MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Familijny

Pow. użytkowa: 205.69 m2   /   Koszt realizacji: 508 856 zł
Projekt domu Familijny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3450 zł 2760 zł


Projekt domu Familijny to propozycja willi dla trzypokoleniowej rodziny, z odrębnym mieszkaniem dla dziadków lub dziecka z własną rodziną. Dom Familijny ma rozłożystą bryłę, przekrytą niewysokim wielospadowym dachem. Układ pomieszczeń i wejścia do obu części domu zaprojektowano tak, aby dom pasował na działkę z niekorzystnym położeniem względem stron świata. Doskonale nadaje się na działkę gdzie planowany jest ogród od strony wejścia. Pracownia dysponuje również odbiciem lustrzanym projektu domu Familijny.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 972 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 223,53 m2
 • Powierzchnia całkowita: 335,3 m2
 • Powierzchnia netto: 218,49 m2 + garaż i kotłownia
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 205,69 m2 wg PN-70/B-02365
  • 224,88 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 356,4 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 7,14 m (7,84 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 20,62 m
 • Długość budynku: 13,01 m
 • Min szerokość działki: 27,62 m
 • Min długość działki: 21,01 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 m
Materiały:
 • Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: porotherm + styropian
 • Ściany wewnętrzne - porotherm
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 82,6 kWh/(m2)
 • Ek - 72,2 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 58,91 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 67,77 kWh/(m2)
 • EUco - 30,40 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2760 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 155 883,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 242 763,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 266 094,00 zł
Realizacja domu pod klucz 508 856,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Familijny - plik szczegółowy

Projekt domu Familijny - plik szczegółowy - lustro

Komentuj
Projekt domu Familijny 6041 Przemyslaw Sadkowski

2014.11.07 0

Witam, poszukuje wykonawcy ktory podjal by sie budowy tego domu na terenie Niemiec. Prosze o kontakt na maila. [email protected]

Projekt domu Familijny 5931 Pawel Kowalski

2014.09.29 3

Jestem na etapie zalania stropu Zrobiłem w projekcie kilka zmian. Uważam projekt za b.udany. Dal rodziny dwu-a nawet trzy pokoleniowej jest super!! [email protected]

Projekt domu Familijny 5927 Darek

2014.09.26 4

Witam, Jeśli ktoś z Państwa szuka wykonawcy do budowy domu z woj.mazowieckiego to zapraszam do siebie mój mail;[email protected], www.darekbudowa.com.pl pozdrawiam

Projekt domu Familijny 5895 Małgorzata K.

2014.09.12 2

Witam, Pani Kasiu, jakich rad udzieliłaby PAni osobom chcącym budować dom Familijny? Czy ktoś z Państwa tu obecnych byłby uprzejmy wypowiedzieć się w tej kwestii lub/i umożliwić zobaczenie zrealizowanego budynku?

Projekt domu Familijny 5756 Kasia

2014.07.04 6

Witam. Mieszkamy w Familijnym już trzeci rok. My z dwójką dzieci w drugim mieszkaniu dziadkowie. Po niewielkich zmianach jakich dokonaliśmy dom jest dla Nas idealny: przestronny, jasny i funkcjonalny. Jedyny błąd jaki popełniliśmy to pozostawienie drzwi z salonu do salonu, a to po dłuższym czasie generuje konflikty. Także ja radzę się nad tym wspólnie zastanowić lub na samym początku ustalić zasady, albo zamurować. Taki mały szczegół ale może później wiele nerwów kosztować. Pytanie do tych, co mieszkają w Familijnym, jak macie rozwiązaną sytuację? Macie drzwi w salonie, używacie ich?

Projekt domu Familijny 5572 Sonia

2014.03.19 28

Czy udało by się zrobić balkon na górze w dwóch pokojach i oczywiście przestawić wtedy biurka ? I czy można zmienić kolory na elewacji?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Soniu. Oczywiście, można przeprojektować dach w tym miejscu, tak by wyszedł balkon, a biurka wtedy przestawić w inne miejsce. Proponujemy w takim rozwiązaniu zrobić proste okna balkonowe, bo takie z łukiem mogą być problematyczne i kosztowne. Jeśli chodzi o kolory na elewacji, to jest to tylko nasza propozycja i można dom wykończyć po swojemu według uznania. MG :)
Projekt domu Familijny 5571 Ela

2014.03.01 6

Nam idealnie spasował układ pomieszczeń tego domu. Chcemy jedynie oddzielić całkowicie te mieszkania i czy wtedy trzeba robić nowy projekt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Elu. Jak najbardziej można zlikwidować przejście pomiędzy częściami mieszkalnymi. Nie ma potrzeby wykonywać nowego projektu, gdyż jest to nieistotna zmiana i można to załatwić wpisem do dziennika budowy, lub po prostu zaznaczyć to w adaptacji. MG :)
Projekt domu Familijny 5402 [email protected]

2014.02.16 6

W tym domu dach ma kąt 30 stopni , a my musimy mieć od 35 stopni, bo tak jest w planie miejscowym - czy mozna to zmienić i czy to droga zmiana?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Dagmaro. Tak, można zmienić kąt nachylenia dachu na 35 stopni zgodnie z wymaganiami z planu miejscowego i nie jest to zbyt kosztowna zniana. Szczegóły i koszty takiej zmiany podajemy drogą mailową: [email protected] MG.
Projekt domu Familijny 5401 M.T

2014.01.05 25

Jak wyliczacie koszty realizacji podane na waszej stronie ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Koszty realizacji jakie podajemy pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą, przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Familijny 4592 Anna S.

2013.11.02 25

Gdyby ktoś był zainteresowany obejrzeniem Familijnego w realu to zupełnie przypadkowo się na niego natknęłam w Warszawie na Tarchominie , przy ulicy Lelewitów koło Modlińskiej . Dziwne , że MG Projekt nie chciało sobie zadać trudu , żeby mi podpowiedzieć adres , kiedy ich prosiłam , a znalazłam realizację sama - niecały kilometr od waszej firmy !

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno. To nie jest dziwne Pani Anno, bo przy zamówieniach projektów nie dostajemy adresu inwestycji. Czasami zdarza się, że Inwestorzy podają adres swojej budowy, ale my nie jesteśmy upoważnieni do podawania dalej tych informacji, więc prosimy o zrozumienie sytuacji. Pozdrawiamy MG :)
Projekt domu Familijny 3551 Nóżka Nina

2012.12.12 3

Podoba mi się projekt, mam pytanie o słupy. Czy na górze można je zlikwidować, albo jakoś przestawić? Choć te dwa w pokojach ? Czy pracownia może takie rzeczy zrobić?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Nino , słupy w tych dwóch sypialniach i w garderobie podpierają krokwie narożne , na których z kolei spoczywa ciężar dużej części dachu , a które same w sobie mają dużą rozpiętość ... Niestety , jest to projekt domu typu "dachowiec" i trzeba się z takimi rzeczami jak słupki na poddaszu pogodzić . W naszych domach naprawdę staramy się nie ustawiać słupów w pokojach - jeśli konstruktor to zrobił , to nie miał innego wyboru . Można oczywiście myśleć o innym rozwiązaniu , jak mini-kratowniczki , czy krokwie narożne o bardzo dużym przekroju ( wysokości ) z wysokogatunkowego drewna , czy wykonane z drewna klejonego , ale tak naprawdę to takie rozwiązania nie będą miały uzasadnienia ekonomicznego . Czy drewniany słupki 14x14 cm w pokojach na poddaszu ze skosami będą aż tak bardzo Panią raziły ? - Ja w swoim domu mam w dwóch pokojach na poddaszu słupki i wcale nie przeszkadzają - to specyfika poddasza . Pozdrawiam serdecznie - Michał Gąsiorowski
Projekt domu Familijny 3528 Gość

2012.12.06 4

Witam, podoba mi się koncepcja domu. Myślałem nad taki dla rodziny. Mam pytanie o koszty , czy są rzeczywiste? Dom jest duży, a koszt podany przez Mg - raczej mały. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie prosze o odpowiedź.

Projekt domu Familijny 3030 Zbigniew_69

2012.09.30 40

Witam ! Familijny to akurat projekt dla nas . Planujemy budowę tego domu . Mamy dużą wielopokoleniową rodzinę z babcią i dorastającymi synami. Dodatkowe mieszkanie będzie akurat . Chcemy dobudować drugi garaż i zrobić wejście do domu z drugiej strony . Wjazd do garażu też z drugiej strony . Z naszym projektantem już ustaliliśmy zmiany : kotłownia będzie tam gdzie teraz przedsionek i spiżarnia , a wejście tam gdzie kotłownia . Wjazd mamy od północy , więc to lepszy sposób . Chcemy też od frontu dodać jedną dużą lukarnę .

