Czy kotłownia gazowa to dobry wybór?

Czy kotłownia gazowa to dobry wybór?

Postautor: hosse » 15 wrz 2017, 06:14

Witam,
mam na imię Kuba. Właśnie zastanawiam się nad wymianą ogrzewania na zimę. Zastanawiam się nad kotłownią gazową http://instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-ogrzewanie-zrodlo-ciepla/ zasilaną kotłem kondensacyjnym. Zależy mi na niskich rachunkach, niskich kosztach instalacji, ale wysokiej jakości i trwałym systemie. Czy według Was będzie to dobry wybór?
hosse

Re: Czy kotłownia gazowa to dobry wybór?

Postautor: HalabisArchitektura » 26 wrz 2017, 00:46

Kotły gazowe to obecnie najsprawniejsze urządzenia do ogrzewania domu i wody. Polecam.
Jest to dedykowane ogrzewanie we wszystkich moich projektach.

Pozdrawiam.
halabisarchitektura.pl
Awatar użytkownika
HalabisArchitektura

Postautor: zlinka » 26 paź 2017, 16:23

Ja to się kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...
Jak człowiek patrzy zbyt daleko przed siebie, przestaje uważać pod nogi i często się przewraca.
Awatar użytkownika
zlinka

Postautor: davis12 » 06 gru 2017, 09:54

Zdecydowanie jestem za! Kocioł to najbardziej trwałe i porządne rozwiązanie z zakresu ogrzewania budynków mieszkalnych. Posiadam Vitodens 222-F , czyli kompaktowy kocioł stojący z zabudowanym zasobnikiem warstwowym
c.w.u. lub podgrzewaczem z wężownicą grzewczą. Jego zakres mocy to 3,2 do 35 kW .
davis12

Postautor: Mikolaj » 13 gru 2017, 06:50

Oczywiście, że kocioł na gaz to dobry wybór. Jest to faktycznie rozwiązanie ekonomiczne i wygodne. Co do kotłów wysokiej jakości, a w rozsądnej cenie, to polecam kotły firmy Termet (oczywiście mają w swoje ofercie różne kotły, także kondensacyjne). Jest to polska, solidna firma. Bez trudu też znajdziesz ich autoryzowanego instalatora.
Mikolaj

Postautor: Margot » 13 gru 2017, 12:43

Wybór opału do domu nie jest łatwym rozwiązaniem. My dość długo zastanawialiśmy się na jaki rodzaj opału się zdecydować. Mnie zainteresował pellet. udało mi się tutaj https://pelletem.pl/ , znaleźć wiele potrzebnych informacji. Warto zerknąć tam przed zakupem.
Margot

Postautor: Sonia » 19 lut 2018, 12:50

Ja też się długo zastanawiałam nad rodzajem opału z domu, bo niestety nie mam możliwości ogrzewania gazowego, a ogrzewanie elektryczne jest za drogie. Dlatego szukałam taniego i dobrego opału do domu. I po przejrzeniu takich blogów jak https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_PORA ... k-133.html oraz kilkudziesięciu rozmowach ze znajomymi zdecydowałam się opał z ekogroszku. Uważam, że on o wiele lepszy niż mój poprzedni opał, którym było drewno. Bardzo uciążliwe było schodzenie do piwnicy kilka razy dziennie i dokładanie do ognia.
Sonia

Postautor: Alka » 18 kwie 2018, 17:45

A nie boicie się wciąż rosnących cen gazu? Może i kocioł gazowy jest wygodny, ale jednak koszty ogrzewania nim mogę być naprawdę duże i jeszcze rosnąć. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest jakiś porządny kocił na pellet. Moi rodzice mają kocioł firmy Sas (oczywiście V klasy, żeby się nie bać, że nagle za rok, czy za dwa będzie go trzeba wymieniać) na pellet i sprawdza im się świetnie. Łatwy w obsłudze, z pelletu jest mało popiołu i ogólnie mało kurzu/brudu. A pod względem kosztów, po prostu nie ma lepszej opcji.
Alka

Postautor: Norek » 14 cze 2018, 19:41

Bardzo dobry wybór, pod warunkiem, że wybierzesz dobry kocioł. Chodzi tu zarówno o dobrze dobraną moc kotła, jak i o jego jakość. Bardzo dobre kotły (takie z górnej półki, produkowane wyłącznie przez europejskich producentów) ma firma Bongioanni. Niedawno znajomy montował u siebie właśnie od nich kocioł Play - oglądałem go i nie dość, że świetnie się prezentuje jeśli chodzi o stronę wizualną, to ma kilka bardzo fajnych rozwiązań, jak chociażby to, że dostęp do wszystkich elementów jest od przodu.
Norek

Postautor: panther » 27 lip 2018, 11:05

Ja z reguły w tego typu sprawach radzę się znajomych. To jest według mnie bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie ;)
Kiedy usiłujemy ukryć nasze najskrytsze uczucia, zdradzamy się całym sobą.
Awatar użytkownika
panther

Następna

Wróć do Off-topic