Docieplenie ścian

Docieplenie ścian

Postautor: Egor55 » 04 kwie 2015, 13:06

Cześć.

Czy Waszym zdaniem da się zaoszczędzić na docieplaniu ścian? Chodzi mi oczywiście o oszczędności w czasie zimy na centralnym ogrzewaniu.
Be like water making its way through cracks.
Awatar użytkownika
Egor55

Re: Docieplenie ścian

Postautor: andrzejdewa » 09 kwie 2015, 09:03

Hmmm... A nie lepiej postawić na ogrzewanie ścienne ? Wtedy zawsze będziemy mieli ciepłe ściany ;)
andrzejdewa

Postautor: Cayetan4 » 04 maja 2015, 18:23

Tutaj są też całkiem fajne docieplenia budynków. Myślę, że warto się zapoznać z ich ofertą ;)
Cayetan4

Postautor: Walde » 13 maja 2015, 13:13

Można ewentualnie jeszcze pokusić się o dogrzanie mieszkania ogrzewaniem sufitowym, natknąłem się na taki wynalazek gdy sam szukałem opcji dla swojego domu. Jeśli chodzi o ściany to warto zapoznać się z ogrzewaniem na podczerwień - infrapanele.
Walde

Postautor: Robson91 » 27 maja 2015, 18:54

Ja w tej kwestii jestem dość konserwatywny - stawiam na styropian i sprawdzone kleje Tytana. Na tych ostatnich jeszcze zarabiam wymieniając punkty z opakowań na nagrody w programie MistrzowieTytana.pl W ten sposób dociepliłem dom rodziców. To + odpowiednia wentylacja ścian (przewiercone na wylot otwory z klatkami wentylacyjnymi) sprawdziło się idealnie i zaradziło na grzyba.
Robson91

Postautor: dekostyr » 23 sie 2015, 07:09

Docieplenie domu robi ogromną robotę w zimie, wiadomo nie jest to tak jak niektórzy sobie myślą że jak docieplą to nie będą musieli palić w piecu ale jest zdecydowana różnica - ciepło już tak nie ucieka z domu. W lecie z drugiej strony izolacja styropianowa pozwala na zachowanie chłodniejszych temperatur w domu co z kolei też przekłada się na komfort. Ze swojej strony mogę polecić sprawdzoną i profesjonalną firmę która oprócz dociepleń produkuje i montuje sztukaterię styropianową i elegancko wykańcza elewacje.
dekostyr

Mój dziennik budowy

Postautor: Dingles » 11 wrz 2015, 07:36

Moim zdaniem podstawą jest odpowiednie dobranie izolacji ścian i sufitów, wówczas można myśleć o oszczędnościach na ogrzewaniu. To, jakie mamy ogrzewanie staje się sprawą drugorzędną.
Styropian jest chyba najczęściej stosowany, jednak ma on kilka wad. Wełna mineralna jest lepsza, jeśli chodzi o termoizolację, jednak ostatnio coraz większym powodzeniem cieszy się izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej. Tu możecie o niej poczytać: http://www.am-pur.pl/
Moim zdaniem dobra rzecz.
Dingles

Postautor: Ivo » 22 wrz 2015, 10:45

Dingles pisze:Moim zdaniem podstawą jest odpowiednie dobranie izolacji ścian i sufitów, wówczas można myśleć o oszczędnościach na ogrzewaniu. To, jakie mamy ogrzewanie staje się sprawą drugorzędną.
Styropian jest chyba najczęściej stosowany, jednak ma on kilka wad. Wełna mineralna jest lepsza, jeśli chodzi o termoizolację, jednak ostatnio coraz większym powodzeniem cieszy się izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej. Tu możecie o niej poczytać: http://www.am-pur.pl/
Moim zdaniem dobra rzecz.

Dokładnie, zgadzam się z tym :)
(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.
Awatar użytkownika
Ivo

Postautor: Genia » 26 lis 2015, 10:38

często w programie "nasz nowy dom" na polsat widzimy jak wewnątrz do ścian przyczepiają płyty jakieś ,żeby wyrównać te ściany. Mam takie pytanie , może ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć czy takie płyty mogą też pełnić funkcję ocieplenia ścian? Albo czy taka http://sortownia-odpadow.pl co robi z odpadami właśnie po burzeniu takich starych domów?
Genia

Postautor: stylowy » 04 lut 2016, 08:51

Te płyty mogą zdać egzamin.
stylowy

Następna

Wróć do Izolacje