• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Dom na Szerokiej 3

5,750 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 600 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
563 882 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
134,81 m2
Min szerokość działki:
29,65 m
Min długość działki:
21,64 m

Projekt domu Dom na szerokiej 3 to projektu domu jednorodzinnego z parterową bryłą, z tylną fasadą ogrodową w układzie litery L dającej poczucie przytulności i intymności na tarasie, przykrytą wielospadowym dachem, o szerokiej elewacji frontowej.

Zobacz całą serię projektów: Dom na szerokiej

Rzuty:

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - rzut parteru

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - sytuacja

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje

Projekt domu Dom na szerokiej 3 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1011,00 m3
35,38 m2
134,81 m2
N/D
219,25 m2
141,21 m2 + garaż 35,38 m2
N/D
241,68 m2
219,25 m2
N/D

134,81 m2 wg PN-70/B-02365

141,21 m2 +garaż wg PN-ISO 9836:1997

347,16 m2
30 stopni
6,34 m (6,59 m z podmurówką)
2,7 m
22,65 m
13,64 m
29,65 m
21,64 m
jednorodzinny
parterowy
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
3
5
5

mechaniczno nawiewno wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - bloczki gazobetonowe + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
150 354 zł
233 975 zł
329 908 zł
563 882 zł
99 778 zł
43 565 zł
40 056 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 68,7 kWh/(m2)
Ek 61,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 35,8 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Dom na Szerokiej 3 to wspaniała propozycja domu jednorodzinnego, Dom ma prostokątną, podłużną bryłę. Całość zwieńczona jest wielospadowym dachem. Cały program użytkowy zaplanowany jest na jednej kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosi 134,81 m(kubatura 1011 m3) i zapewnia komfortowe warunki życia 4-5 osobowej rodziny. Budynek przeznaczony jest na płytką działkę, z niewielką głębokością między drogą a tyłem parceli  lub na działkę z ogrodem z boku domu ( wówczas sytuowany jest bokiem do drogi dojazdowej). Minimalne wymiary działki na jakiej można realizować inwestycję to 29,65 x 21,64m.

Architektura projektu Dom na Szerokiej 3

Budynek zaprojektowano z tylną fasadą ogrodową w układzie litery L. Daje to poczucie przytulności i intymności na tarasie. Dom ma prostokątną podłużną bryłę, przykrytą czterospadowym dachem z dobudówkami. To typowy, parterowy dom w stylu bungalow. Architektura budynku jest bardzo ciekawa. Łączy w sobie nowoczesne detale i materiały z tradycyjną sylwetką parterowego domu. Dach pokryty jest dachówką. Szerokie, reprezentacyjne wejście do domu z pięknymi drzwiami wejściowymi z naświetlem podkreślają nowoczesny charakter. Piękne, narożne szklane okno oraz duży podcień nad wejściem współtworzą atrakcyjny front domu. Od strony elewacji ogrodowej zaprojektowano duże przeszklenia z salonu i głównej sypialni na taras i wygodny podcień. Detale wykończeniowe, materiały i kolory dobrano tak, aby stanowiły harmonijną całość.

Wnętrze projektu Dom na Szerokiej 3

Wnętrze zaprojektowano dzieląc na trzy części dzienną, nocną i gospodarczą. Do domu wchodzimy szerokimi drzwiami do obszernego przedsionka z szafami lub z poziomu garażu. Z garażu dostajemy się albo do przedsionka albo przez spiżarnię bezpośrednio do kuchni, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Pokój dzienny połączony z jadalnią, kuchnią i holem stanowi komfortową przestrzeń dla pracowników. Otwarcie przestrzenne nad częścią salonu, które podnosi wysokość salonu aż do dachu, powiększa dodatkowo wnętrze. Kuchnia z wyspą, jadalnia i salon zorganizowane są wokół centralnej ściany kominkowo-telewizyjnej. A ta ściana z kolei oddziela salon od korytarza prowadzącego do sypialni. W części nocnej mamy cztery pokoje, które można dowolnie aranżować na sypialnie lub gabinet czy bibliotekę. Do dyspozycji domowników są dwie łazienki. Sypialnia rodziców ma dwie duże ściany w zabudowie szafowej oraz garderobę. Z sypialni głównej zaprojektowano wyjście na taras narożnym oknem balkonowym. Całość domu zamykają wygodny, dwustanowiskowy garaż oraz strych nad parterem dostępny z parteru za pomocą schodków drabinkowych.

Koszty budowy projektu Dom na Szerokiej 3

Dom na Szerokiej 3 jest wybierany przez Inwestorów, którzy doceniają trwałość i solidność konstrukcji. Więźba dachowa w postaci układu prefabrykowanych wiązarów drewnianych gwarantuje prostą konstrukcję domu. Dzięki temu budowa domu jest prosta, a jej koszty obniżone. W projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje, nowoczesne materiały i instalacje. Wpływa to na ekonomię późniejszej eksploatacji.

Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu wynosi 233 975 zł netto, a całkowita inwestycja pod klucz to wydatek na poziomie 563 882 zł netto.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok. 

W gotowym projekcie Dom na szerokiej 3 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Rekomendujemy, by do projektu zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które poprawiają wygodę użytkowania budynku, poszerzają funkcjonalność czy zwiększają energooszczędność budynku. Są to na przykład: pakiet odkurzacz centralny, pakiet kotłownia na paliwo stałe, pakiet instalacja fotowoltaiczna. 

MG Projekt posiada plany projektów z odbiciem lustrzanym każdego projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi projektami z serii Dom na szerokiej:

Dom na szerokiejDom na szerokiej 2.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna