Deski elewacyjne

Deski elewacyjne

Postautor: Fasadasystem » 04 paź 2016, 09:25

Deski FASADA PANEL to linia nowoczesnych, uniwersalnych płyt cementowych produkowanych w innowacyjnej
technologii, dzięki której płyty uzyskują doskonałe parametry wytrzymałościowe przy minimalnej grubości.
W procesie produkcji stosowane są tylko naturalne produkty takie jak cement portlandzki, piasek kwarcowy,
włókno celulozowe i naturalne dodatki poprawiające parametry techniczne. Płyty to produkt całkowicie wolny od
azbestu, włókien sztucznych i formaldehydu.
Płytę można przyklejać do ścian ogólnie dostępnymi klejami budowlanymi (np. klej do glazury i terakoty stosowany na zewnątrz) lub przykręcać do
ścian i konstrukcji drewnianych specjalnie dedykowanymi wkrętami.
Kolejna czynnością jest impregnowanie płyty i malowanie dowolnie wybranym kolorem lakierobejcy.

Wykonana w ten sposób elewacja nie wymaga co rocznego malowania i zachowuje swój wygląd przez wiele lat. Deski myjemy czysta woda z dodatkiem detergentów np. płyn do mycia naczyń.

Więcej informacji technicznych uzyskacie Państwo na stronie http://www.plytymgo.com lub telefonicznie.
Załączniki
deska.JPG
deska.JPG (110.88 KiB) Przeglądany 1040 razy
Fasadasystem

Re: Deski elewacyjne

Postautor: Alerdis » 10 kwie 2017, 09:49

W dobrym momencie spada mi ten post z nieba. Właśnie zabieram się za wykańczanie domu od zewnątrz i może to jest jakaś alternatywa dla typowego tynku i farby...
Alerdis

Postautor: Tereska » 11 gru 2017, 15:28

Nie jestem fanką tego rozwiązania :/
Tereska

Postautor: kameleon » 17 kwie 2018, 09:47

Wygląda świetnie, przynajmniej według mnie :)
kameleon

Postautor: adek » 25 kwie 2018, 15:18

Deski trzeba niestety co jakiś czas odnawiać i impregnować. Na początku wygląda to estetycznie, ale z biegiem czasu jest coraz gorzej... Jak najmniej tych desek :) Można też deski zastępować innymi materiałami, które będą wizualnie podobne - np. cegły klinkierowe - są takie odmiany, które wyglądają jak dechy, choćby Cassia Long...
adek

Postautor: darwilicki » 03 lip 2018, 12:11

Co do klinkieru to King Klinker ma dobrą ofertę. Rózne wzory, różne koloru, różne lica, więc można sobie wybrać i dopasować klinkier zarówno do dachu jak i do otoczenia
darwilicki

Postautor: barcisław » 30 sie 2018, 17:38

adek pisze:Deski trzeba niestety co jakiś czas odnawiać i impregnować. Na początku wygląda to estetycznie, ale z biegiem czasu jest coraz gorzej... Jak najmniej tych desek :) Można też deski zastępować innymi materiałami, które będą wizualnie podobne - np. cegły klinkierowe - są takie odmiany, które wyglądają jak dechy, choćby Cassia Long...

No ale hola hola, jak się używa Vidaronu to można to powtarzać co 6 lat i będzie okej. To nie taras, na którym olej trzeba odświeżać co pół roku.
barcisław

Postautor: adek » 30 sie 2018, 21:51

Wiadomo, też to słyszałem w reklamach... :P Ale potem niestety życie weryfikuje w praktyce jak to jest. W miejscach, które mogą być narażone na większe ilości wody (opadowej albo po prostu z ochlapania :) nie warto stosować desek elewacyjnych, tylko właśnie klinkier, o którym pisałem wcześniej.
adek

Wróć do Ściany