• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Dom na Praktycznej 3 B

5,850 zł 4,680 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 680 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
488 296 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
115,19 m2
Min szerokość działki:
22,20 m
Min długość działki:
18,50 m

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B to projekt z serii „Dom na Praktycznej ”. Jest to projekt budynku parterowego, z górną przestrzenią do dowolnego zaaranżowania na pełne poddasze użytkowe, lub strych. Dom zaprojektowano ze stropem żelbetowym monolitycznym nad parterem, dzięki czemu uzyskujemy pełnowartościową górną kondygnację.

Zobacz całą serię projektów: Dom na Praktycznej

Rzuty:

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - rzut parteru

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - rzut parteru

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - rzut strychu

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - rzut strychu

Sytuacja:

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - sytuacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja

Projekt domu Dom na praktycznej 3 B - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
760,00 m3
N/D
115,19 m2
N/D
149,52 m2
119,58 m2 + strych 38,79 m2
N/D
152,91 m2
149,52 m2
N/D

115,19 m2 wg PN-70/B-02365

119,58 m2 + strych wg PN-ISO 9836:1997

233,89 m2
30 stopni
6,70 m (7,00 m z podmurówką)
2,65 m
14,20 m
10,50 m
22,20 m
18,50 m
jednorodzinny
parterowy ze strychem
nie
bez garażu
czterospadowy, wielospadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
2
4
5

mechaniczno nawiewno wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop żelbetowy monolityczny
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
167 835 zł
279 992 zł
208 305 zł
488 296 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 58,9 kWh/(m2)
Ek 55,9 kWh/(m2 rok)
EUCO 24,5 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Dom na Praktycznej 3B to projekt budynku parterowego z górną przestrzenią do dowolnego zaaranżowania na pełne poddasze użytkowe lub strych, Dom na Praktycznej 3B zaprojektowano ze stropem żelbetowym monolitycznym nad parterem. Budynek zaprojektowano na planie prostokąta przykrytego łagodnym, wielospadowym dachem. Jest to nasza kolejna propozycja domu dla 4-5 osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 115,19 m2 (kubatura 760 m3). Jest to projekt bez garażu. Dom na Praktycznej 3B może być zrealizowany na działce o minimalnych wymiarach 22,20 x 18,50m.

Architektura projektu Dom na Praktycznej 3B

Bryłę budynku zaprojektowano na prostokątnym rzucie przykrytym czterospadowym dachem. Kąt nachylenia dachu wynosi 30 stopni. Dach zdobi i chroni płaska dachówka w kolorze grafitowym. Architektura domu jest prosta a zarazem elegancka. Elewację frontową zdobi reprezentacyjne wejście, któremu urokowi dodają drzwi z naświetlem i oryginalnym zadaszeniem. Od strony ogrodu dom urozmaica piękne okno balkonowe salonu i zadaszony pergolą taras. Kontrastowe połączenie okładzin ścian, ładnych przeszkleń okiennych z bielą elewacji podkreśla elegancką sylwetkę domu. Dzięki temu, że zaprojektowano stron żelbetowo monolityczny nad parterem, dom zyskał pełnowartościową górną kondygnację.

Wnętrze projektu Dom na Praktycznej 3B

Dom na Praktycznej 3B ma bardzo praktyczne wnętrze. Został zachowany podział na część dzienną i nocną. Po wejściu do wnętrza domu znajdujemy się w przedsionku z szafami i dostępem do kotłowni. Usytuowany centralnie hol jest łącznikiem dwóch poziomów domu. Z holu przechodzimy do części dziennej. Znajduje się w niej salon z kuchnią. W salonie wydzielono jadalnię oraz kącik wypoczynkowy przy oknie, które otwiera wnętrze na taras. Dla miłośników relaksu w salonie zaplanowaliśmy kominek oraz miejsce na duży ekran. Otwarta kuchnia oddzielona jest półwyspem z barkiem. Posiada całą ścianę w pełnej zabudowie i spiżarnię. W części nocnej proponujemy trzy sypialnie, które w ramach potrzeb można zmienić na pokoje zabaw lub gabinet. Ma parterze znajduje się jedna łazienka oraz WC. Na poddaszu bez żadnego problemu uzyskamy dodatkowe dwa duże pokoje z łazienką, a konstrukcja ramowa podpierająca więźbę dachu pozwoli zagospodarować poddasze bez słupków konstrukcyjnych w środku pomieszczeń.

Koszty budowy projektu Dom na Praktycznej 3B

Konstrukcja domu jest prosta, a budynek został zaprojektowany jako energooszczędny. Dzięki wysokiej jakości instalacjom i ociepleniom, koszty utrzymania domu będą na zadawalającym poziomie. Budowa tego projektu będzie droższa od pozostałych wariantów Domów na Praktycznej z uwagi na żelbetowy strop monolityczny.

Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów budowa domu do stanu surowego zamkniętego wynosi 217 048 zł netto, a stan pod klucz to wydatek rzędu 378 524 zł netto.

Do projektu Dom na Praktycznej 3B można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku oraz energooszczędność. Warto zwrócić uwagę na: pakiet płaszcz wodny, odkurzacz centralny czy pakiet instalacja fotowoltaiczna. 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie, które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Pracownia MG Projekt posiada projekt w odbiciu lustrzanym.

Dom na Praktycznej 3B to bardzo dobra propozycja dla Inwestorów planujących budowę niedużego domu jednorodzinnego, którego budowa nie będzie stwarzała trudności. Dodatkowo ten dom można dowolnie aranżować i zmieniać korzystając z dodatkowej przestrzeni nad parterem.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi projektami z tej serii:

Dom na Praktycznej,

Dom na Praktycznej 3,

Dom na Praktycznej 2,

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna