postautor: boniwijka » 25 wrz 2018, 08:51

Ja niestety obecnie mam mały ogródek, ale może w przyszłości uda się spełnić marzenie o dużym domu z prawdziwym ogrodem, gdzie będzie mnóstwo zieleni, osoby kącik do zabawy dla dzieci, miejsce na grilla itp. :d Póki co zadowalam się moimi kilkoma metrami trawy, kilkoma drzewami i mikro ogródkiem ziołowo-owocowo-warzywnym. Jest tego jeden plus - prace w ogrodzie zajmują mi maksymalnie dwa dni :P
boniwijka

Postautor: ArturSom » 01 paź 2018, 11:01

Jeżeli chodzi o otoczenie domu to tutaj jak najbardziej mogę polecić Ci abyś zajrzał do oferty Pozbruk oraz na ich kanał YT, gdzie znajdziesz kilka fajnych materiałów m.in w serii "Pozbruk zaprasza do ogrodu"
ArturSom

Postautor: Lewczak » 05 paź 2018, 13:31

Zazwyczaj bywa tak, ze tworzenie ogrodu wymaga czasu i efekt wow jest dopiero na samym końcu. Zastanawialiście się kiedyś , jak stworzyć taki ogród od zaraz?
Lewczak

Postautor: AnnaSobot » 12 paź 2018, 11:35

Otoczenie domu powinno być skutecznie oświetlone, tak by teren był bezpieczny dla domowników po zmierzchu. Ja do oświetlenia posesji wykorzystałam halogeny ledowe. A na jakie oświetlenie Wy postawiliście?
AnnaSobot

Postautor: Norek » 02 gru 2018, 12:54

Ja mam zupełnego bzika na punkcie mojego ogrodu. Już nawet zamówiłem roślinki na stronie futuregardens.pl (bo już przyjmują zamówienia na wiosnę 2019), gdzie mają niesamowity wybór przeróżnych roślin ozdobnych, w tym wiele unikatowych odmian, co to wcale nie jest łatwo dostać. Dzięki temu, jak tylko mróz odpuści, będę mógł robić nowe nasadzenia:)
Norek

Postautor: zabek3 » 05 sty 2019, 09:55

Moim zdaniem żywo płot robi dobrą robotę. Minus jest taki, że wymaga regularnego strzyżenia - poza tym jest ok.
zabek3

Postautor: TomaszMil » dzisiaj, 15:57

W zakresie otoczenia koniecznie sprawdź ofertę Pozbruk ponieważ mają wiele interesujących modeli kostek brukowych, palisad, płyt dekoracyjnych czy nawet pięknych elementów Gardeo do stworzenia muru samonośnego jak Amsterdam czy Rotterdam.
TomaszMil

Poprzednia

Wróć do Działka - teren wokół domu