budowa dachu

budowa dachu

Postautor: radek82 » 08 sie 2018, 13:25

Witam forumowicze

Jestem w trakcie budowy domu pod Nowy Targiem przyszedł czas na położenie dachu, plan jest taki żeby pokryć go dachówką ceramiczną. Już tracę cierpliwość do tych dekarzy. Szczerze mówiąc, na budowlance to ja się nie znam, ale kiedy na przykład stawiałem ogrodzenie to dogadałem się dosyć szybko z hurtownikiem, napisałem mu, że chce stalowe(kolor) pustaki na podmurówkę i słupki, na to czarne daszki, drewniane przęsła, brama uchylna, dwie furtki. On mi odesłał ofertę gdzie wypunktował ile za co zapłacę, ile będzie pustaków, desek ile za materiały ile za robociznę i tak punkt po punkcie. Na koniec ile to wszystko będzie kosztowało i to mi się podoba, a nie jak mi wpadła ekipa położyć glazurę w łazienkę na parterze, rzucili cenę za całość a potem im cały czas trzeba było dopłacać a bo grunt się skończył a bo coś tam i tylko dopłacałem, dałem im to skończyć, ale chce uniknąć takich sytuacji. Jak znacie jakichś solidnych dekarzy, co mi dobrze zrobią dach, wycenią punkt po punkcie, żebym od początku wiedział ile za co zapłacę, dotrzymają terminu i chałupa mi się nie sypnie jak skończą. To możecie się podzielić, będę wdzięczny. Pozdrawiam!
radek82

Re: budowa dachu

Postautor: Kartofel1972 » 26 sie 2018, 07:10

Popieram Twoje rozterki, brak konkretnej oferty, która jest najlepiej zwizualizowana to możliwe późniejsze problemy z wykonawcą. Ja jak byłem na etapie ogrodzenia, już wszystkie ekipy przeszły przez moją budowę, postanowiłem, że nie zlecę tego komuś, kto nie przedstawi mi tego jasno. Padło w końcu na firmę spod Oleśnicy k/Wrocławia, która przedstawiła mi extra ofertę i pięknie ją przedstawiła. To było bardzo miłe doświadczenie- małe deja'vu jak zamawiałem okna ;)- też wszystko pięknie przedstawione. W sumie to chyba nawet bd podobny układ oferty.
Kartofel1972

Postautor: frendzel » 29 sie 2018, 08:37

ja akurat dach wymieniałem cały sam u siebie (no nie tak całkiem sam ale chodziło mi ze nie najmowałem fachowców) i dalo rade zrobić :) oczywiście zaopatrzyłem sie w odpowiedni sprzęt u http://sklep.queen-tools.pl/ no bo często remontów u siebie nie robie to i narzędzia pordzewiałe :P ale poszło sprawnie i bez większych nieprawidłowości
frendzel

Postautor: adek » 30 sie 2018, 21:56

Dekarze to najbardziej rozpuszczeni fachmani na rynku :) Od lat tak niestety jest, że wszystko robią z łaską i to jeszcze za niemałe pieniądze... U mnie też była kładziona dachówka ceramiczna i jedna ekipa nie chciała budować z mojego materiału (byli pewnie dogadani z jakimś konkretnym producentem), a druga się podjęła, ale skopała więźbę :P Samo pokrycie położone jest już w miarę dobrze, ale to była akurat najprostsza część zadania, bo ma prosty i foremny dach, a przy tym kryty dużymi dachówkami Alegra 9. Ale zgadzam się, że dach to najcięższy temat przy budowie :/
adek

Wróć do Dachy