adaptacja poddasza

Re: adaptacja poddasza

Postautor: Bernard » 30 maja 2014, 12:33

Poddasze dla dzieci? Całkiem całkiem pomysł.
Chociaż mi zawsze podobały się sypialnie dla dorosłych na poddaszu lub jakiś duży pokój rozrywkowy: bilard, bar etc.
Nie mniej, jak dzieci podrosną i wyruszą w świat zawsze można to zmienić.
Pozdrawiam, Bella Plast.
Bernard

Postautor: Kasix » 13 sie 2017, 15:08

Dokładnie, nic dodać nic ująć z tej wypowiedzi... Popieram poprzednika w 100% :)
Nie ma rzeczy, dla której warto by było aż tak się męczyć
Awatar użytkownika
Kasix

Postautor: projektowa20 » 11 wrz 2017, 10:45

Pamiętam, że byłam kiedyś na poddaszu mojego nastoletniego wtedy kuzyna, gdzie było po prostu...magicznie. Jako, że bardzo lubił muzykę, to wszędzie były jego kolekcje płyt, plakaty no i gitara oczywiście. :) Bardzo fajnie było to urządzone, raczej pomagali mu rodzice, ale tak mnie to zafascynowało, że do dziś odpalam radio http://fm.tuba.pl/artysta/The+Beatles i słucham sobie Beatlesów. :) Mam nadzieję, że moje dzieci też będą mogły mieć kiedyś swoje poddasze i będą miały własną pasję.
projektowa20

Postautor: Sreho » 11 wrz 2017, 10:59

Dobrze zoorganizowane poddasze da sporo możliwości, wiem to po swoim przypadku, dobre ogranięce dało mi dwa dodatkowe pokoje ;)
Sreho

Postautor: Rico » 19 paź 2017, 10:41

Hm... A może lepiej byłoby poszukać informacji na ten temat w Internecie? Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)
Życie nie jest proste i uważam, że wcale takie być nie powinno.
Awatar użytkownika
Rico

Postautor: Mikolaj » 13 gru 2017, 06:39

Pewnie, że poddasze zaadaptowane dla dzieci, to świetna sprawa, zarówno dla dzieciaków, jak i dla dorosłych, bo nie wchodzą sobie nawzajem w drogę:). Trzeba tylko pamiętać, o prawidłowym zaizolowaniu akustycznym stropu, żeby dźwięki z poddasza nie denerwowały rodziców znajdujących się na dole. Bardzo dobrym pomysłem jest położenie na poddaszu wykładziny,a pod nią podkładu firmy Organika, czyli pianomatu, który, poprawia izolacyjności akustyczną stropu od dźwięków uderzeniowych o 34dB, albo nawet 44dB (zależnie od grubości jaką zastosujemy). Dodatkowo ten podkład zwiększa także komfort chodzenia (daje poczucie miękkości, tak jakby chodziło się po super grubym dywanie).
Mikolaj

Postautor: wujekstrzala » 17 gru 2017, 14:23

Adaptacja poddasza, to świetny pomysł. U mnie w domu stworzyliśmy tam sypialnię. Długo zastanawiałem się nad aranżacją i postanowiłem zostawić odkryte belki. Do tego dodaliśmy świetne oświetlenie wiszące i jest mega klimat.
wujekstrzala

Postautor: MrGustaw » 29 sty 2018, 09:56

Ja myślę, żeby zrobić sobie tam taki kącik do oglądania filmów. Dobra sprawa, bo akurat przestrzeń jest prosta do zaaranżowania, poza tym nie trzeba zaciemniać wielu okien. Martwi mnie tylko upał, który może tam panować latem, ale zawsze mogę pomyśleć o jakiejś klimatyzacji itp.
MrGustaw

Postautor: Anastazja15 » 10 paź 2018, 08:17

Dla dzieci to nawet bardzo dobre rozwiązanie ;) Będą miały swój własny kąt ;)
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Awatar użytkownika
Anastazja15

Postautor: nilbul » 18 paź 2018, 04:33

Nie tylko dla dzieci, można przecież zrobić miejsce dla wszystkich - dla całej rodziny
nilbul

Następna

Wróć do Off-topic