Dom i beton architektoniczny

Dom i beton architektoniczny

Postautor: Lewczak » 06 wrz 2018, 14:51

Na wiosnę, czeka nas wykończenie domu i wielu w nim elementów. Zastanawiam się nad zastosowaniem betonu architektonicznego. Udało mi się tutaj http://art-bet-design.p l/galeria/ , znaleźć wiele fajnych zastosowań. Widziałam ich realizacje i nie wiedziałam, że w tak fajny sposób można wykorzystać beton.
Lewczak

Re: Dom i beton architektoniczny

Postautor: barcisław » 17 wrz 2018, 17:29

Praktyczniejsza od betonu architektonicznego jest zdecydowanie struktura dekoracyjna.

Chodzi o takie, które oferuje Magnat:

Taki wynalazek mieści się w kubełku identycznym jak farba do ścian i jest gotowa do samodzielnego nałożenia. A to z filmików na youtube wynika, że jest łatwe.
barcisław

Postautor: hugon » 19 wrz 2018, 11:31

Nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc.
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd – Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
hugon

Postautor: boniwijka » 26 wrz 2018, 09:53

Mam wrażenie, że coraz więcej osób wykorzystuje beton i to nie tylko na zewnątrz domu czy do typowych prac budowlanych, ale też do dekoracji i aranżacji pomieszczeń (zwłaszcza jeśli ktoś ma duże powierzchnie, wtedy ten materiał spisuje się idalnie!). Sama chciałam wykorzystać beton u siebie, już nawet znalazłam od firmę -cemex, ale póki co takie pomysły niestety będą musiały poczekać, bo wiązałoby się to z większym remontem, który kilka miesięcy temu zakończyłam. Teraz czas na odrobinę spokoju, ale może za kilka lat zrealizuję te swoje małe marzenia i zobaczę na własne oczy jak taki pomysł sprawdzi się w dość typowym wnętrzu.
boniwijka

Postautor: daren » 26 wrz 2018, 13:01

Przyznaję, nie sądziłem, że można tak wykorzystać beton we wnętrzach. Zawsze kojarzył mi się z chłodnym, trudnym do wykorzystania materiałem i do tego mało dekoracyjnym. Najwyraźniej jednak beton architektoniczny wytwarza się inaczej od normalnego betonu, przez co jego przygotowanie i nakładanie prezentuje się zupełnie inaczej. Aranżacje z jego udziałem są bardzo fajne i trafia na moją listę materiałów do rozważenia przy remoncie.
daren

Postautor: barcisław » 28 wrz 2018, 18:52

daren pisze:Przyznaję, nie sądziłem, że można tak wykorzystać beton we wnętrzach. Zawsze kojarzył mi się z chłodnym, trudnym do wykorzystania materiałem i do tego mało dekoracyjnym. Najwyraźniej jednak beton architektoniczny wytwarza się inaczej od normalnego betonu, przez co jego przygotowanie i nakładanie prezentuje się zupełnie inaczej. Aranżacje z jego udziałem są bardzo fajne i trafia na moją listę materiałów do rozważenia przy remoncie.

A pewnie, że można. Tutaj przykład aranżacji, gdzie ten beton zajmuje relatywnie mało miejsca. Nie przytłacza, ale ozdabia. :)

Obrazek
barcisław

Postautor: monti » 24 paź 2018, 20:13

Mi się bardzo podoba to rozwiązanie ale nie należy do tanich.
monti

Wróć do Porady budowlane