Brama wjazdowa przy małym podjeździe.

MateuszMateusz

03 lut 2021, 07:16

Witam,

zakupiłem skrajny dom szeregowy i rozważam montaż bramy wjazdowej, natomiast długość podjazdu uniemożliwia mi zamontowanie klasycznej bramy skrzydłowej.

Brama przesuwna musiała by być segmentowa i na pewno bez przeciwwagi, ale nie jest to dla mnie rozwiązanie idealne, gdyż musiałbym zrezygnować z furtki (wiem, że jest opcja furtki w bramie, ale jak zabraknie prądu to wyjście słabe).

Są też bramy skrzydłowe łamane (czy harmonijkowe, różnie zwą) natomiast nie wiem czy podjazd i na taką bramę nie będzie za krótki, a dodatkowo nie wiem jak z ich trwałością.

Na pewno też odpada brama chowana w podjeździe - naczytałem się o ich awaryjności i wymagają dodatkowego osprzętu odprowadzającego wodę, etc.

Na chwilę obecną najbardziej podoba mi się pomysł bramy segmentowej, przesuwnej, której nigdzie w Polsce nie mogę znaleźć, nie wiem czy to np. kwestia tego, że mamy zimy i to rozwiązanie jest nieodpowiednie? Może ktoś z Was ma taką bramę, albo doświadczenia z nią związane? Byłaby ona idealna, bo mogłaby się "chować" od podjazdu sąsiada zostawiając szeroki wjazd, który może by nawet pozwolił zaparkować jakoś pod kątem dwa auta.

Poglądowo wstawiam zdjęcia tej bramy oraz podjazdu.

Jak macie inne pomysły to chętnie poczytam :)

Obrazek

Obrazek

davis12

30 kwie 2021, 00:29

Ja w końcu postawiłem na bramę panelową i zupełnie nie żałuję tej inwestycji. Zakupiona z oferty https:/ww.bigstal.pl/ogrodzenia/bramy-i-furtki-panelowe jest całkowicie prosta w obsłudze i nie droga. Stawiajmy na proste rozwiązania a tylko na tym zyskamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Działka - teren wokół domu”