Budowa domu obok starego

Budowa domu obok starego

Postautor: Justysia772 » 25 sie 2018, 10:58

Witam. Moi rodzice mają działkę, na której stoi nasz rodzinny dom, pol murowany i pół drewniany. Jednak jest już stary i mały, więc postanowiłam z narzeczonym wybudować zaraz obok nowy, aby zamieszkać w nim razem z rodzicami. Problem polega na tym, że odległość między nowym a starym wynosic będzie około 4 metry. Starając się o warunki zabudowy i zgodę na budowę znajomi poradzili żeby wpisać że ten stary dom będzie do rozbiórki. Jednak chciałabym żeby ten stary został bo w czasie budowy będę tam mieszkać a później w części drewnianej zrobilabym garaż na samochód a w tej murowanej jest piwnica i przydalby się taki budynek gospodarczy w którym będzie prąd. Więc nie wiem co teraz, nie wiem co robić. Jeśli dostanę zgodę na budowę to muszę go rozebrać, grozi mi coś jeśli tego nie zrobię?
Justysia772

Re: Budowa domu obok starego

Postautor: jjusti18 » 26 sie 2018, 07:17

Ponieważ niedawno przeprowadziliśmy się do nowego domu, który połączony jest z naszym gospodarstwem. Stwierdziliśmy, że potrzebny nam będzie zbiornik na wodę pitną, gdyż bardzo dużo jej zużywamy. Znaleźliśmy firmę https://www.uponor.pl/pl-pl oferującą takie produkty jak zbiorniki na wodę pitną. Stąd moje pytanie, macie jakieś doświadczenia z tą firmą?
jjusti18

Postautor: sloniatraba » 28 sie 2018, 12:57

Zawsze chciałem być blisko rodziny, ale musiałem się ostatnio wyprowadzić ze względu na pracę i awans! Tak więc gdy usłyszałem o awansie byłem bardzo zmieszany, z jednej strony rodzina z drugiej szansa na rozwój, dlatego podjąłem decyzję o wyprowadzce z całą moją rodziną, nie byli oni przekonani co do przeprowadzki ze względu na ilość osób w rodzinie musiałem znaleźć coś odpowiedniego. I tak niechcący trafiłem na stronę http://www.ventana.pl/en/houses/ascot/ w której był akurat taki dom jak chciałem, czyli duży i bardzo przestrzenny. Gdy pokazałem go mojej rodzinie, bardzo im się spodobał. Tak więc teraz zostało nam spakować nasze wszystkie rzeczy i przeprowadzić się do naszego nowego domu!
sloniatraba

Postautor: Crusader3 » 29 sie 2018, 14:03

Dzięki wielkie za wszelkie porady. Przyda mi się to z całą pewnością.

BTW. Czy takie domki drewniane dla dzieci to Waszym zdaniem dobra opcja?
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 11:07 przez Crusader3, łącznie zmieniany 1 raz
Wyśnione obiady nie napełnią żołądków. Nie można się też nimi podzielić.
Awatar użytkownika
Crusader3

Postautor: Paulik9 » 03 wrz 2018, 10:14

Witam wszystkich serdecznie. Zastanawiam się właśnie nad wyborem jakiejś sprawdzonej firmy z Gliwic zajmującej się studniami głębinowymi. Czy zmacie może jakieś doświadczenia w tym obszarze tematycznym i moglibyście mi coś sprawdzonego i sensownego doradzić?
Ktoś, kto nie wie, co ma zrobić ze swoim czasem, nie będzie odczuwał skrupułów narzucając się innym.
Awatar użytkownika
Paulik9

Wróć do Porady budowlane