Czym ocieplić poddasze?

Czym ocieplić poddasze?

Postautor: tolowarzysz » 09 sty 2015, 11:02

Hej wszystkim :) Macie jakiś pomysł na to, czym ocieplić poddasze? Znalazłem np. kilka informacji nt. ocieplania poddasza. Myślicie, że pianka poliuretanowa byłaby spoko?
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2015, 07:45 przez tolowarzysz, łącznie zmieniany 1 raz
What a dump.
Awatar użytkownika
tolowarzysz

Re: Czym ocieplić poddasze?

Postautor: MG Projekt » 09 sty 2015, 11:15

Witam
Pianka poliuretanowa jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety dość kosztownym, taniej wyjdzie wełna mineralna z izolacjami.

Pozdrawiam
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: miron » 03 lut 2015, 18:59

Wełna mineralna jest chyba najlepszym produktem do ocielenia poddasza. Niewątpliwie do jej zalet można zaliczyć niepalność i elastyczność. Dodatkowo wełna jest dobrym izolatorem akustycznym.
miron

Postautor: Cedeem » 17 lut 2015, 22:00

Ja też właśnie ostatnio bardzo dużo słyszałem o tym całym ocieplaniu dachów pianką PUR. Tutaj masz artykuł o ocieplaniu dachu. Aż się zaczynam zastanawiam czy u siebie czegoś takiego nie zastosować :)
A bad cause requires many words.
Awatar użytkownika
Cedeem

Postautor: kominiks » 17 mar 2015, 14:57

Też się zastanawiam, nad ociepleniem dachu. Ostatnio interesuje mnie moco temat budowanie domów pod klucz. Słyszałem, że dobrym pomysłem jest ocieplenie dachu po prostu wata szklaną. Co o tym sądzicie?
kominiks

Postautor: magda32 » 13 kwie 2015, 13:15

Zgadzam się z użytkownikiem miron. Wełna mineralna.
magda32

Postautor: Adadio8 » 17 kwie 2015, 12:31

Mam trochę inne pytanie - czy ocieplaniem dachu zajmujecie się sami, czy robi to za was jakaś firma? W internecie widzę dużo filmów pokazujących jak ocieplać dach i wygląda to na proste zajęcie ;)
Dobra krew nie może kłamać.
Awatar użytkownika
Adadio8

Postautor: interiors » 21 kwie 2015, 21:23

Nic nie rób samemu, zaufaj specjalistom, to zbyt ważna sprawa.
interiors

Postautor: PrzemekO » 30 kwie 2015, 09:02

Witam, przeczytawszy wszystkie wypowiedzi stwierdziłem, że muszę napisać coś od siebie. Otóż sam borykałem się kiedyś, czym ocieplić poddasze swojego domu i w końcu wybrałem piankę poliuretanową. Teraz stwierdzam, że była to inwestycja trafiona w dziesiątkę. Domyślam się, że zaraz znajdą się entuzjaści wełny, ale w końcu mamy wolność wyboru i wypowiedzi, więc każdy ma prawo zdecydować, czym chce ocieplić swój dom. Generalnie, aby wybrać dobrego wykonawcę trzeba poświęcić trochę czasu na telefony i zadawanie odpowiednich pytań. Na pewno nie warto kierować się najniższą ceną, o czym się przekonałem osobiście podczas rozmów. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że pianka jest drogim rozwiązaniem, oczywiście wszystko zależy od je rodzaju, bo są pianki o komórkach otwartych i zamkniętych a ich ceny są znacząco różne. Wiem natomiast, że koszty ocieplenia pianką otwartą nie są wysokie, bo wahają się w granicach 60zł za 20cm grubości, więc porównując to do wełny uważam, że cena nie jest wygórowana, zwłaszcza, iż dobra wełna plus jej montaż też swoje kosztuje. Jeśli to komuś w czymś pomoże podam adres firmy, która ocieplała moje poddasze http://www.eko-pur.pl , dodam jeszcze, że podczas pracy dyskutowałem dość sporo z pracownikami i muszę stwierdzić, że uzyskałem satysfakcjonujące odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.
Awatar użytkownika
PrzemekO

Postautor: Ogrodolandia » 21 cze 2015, 08:40

Pianka poliuretanowa jest dobrym rozwiązaniem. :)
Awatar użytkownika
Ogrodolandia

Następna

Wróć do Dachy