Budowa nowego domu obok starego z późniejszą rozbiórką

Karolina1608

17 lut 2021, 19:13

Rozważamy rozbudowę starego domu (drewniany, obmurowany, praktycznie bez fundamentów) albo budowę nowego domu obok i rozbiórkę starego domu po zakończeniu budowy nowego. Biorąc pod uwagę stan domu, nieco bardziej skłaniamy się w stronę budowy nowego domu, bo wydaje nam się, że kosztowo to wyjdzie podobnie (chyba, że się mylę?). Działkę mamy sporą, o powierzchni ok. 2200 m2, więc z miejscem nie będzie problemu. Kredyt po wstępnej rozmowie też możliwy jest w obu przypadkach. Tylko mam wątpliwości co do przepisów. Nie mogę znaleźć jednoznacznych odpowiedzi, w jednym miejscu pisze, że dom należy rozebrać przed rozpoczęciem budowy, w innym, że przed oddaniem budynku do użytku, w innym jeszcze inaczej. Do czasu zakończenia budowy chcielibyśmy w starym domu nadal mieszkać, stąd moje pytanie czy to jest w ogóle możliwe? Co mówią przepisy na ten temat? Ewentualnie co trzeba zrobić, żeby to było możliwe w takiej formie? Jakie warunki zabudowy powinny być wydane?
Dodam tylko, że chcielibyśmy uniknąć podziału działki.

davis12

31 maja 2021, 12:06

Ja również uważam, że rozsądniej byłoby się pozbyć starego budynku. Aczkolwiek ten ruch radziłbym wykonać jeszcze przed budową nowego! No i najważniejsze - czy znaleźliście ekipę, która wykona dla Was roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe? W końcu chodzi o to, aby proces tego typu zrealizować sprawnie, ale i jak najszybciej. Gdy spotkała nas podobna sytuacja to odezwałem się do artimex z którymi to udało mi się osiągnąć zamierzony cel - po starym budynku ani śladu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozwolenia”