Brak pozwolenia na piec

MateuszWro

29 gru 2020, 13:58

Niedawno kupiłem mieszkanie w kamienicy. Dzisiaj byłem w gazowni przepisać liczniki. Jednak Pan który mnie obsługiwał w punkcie klienta, był bardzo zdziwiony, że w mieszkaniu jest piec gazowy, ponieważ nikt tego nigdy nie zgłosił. Podobno piec jest tam około 12 lat. Z tego co rozmawiałem z poprzednim właścicielem przed kupnem, to do montażu tego pieca brał kogoś kto się na tym znał i miał uprawnienia, wiec podobno wszystko jest zamontowane prawidłowo.

Jednak co mam teraz zrobić, jeśli mam piec który nie był nigdzie zgłoszony? Na pewno muszę zrobić mu przegląd. Ale nie wiem co dalej. Czy muszę zgłaszać jakiś projekt budowlany(piec został podłączony pod istniejącą instalacje gazową od kuchenki, jednak sama instalacja została rozbudowana o podłączenie do pieca)? No i gdzie to wszystko zgłaszać?

Czy spoczywa na mnie odpowiedzialność za ten piec, skoro kupując nie wiedziałem, że instalacja tego pieca była samowolna? I czy może się okazać, że będę musiał zdemontować taki piec?

roman3212
Kontakt:

19 lip 2021, 13:59

Musisz dowiedzieć się, bo w niektórych wypadkach wymagane jest pozwolenie środowiskowe. Skontaktuj się z firmą ekodoradca. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozwolenia”