blacho dachówka czy najlepsza

Re: blacho dachówka czy najlepsza

Postautor: DanielMak » 18 sty 2019, 15:02

Jeżeli chcesz mieć dobrze zrobiony dach to moim zdaniem warto postawić na fachowców najwyżej klasy i do takim na pewno można zaliczyć certyfikowanych dekarzy Braas. Odpowiednio wyszkoleni na dachówkach różnego typu, także potrafią zrobić każdy dach na igłę nawet np. z wolim okiem. W zakresie lekkich pokryć przygotowali również dwa modele blachodachówki panelowej Decra i Quadro.
DanielMak

Postautor: adek » 29 sty 2019, 22:24

Blachodachówka ma mnóstwo wad i nie można powiedziec, że jest najlepsza. Nawet cenowo nie jest najlepsza... ;-) Porównując do materiałów ciężkich typu ceramika czy beton to jednak różnica jest radykalna na niekorzyść blachy. Dziwne odgłosy podczas deszczu, łuszczenie się farby, matowienie... Jeśli ktoś szuka najlepszych rozwiązań to jednak polecam dachówkę ceramiczną. Materiał typu Koramic Alegra nie będzie radykalnie droższy niż blacha (15-20%), a jakościowo jest przepaść...
adek

Postautor: TomaszMil » 20 lut 2019, 15:37

Warto również wybrać dach z jednej fachowej ręki i ja osobiście tutaj jestem zdecydowanym zwolennikiem wyboru producenta Braas u którego oprócz samych materiałów można również liczyć na skorzystanie z Gwarancji Systemowej na 15 lat (obejmuje ona każdy element dachu) warto poczytać o niej trochę więcej już na samej stronie www.monier.pl
TomaszMil

Postautor: adek » 25 lut 2019, 22:19

W gwarancjach producentów dachówek to są w ogóle cuda... Jeden taki producent nawet ma wpisane, że gwarancja na dachówki obejmuje tylko jeżeli wszystkie elementy dachu będą od niego. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale oni tak to sobie wymyślili. Dobrze jest poczytać warunki przed zakupem. My mamy dachówkę producenta Koramic. Gwarancja nie jest rekordowo długa, ale przynajmniej uczciwie napisana :)
adek

Postautor: mfebos » 01 kwie 2019, 09:22

Ja mam dachówkę ceramiczną Roben. Dobra jakość, fachowcy nie mieli kłopotów z montażem. Mimo upływu czasu dach wygląda bardzo elegancko, do tego nie przecieka. Miałem bardzo dobrych fachówców, którzy właśnie chwalili materiał
mfebos

Poprzednia

Wróć do Dachy