Czy oznakowanie terenu budowy jest obowiązkowe?

Czy oznakowanie terenu budowy jest obowiązkowe?

Postautor: MisaMaj » 08 maja 2018, 07:38

Często widuję tablice z informacja o budowie i inne znaki i piktogramy, które informują o potencjalnych niebezpieczeństwach czy etapach budowy. Czy takie znaki są konieczne? Czy muszę mieć na nie jakaś zgodę/dokumenty? Czy wystarczy, że kupię to co mnie interesuje i umieszcze tam, gdzie potrzebuję?
MisaMaj

Re: Czy oznakowanie terenu budowy jest obowiązkowe?

Postautor: martabuduje » 22 sie 2018, 08:08

Obowiązkowa jest tablica informacyjna, którą można kupić w każdym sklepie budowlanym. Najlepiej, żeby ją wypełnił kierownik budowy, będzie wiedział co wpisać. Ogrodzenie terenu budowy, nie jest obowiązkowe, ale na pewno warto.
Polecam zajrzeć tutaj https://building-companion.pl/artykul/7 ... iem-budowy
martabuduje

Re: Czy oznakowanie terenu budowy jest obowiązkowe?

Postautor: LilaGri » 03 gru 2018, 09:47

Tak, obowiązkowe, tak jak pisze poprzedniczka, potrzebna jest tablica informacyjna, ja bym wręcz powiedziała, ze koniecznie musi wypełnić ja kierownik budowy. Do tego radzę tez miec apteczkę na budowie, moze się przydać, oj może. Na blogu Top Design Chwaszczyno jest tez tekst o tym, jakie powinno byc oznakowanie na budowę, możesz tez tam sprawdzić. Firma zajmuje sie sprzedazą znaków, więc informacje sa z tzw. pierwszej reki. :)
LilaGri

Wróć do Pozwolenia