Beton architektoniczny we wnętrzach

bojanekk
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2017, 18:33

27 paź 2017, 03:27

Według mnie taki pomysł jest naprawdę fajny, nowoczesnie to wygląda, sam rozważam czy sobie czegos takiego nie zafundować.


adamjanoww
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:07

28 gru 2017, 13:56

Taki beton jest teraz modny i według mnie wygąda bardzo nowoczesnie i ciekawie.
adek
Posty: 37
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:27

23 sty 2018, 06:04

Mi się beton we wnętrzu średnio podoba, bo mieszkanie robi się po prostu wizualnie "zimne"... U mnie jest inne rozwiązanie, tzn. nowoczesna cegła klinkierowa. Mieliśmy robić cegłę Long John, ale znaleliźliśmy coś jeszcze bardziej dziwnego, czyli cegłę Cassia Long :-) Cegła ma bardzo mocną strukturę, wyrazisty kolor i jest murowana na 0,5 cm spoinę:
Obrazek
Awatar użytkownika
trefl
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2018, 12:40

30 sty 2018, 14:43

Hmm, szczerze mówiąc, słyszałem wcześniej o tym materiale budowlanym, ale nie zdecydowałem się na niego, bo przy aranżacji wnętrz w moim domu by się niezbyt sprawdził. Zastanawia mnie, jak jest z jego temperaturą, bo przecież beton z reguły jest dość chłodny - czy nie daje on dodatkowego poczucia chłodu? Latem to może i jest fajne, ale u nas w kraju przeważają jednak niskie temperatury w ciągu roku i nie wiem, czy byłoby do końca przyjemnie siedzieć we wnętrzach, gdzie dominuje ten materiał. Ale trzeba przyznać, że wygląda naprawdę ładnie.
sakaki
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwie 2016, 12:37

07 mar 2018, 14:20

Ciężkie, toporne i takie surowe się to wydaje, jeżeli już to tylko jakiś wybrany fragment pomieszczenia jako akcencik. Zdecydowanie wolę farby, wzory, grafiki, czy klasyczne tapety
adek
Posty: 37
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:27

22 mar 2018, 06:21

Ale to nie jest beton, tylko klinkier :-) Oczywiście, że to się nadaje tylko na jedną ścianę albo w ogóle jej fragment. Tak samo zresztą jak beton architektoniczny. Jak się przesadzi z takimi materiałami to potem nie wygląda to dobrze. Tak jak pisałem to jest klinkier Terca i nie ma on nic wspólnego z betonem :)
Memek
Posty: 14
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:00

28 maja 2018, 15:04

Ja właśnie chciałbym dać beton nad blatem w kuchni. Czy ktoś stosował u siebie takie rozwiązanie? Praktyczne to? Jak już się zdecyduje to chciałbym, żeby mi posłużyło na lata. Ktoś potwierdzi, że po zabezpieczeniu lakierem da sobie radę z wodą i tłuszczem?
Weraarchitekci
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2018, 10:56
Kontakt:

03 gru 2018, 12:12

Beton architektoniczny to nazwa błędna. Powinno być beton dekoracyjny. Jednak wyrażenie " beton architektoniczny " zostało zaczerpnięte z języka potocznego i weszło do kanonu nazewnictwa.

Jeżeli chodzi o beton architektoniczny ( beton dekoracyjny ) rozróżniamy jego 3 podstawowe rodzaje. .

1. Beton szalunkowy - powstaje bezpośrednio na budowie w specjalnie przygotowanych szalunkach, czyli pewnego rodzaju elementach, tworzących szczelną ścianę oporową, gdzie wlewany jest urobek betonowy i zostaje zawibrowany.
Po zastygnięciu urobku betonowego, szalunki są ściągane i otrzymujemy gotowy element, którego powierzchnia jest wiernym odbiciem lustrzanym matrycy. Szalunki powinny być nowe i dopracowane. Mieszanka betonowa powinna być specjalnie przygotowana i zalewana oraz wibrowana przez wyspecjalizowany zespół w stabilnych warunkach pogodowych.
W przeciwnym wypadku niemal zawsze efekt jest dyskusyjny i problematyczny. Jest częstym zarzewiem kłopotów i nieporozumień na linii Inwestor - Architekt - Generalny Wykonawca - Podwykonawca.

