Znaleziono 8 wyników

autor: dekostyr
21 sty 2016, 20:35
Forum: Dziennik budowy użytkownika dekostyr
Temat: Mój dziennik budowy
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 3070

Mój dziennik budowy

Rozpoczynam wykończenie elewacji. Szkielet domu stoi. Teraz wszystko pozostaje mi wyłożyć sztukaterią styropianową. Wybrałem już produkty na http://www.dekostyr.pl . Montażem profilów styropianowych mogę zająć się sam ponieważ nie wymaga to specjalnej znajomości się na budownictwie.
20 sty 2016, 22:23
Forum: Porady budowlane
Temat: Wełna mineralna czy styropian?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 7743

Re: Wełna mineralna czy styropian?

DOdatkową zaletą styropianu jest fakt że można go dowolnie wyprofilować. Wcześniej myślałem że może to mieć zastosowanie tylko w przypadku sztukaterii, jednak po ociepleniu dachu znalazły się szczeliny, których nie wiedziałem czym zatkać. Nie chciałem tego robić jakoś tandetnie więc wyciąłem coś w r...
20 gru 2015, 16:44
Forum: Porady budowlane
Temat: Jak oszczędzić na materiałach
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 7374

Re: Jak oszczędzić na materiałach

Najlepszą oszczędnością jest zamawianie towaru bezpośrednio u producenta. Na ten przykład na samej sztukaterii można zaoszczędzić około 30%. Sprawdźcie ceny w hurtowniach a potem uproducentów. Producenci obsługują również zamowienia detaliczne więc z tym nie ma problemu.
19 gru 2015, 19:34
Forum: Ściany
Temat: Elewacje - wykończenie ścian
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 16537

Re: Elewacje - wykończenie ścian

Ozdoby styropianowe są najlepszym pomysłem na wykończenie elewacji. Właśnie zamontowałem samodzielnie sztukaterię z dekostyru i musze przyznać że jestem bardzo zadowolony. Polecam każdemu profile styropianowe na elewacje
19 gru 2015, 19:32
Forum: Drzwi, okna, bramy garażowe
Temat: Drzwi, okna i bramy garażowe
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 18132

Re: Drzwi, okna i bramy garażowe

Przeglądam galerię bram garażowych i w zasadzie nie wiem na co się zdecydować. Czytałem że należy wybierać bramę garażową pod rodzaj płotu dookoła posesji? Czy tyczy się to materiału czy jedynie koloru?
23 sie 2015, 09:09
Forum: Izolacje
Temat: Docieplenie ścian
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7818

Re: Docieplenie ścian

Docieplenie domu robi ogromną robotę w zimie, wiadomo nie jest to tak jak niektórzy sobie myślą że jak docieplą to nie będą musieli palić w piecu ale jest zdecydowana różnica - ciepło już tak nie ucieka z domu. W lecie z drugiej strony izolacja styropianowa pozwala na zachowanie chłodniejszych tempe...
23 sie 2015, 08:32
Temat: Elewacje - wykończenie ścian
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 16537

Re: Elewacje - wykończenie ścian

Kolor tynku delikatnie ciemnieje po położeniu, dużo zależy od jakości tynku nie wiem jaki Pan zastosował u siebie i w jakim miejscu jest usytuowany dom. Tynki silikonowe i silikatowo-silikonowe powinny dłużej zachowywać kolor i elegancję niż tynki akrylowe jednak wiadomo wszystko wiąże się z ceną. C...
23 sie 2015, 08:26
Temat: Kolumny architektoniczne
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2545

Re: Kolumny architektoniczne

Ładne te kolumny, do kolumn pasowałyby inne elementy sztukaterii styropianowej, np.listwy okienne i bonie - doskonale to się komponuje z całością i nadaje nawet najprostszemu domowi niepowtarzalnego wyglądu :)

Wyszukiwanie zaawansowane