Projekt domu Familijny 1359 Klaudia_G

2012.03.06 40

Witam wszystkich, z przykrością stwierdzam, że nie będę mogła wybudować tego pięknego domu ze względu na odmowę kredytu :(((( Od początku familijny był moim projektem nr 1. Wszystko w nim mi odpowiadało. Rodziców miałabym zaraz za ścianą w ich własnym mieszkanku :-)

Projekt domu Familijny 1361 Kasai

2012.03.02 35

Witam:) ja wlasnie buduje ten domek (na razie stoja fundamenty), w przyszlym roku juz bedzie stan surowy otwarty. Domek ma tak wiele zalet jak duzo pomieszczen gospodarczych, spore sypialnie i oczywiscie te wielkie przestrzenie. Nie da sie nie zauwarzyc ze ksztalat tego domu to zwarty prostokat ktory z latwoscia da sie ogrzec.

Projekt domu Familijny 1363 John_33

2012.03.02 29

Witam, za tydzień odbieram projekt. Jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru. Dom jest spełnieniem moich marzeń. W zasadzie nie planuje zmian. Dom ma fajną rozłozystą bryłe i doskonale rozplanowane pomieszczenia. Szczerze polecam pracownię MG Projekt !!!!!!!!!!

Projekt domu Familijny 1365 Kamil Góralczyk

2012.02.26 30

Jestem na etapie zakupu projektu familijny mg projekt. Zdecydowaliśmy się z żoną go kupić nie widząc wnętrz. Jednakże po dokładnej analizie innych projektów - ten najbardziej nam pasuje! Jest naprawde funkcjonalny i ładny :)

Projekt domu Familijny 1360 Antonia_42

2012.02.16 9

Również będziemy budować dom wg projektu familijny. Co do zmian w projekcie to na pewno jakieś będą, a na chwilę obecną jeszcze się nie zastanawialiśmy. W domu zamieszkam ze swoją rodziną (żona + 3 dzieci) oraz dziadkami.

Projekt domu Familijny 231 Garzeł

2012.02.02 6

jestem bliski zakupu familijnego, odbicie. Zdecydowałem się na ten projekt ponieważ odpowiada mi wizualnie;wnętrze ciekawie zaprojektowane. Ponieważ w domu zamieszkają dwie rodziny zależało mi na osobnych wejściach do domu, kuchniach, łazienkach, pokojach, ogólnie na osobnych mieszkaniach, ale pod jednym dachem. Familijny właśnie jest takim rozwiązaniem!

Projekt domu Familijny 232 Ofelia_Kozakiewicz

2012.02.02 3

A ja jestem na etapie budowy tego domu/

Projekt domu Familijny 233 Familijna Majka

2012.02.02 6

Jestem zainteresowana każdą opinią tegoprojektu. Interesują mnie opinie osób, które budują ten dom. Chciałbym uzyskać ciekawe spostrzeżenia. Wszelkie sugestie ewentualnych zmian rozkładu pomieszczeń są mile widziane :)

Projekt domu Familijny 234 Fifka_Aneta

2012.02.02 5

Wnętrze zdaje się być przestronne i funkcjonalne;projektant dobrze przemyślał projekt domu.

Projekt domu Familijny 1364 Ramona Zaleska

2012.02.01 41

Witam, niestety jeszcze nie buduję tego domu, ale bardzo mi się podoba. Zamierzam w nim zamieszkać z rodzicami męża. Biorąc pod uwagę projekty które dotychczas wpadły nam w oko, FAMILIJNY przebił je pod każdym względem. Przede wszystkim: fajna, zgrabna bryła i kolorystyka domu, wnętrze świetnie przemyślane, pomieszczenia w miarę funkcjonalne i przestronne. Najważniejsze, że teściom też się spodobal projekt. Gratuluję wszystkim dobrego wyboru i życzę szybkiego budowania :)

Projekt domu Familijny 1362 Klarcia&Marcin

2012.01.15 36

Projekt przypadł nie tylko nam do gustu :-)świetnie...również jesteśmy zainteresowani „familinym”. W przyszłym tygodniu zamawiamy projekt. W zasadzie nie planujemy żadnych zmian, pasuje nam całkowicie wszystko!

Ocena 4.9/5 na podstawie 24 opinii.

Podobne projekty


Dom z kolumnami
Komfortowy 3
Maja 2
Natalia 4
Rozłożysty 2
Rozwojowy
Siedziba
Trzypokoleniowy
Zacisze 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.