2. Beton dekoracyjny cienkowarstwowy - tynki strukturalne - to najczęściej gotowe masy tynkarskie, wybarwiane w kolorach typowych dla betonu i aplikowane przy pomocy typowych narzędzi tynkarskich. Najczęściej te imitacje betonu udają się lepiej lub gorzej w zależności od umiejętności i staranności fachowca oraz jakości samego materiału. Nie bez znaczenia jest także jakość podłoża.
Na YouTube można znaleźć szereg filmików instruktażowych. Trzeba jednak pamiętać, że są one realizowane w zdecydowanej większości w studio, gdzie zawsze możliwe są poprawki. Sama aplikacja powstaje w optymalnych warunkach wilgotności i temperatury, a jest realizowana przez doświadczonego robotnika. Na żywo, te efekty dekoracyjne nie zawsze zachwycają i jest duża różnica pomiędzy publikowanymi materiałami wideo i zdjęciami, a tym co w efekcie końcowym powstanie na ścianie w naszym domu czy biurze.

3. Płyty betonowe dekoracyjne - płyty wytwarzane z betonu o wysokich parametrach technicznych i estetycznych, w różnych kolorach i różnych strukturach powierzchni.
To najchętniej stosowany rodzaj betonu architektonicznego w aranżacji wnętrz i na elewacjach.
Prefabrykowane płyty to zdecydowanie dobry wybór. Niemniej jednak trzeba wyboru dokonać rozsądnie.
Moda sprawiła, że pojawiło się wielu "producentów" tego typu płyt.
Najczęściej płyty betonowe oferowane przez raczej nieznanych wytwórców, nie posiadają wymaganych certyfikatów i atestów. Mogą ( i często zawierają ) szkodliwe włókna i związki chemiczne. Produkowane na najtańszym cemencie i kruszywach wątpliwej jakości są podatne na namnażanie grzybów i pleśni, korozję betonu i wykwity. Ich estetyka w dostawie jest znacząco różna od materiałów prezentowanych w materiałach marketingowych. Na ogół jest problem z estetyką i montażem, a czasami także nieprzyjemnym zapachem.

Wiodącym producentem betonu architektonicznego w płytach jest Luxum.
Płyty z lekkiego betonu architektonicznego LUXUM Creative-Concrete, są wolne od sztucznych włókien, oparte o szwajcarski cement Holcim, selekcjonowane kruszywa z polskich kopalń płukane 3-krotnie oraz czystą wodę pitną.
Luxum w produkcji betonu architektonicznego nie stosuje sztucznych włókien, ani wody przemysłowej lub poosadowej.
Płyty z betonu Luxum można przycinać pod dowolnym kątem, mocować wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
Kleić na klej ( także na ocieplenie ), przykręcać na śruby ozdobne, kotwy ozdobne lub niewidoczne.
Płyty betonowe od Luxum są świetne na ściany, kominki, ogrodzenia, schody, podłogi, a także w wersji PREMIUM do pomieszczeń wymagających takich jak SPA, baseny, sauny, oranżerie.

Beton architektoniczny Luxum występuje w wielu formatach i 11 kolorach. Do tego w 3 strukturach CLASSIC -gładki, PREMIUM - średnioporowaty, INDUSTRIAL - mocno porowaty i użyłowany.

Wielkim atutem płyt z betonu dekoracyjnego Luxum jest standaryzowana estetyka, która zachwyca swoim pięknem i delikatnym, miłym odczuciem w dotyku.
Płyty betonowe Luxum są UV odporne, mrozoodporne ( certyfikat mrozoodporności ), ognioodporne w najwyższej kategorii A1, wolne od LZO , nie pylą, nie wydzielają przykrych zapachów, są przyjazne dla alergików i dzieci, pozwalają ścianom oddychać, wygłuszają, są łatwe do utrzymania w czystości, posiadają najwyższą, IV klasę ścieralności dla betonu .

Firma zapewnia szybką dostawę i montaż na życzenie.
https://luxum.pl/beton_architektoniczny/
hadom
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2019, 13:28

03 kwie 2019, 13:30

Wygląda zjawisko i bardzo nowocześnie. Warto zadbać o połączenie betonu z ciepłymi dodatkami, wtedy będzie to bardzo "miłe" wnętrze, a nie zimne - bo kto z Nas takie lubi... Warto pomyśleć tez o fajnym, ciepłym oświetleniu ściany np przez gzyms.
puchi01
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

04 cze 2019, 13:11

Świetnei to wyglada
Beton Gipsowy Hollow Stone Grey 60x100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściany”