MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Dom na parkowej 5

Pow. użytkowa: 109.07 m2   /   Koszt realizacji: 439 389 zł
Projekt domu Dom na parkowej 5 - wizualizacja frontowa
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3350 zł 2680 zł


Projekt domu Dom na parkowej 5 jest to kolejny projekt z popularnej serii „Domów na parkowej”, czyli wersja z dachem o większym kącie nachylenia, oraz węższej bryle i pojedynczym garażu. Dom jest mniejszy od wersji bazowej i nadaje się na węższą działkę. Dach o kącie 35 stopni z kolei pozwoli sprostać ostrzejszym warunkom zabudowy, a poza tym uzyskujemy nad parterem większe poddasze użytkowe (właściwie strych, który można zaadaptować na poddasze użytkowe jeśli jest taka potrzeba). Architektura domu to nawiązanie do amerykańskich willi z przedmieść, oraz do polskiego dworku, ale w nowocześniejszym ujęciu. Bryła budynku jest prostokątna, przekryta czterospadowym dachem, z dobudowanym wystającym nieco do przodu garażem. W ten sposób przed domem tworzy się większa i bardziej reprezentacyjna część frontowa. Wejście domu zostało podkreślone pięknym frontowym portalem z szerokimi drzwiami z naświetlami po bokach. Od strony ogrodowej mamy z kolei duży zadaszony taras, oraz szerokie przeszklenie łączące salon z tarasem i ogrodem. Wnętrze domu podzielono funkcjonalnie na trzy części: dzienną, nocną i gospodarczo-garażową. Z ładnego przedsionka przechodzimy szerokimi drzwiami na wprost do części dziennej, z salonem, kuchnią i holem. Z części dziennej przechodzimy do sypialni - mamy tutaj trzy sypialnie oraz łazienkę. Sypialnie dzieci mają wbudowane szafy, sypialnia rodziców – garderobę. Z przedsionka możemy też przedostać się do pomieszczenia gospodarczego i garażu. Na strychu mamy miejsce do zaadaptowania na poddasze składające się z dwóch pokoi i łazienki. Dom na parkowej 5 to doskonała propozycja dla osób planujących niewielki dom, ale nie chcących rezygnować z urody, ani godzić się na maksymalne uproszczenie detalu architektonicznego. Projekt dzięki prostej bryle i konstrukcji będzie niedrogi w realizacji, a dom dzięki zastosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych materiałów, oraz instalacji, będzie też tani w późniejszej eksploatacji. Zapraszamy!

Dane techniczne:
 • Kubatura: 671 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 170,45 m2
  • z podcieniami: 190,62 m2
 • Powierzchnia całkowita: 212,45 m2
 • Powierzchnia netto: 113,46 m2 + garaż 21,24 m2 + strych 42,06 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 109,07 m2 wg PN-70/B-02365
  • 113,46 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 271,80 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni
 • Wysokość budynku: 7,31 m (7,61 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 14,30 m x 17,85 m
 • Minimalne wymiary działki: 22,30 x 24,85 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - monolityczny żelbetowy nad parterem
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 78,4 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 75,6 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 56,10 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2680 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 140 463,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 207 210,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 232 180,00 zł
Realizacja domu pod klucz 439 389,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Dom na Parkowej 5 - plik szczegółowy

Projekt domu Dom na Parkowej 5 - plik szczegółowy odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Dom na parkowej 5 8744 Maria K.

2019.04.04 0

Baaardzo mi się podoba ten domek i na zewnątrz i w środku. Zastanawiałam się jedynie tylko nad zamknięciem kuchni, jednak czasami dobrze jest trochę zasłonić ten kuchenny bałagan :)

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Mario, Bardzo się cieszymy, że domek przypadł Pani do gustu, a kwestię zamkniecie kuchni da się łatwo rozwiązać zastosowaniem drzwi przesuwnych. Życzymy udanej budowy :) MG
Projekt domu Dom na parkowej 5 8745 Krzyś

2019.04.04 0

Dzień dobry, czy posiadają Państwo projekt Dom na Parkowej 5 ale z dachem 30 stopni?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, nie posiadamy takiej wersji, ale zmiany tego typu bez problemu wprowadza się już przy adaptacji projektu na działkę. Na zmiany nasza pracownia wystawia bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Dom na parkowej 5 8720 Anna P

2019.03.20 0

Witam, Czy ktoś budował lub jest w trakcie budowy tego domu? Jestem zachwycona projektami domów na parkowej, ale chciałabym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości nawet w stanie surowym. Bardzo proszę o komentarz lub kontakt.

Projekt domu Dom na parkowej 5 8676 Łukasz Matus

2019.02.07 3

Witam serdecznie, jestem poważnie zainteresowany tym projektem. Rozmieszczenie pomieszczeń spełnia moje oczekiwania, ale zastanawiam się nad antresolą. Czy w tym projekcie to nie problem? Dokładnie interesuje mnie zamiana pokoju(17,46 m²) na czytelnię, bibliotekę z widokiem na salon. Druga rzecz to kominek na środku jak w wersji 2, tu głos ma moja żona:) Przepiękna rzecz. Czy jest to możliwe? Nawet kosztem pokoju, bo niestety nie mogę pozwolić sobie na zwiększenie gabarytów zewnętrznych budynku ze względu na warunki zabudowy które otrzymałem (na styk:) Na chwilę obecną naszym faworytem(małżonki:) jest wspomniana wersja druga, ale obawiam się że w przyszłości okaże się za mała. Dlatego interesuje mnie "mix" 2 z 5. Pytanie nurtujące, czy to nie za duże zmiany, ewentualnie bez antresoli?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Łukaszu, Bardzo się cieszymy, że zainteresował Pana nasz projekt. Opisany przez Pana "mix" :) 5 i 2ki jest jak najbardziej możliwy, a zmiany można nanieść już na etapie adaptacji. Otworzyć antresolę i zrobić widok na salon z pokoju na górze, jak i ustawić kominek pośrodku wyjścia na taras. MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 4 opinii.

Podobne projekty


Dom na parkowej
Dom na parkowej 2
Dom na parkowej 3
Dom na parkowej 4
Dom na parkowej 6
Willa parkowa
Willa parkowa 2
Willa parkowa 3
Willa parkowa 4

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.