blacho dachówka czy najlepsza

Re: blacho dachówka czy najlepsza

Postautor: adek » 27 gru 2017, 22:04

Dachówka betonowa ma niestety sporo wad względem ceramiki. Przede wszystkim beton jest malowany już po wykonaniu dachówki, przez co warstwa lakiernicza jest po prostu dużo słabsza i bardziej podatna na płowienie i odbarwienia. Poza tym beton to materiał naturalnie porowaty, a więc i chropowaty... Nawet po zabezpieczeniu powłoką będzie się "trzymał" może kilka lat, a potem niestety będzie już jak każdy inny produkt betonowy - zacznie łapać brud z otoczenia. Ale najważniejsze, żeby w składzie wyglądał jak trzeba, to klient się może skusi ;-) Dachówka ceramiczna jest wypalana w docelowym kolorze i z powłokami zabezpieczającymi, więc cała dachówka stanowi spójną konstrukcję. To się potem odbija na trwałości. Co do cen to są one porównywalne, moim zdaniem można wręcz znaleźć dachówki ceramiczne, które wyjdą taniej za m2 niż beton (np. Koramic Alegra z powłoką angobowaną). Wynika to z tego, że jest to bardzo duża dachówka i na m2 jest jej potrzeba relatywnie niewiele.
adek

Postautor: nieti » 18 sty 2018, 18:04

Ja mam u siebie blachodachówkę gontopodobną http://www.powrotlegendytilcor.pl/dacho ... odobna.php którą doradził mi znajomy fachowiec. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru, jakość dachu jest naprawdę wysoka.
nieti

Postautor: langusta » 19 sty 2018, 15:18

Można doradzić się u eksperta w tej dziedzinie. Na pewno będzie w stanie pomóc.
Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!
Awatar użytkownika
langusta

Postautor: adek » 23 sty 2018, 05:18

nieti pisze:Ja mam u siebie blachodachówkę gontopodobną. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru, jakość dachu jest naprawdę wysoka.

Zobaczymy za kilka lat :) Sąsiad ma blachodachówkę ułożoną w sumie wcześniej niż moja dachówka ceramiczna i już mu zaczyna płowieć i wychodzą matowe placki... Mnie od ceramiki odstraszała tylko cena, ale przy montażu dużych dachówek typu moja Alegra cenowo nie wychodzi to aż tak przerażająco.
adek

Postautor: pawel79112 » 26 sty 2018, 13:59

Polecam zdecydowanie dachówkę kompozytową.
pawel79112

Mój dziennik budowy

Postautor: adek » 28 lut 2018, 20:46

Kompozyt jest z kolei bardzo lekkim pokryciem - za lekkim, żeby porządnie izolować akustycznie przy użytkowym poddaszu... m2 kompozytu waży może z 5 kg. Dachówka (nawet te teoretycznie "lekkie" modele jak Orea albo Alegra) waży prawie 10x więcej!
adek

Postautor: wojtekpatryczak » 29 mar 2018, 17:38

Ja blachę i cały potrzeby sprzęt kupiłem w RG nardzędzia. Tyle było wcześniej stresu. Nasz poprzedni wykonawca ogłosił upadłość i już nie wiem działem w ogole jak ogarnąć ten dach. Kumpel mi załatwił fachowca, którey wszystki koniec w końcu pokierował i to on zdecydował się na ten sklep. Miał rację ceny i podejście do klienta na najwyższym poziomie.
wojtekpatryczak

Postautor: adek » 29 mar 2018, 20:52

pawel79112 pisze:Polecam zdecydowanie dachówkę kompozytową.

A jakie widzisz jej zalety względem ceramiki? Przecież to jest strasznie lekkie pokrycie, a przez to słabe akustycznie i podatne na podmuchy wiatru. Kompozyt to jakieś 2 kg na m2 masy, a ceramika - przynajmniej 40 kg. 20 razy więcej... I mówię tu o dużych dachówkach, jak np. Koramic Alegra. Karpiówka to może być nawet 70 kg masy na m2.
adek

Postautor: kameleon » 17 kwie 2018, 09:47

No, moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie :) Choć warto też przemyśleć inne ;)
kameleon

Postautor: sofia32 » 21 cze 2018, 07:00

Ktoś wspominal o rynnach. I faktycznie przy budowie dachu o tym też trzeba pomyśleć. No i o dodatkowych systemach takich jak np. dostępny tutaj http://www.dozowanie.eu/ system przeciwoblodzeniowy do rynien. Takie dodatki nie są drogie, a bardzo funkcjonalne.
sofia32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dachy