MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Dom Dla Trojga

Pow. użytkowa: 84.57 m2   /   Koszt realizacji: 257 308 zł
Projekt domu Dom Dla Trojga - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Dom Dla Trojga to nowoczesny, niewielki domek dla trzy-czteroosobowej rodziny. Budynek jest parterowy, przekryty dwuspadowym dachem. Na prostokątnym planie parteru zaprojektowano przestronny salon z aneksem jadalnym, połączony z częściowo otwartą kuchnią i holem. Obok mieszczą się dwie sypialnie, łazienka i toaleta, oraz obszerny przedsionek i kotłownia. Z przedsionka schodami dostać się można na strych. W projekcie Dom Dla Trojga strych jest nieużytkowy, lecz w łatwy sposób można go zaadaptować na poddasze z dodatkowymi pokojami. Ładne, duże wnętrza pomieszczeń, spora część gospodarcza - to odróżnia Dom dla trojga od innych niewielkich projektów domków. Na zewnątrz wejście domu zaakcentowano podestem w podcieniu, oraz wykuszowym oknem kuchni. Od strony ogrodu zaprojektowano szerokie szklane drzwi z salonu na taras i ogród. Taras jest częściowo zadaszony podcieniem. Dodatki o nowoczesnej stylistyce, jak fragmenty ścian obłożone drewnem, tworzące wraz z oknami podział elewacji na pasy, czy okna narożne - podkreślają nowoczesny a zarazem nie pretensjonalny charakter architektury. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu domu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 529 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 114,32 m2
 • Powierzchnia całkowita: 114,32 m2
 • Powierzchnia netto: 89,24 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 84,57 m2 wg PN-70/B-02365
  • 89,24 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 187,85 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,65 m (6,95 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,63 m
 • Długość budynku: 10,87 m
 • Min szerokość działki: 19,63 m
 • Min długość działki: 18,87 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: Teriva
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 81,6 kWh/(m2)
 • Ek - 72,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 58,20 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 66,94 kWh/(m2)
 • EUco - 30,04 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 92 681,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 135 262,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 122 046,00 zł
Realizacja domu pod klucz 257 308,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Dom dla trojga - plik szczegółowy

Dom dla trojga - plik szczegółowy - lustro

Komentuj
Projekt Dom Dla Trojga 7119 wybudujdom.com Gołucki Przemysław

2016.03.24 5

Witam inwestorów Budujemy z katalogu Mg Projekt. Wspólpracujemy z MG. Prowadzimy dokumentacje do uzyskania pozwolenia. Wykonujemy budynki do stanu pod klucz z własnych materiałow. Ostatnio zrealizowanym budynkiem był to budynek KORAL Zainteresowane osoby wyceną proszę o kontakt [email protected] z podesłaniem linka do projektu. Lub Kontakt 512 990 556

Projekt Dom Dla Trojga 5619 Krzysiek

2014.02.06 20

A czy możecie określić przybliżone koszty takich zmian?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krzysku. Szczegóły jak i koszty takich zmian, podajemy mailowo: [email protected] Zapraszamy do kontaktu z pracownią. MG
Projekt Dom Dla Trojga 5618 Krzysiek

2014.02.05 20

Dziekuje za podpowiedź. A jak doświetlić to poddasze ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krzysku. Na doświetlenie poddasza jest kilka sposobów: 1. lukarny; 2. okna dachowe; 3. okna w ścianach szczytowych; 4. mieszane rozwiązanie, tak więc można bez problemu wybrać jedno z kilku rozwiązań, a wszystko zależy od zasobów pieniężnych i wedle potrzeb. MG :)
Projekt Dom Dla Trojga 5617 Krzysiek

2014.02.02 28

czy można podnieść dach na jakieś dwa pustaki żeby wyszła na górze sypialnia i łazienka z garderobą. Na dole chcemy zrezygnować z jednej sypialni i w ten sposób powiększyć pokój dzienny a drugą sypialnię dla syna trochę powiekszyć. Czy to mozliwe i czy dało by sie dobudować garaż - proszę o propozycję?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Krzyśku. To możliwy i bardzo ciekawy pomysł na zagospodarowanie poddasza, a jeśli chodzi o garaż to proponujemy zaraz za oknem od łazienki go dobudować i będzie wtedy cofnięty w stosunku do elewacji frontowej. Można również zrezygnować z okna w łazience i garaż dostawić z boku równo z frontem domu. MG :)
Projekt Dom Dla Trojga 5386 J i Z

2014.01.12 25

Witam ponownie. Pytanie do pracowni-jakie to wyjdą koszty jeśli chodzi o zmianę tego kąta dachu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jeśli zmiana kąta nachylenia dachu będzie wykonywana przez projektanta adaptacji, to z nim należy uzgodnić koszty, a wtedy nasza pracownia wystawia bezpłatną zgodę. Jeśli to my mielibyśmy wykonać taką zmianę to szczegóły realizacji podajemy mailem: [email protected] MG
Projekt Dom Dla Trojga 5385 J i Z

2014.01.11 31

Witam , chcielibyśmy zamontować instalacje solarną- czy to jest mozliwe, a jeszcze mamy powazny problem bo musimy mieć dach z kątem od 35 stopni i jak to rozwiazać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Do projektu typowego można dokupić gotowy pakiet dla instalacji solarnej, a jeśli chodzi o zmianę kąta nachylenia dachu, to jest to możliwe i można to zrobić na etapie adaptacji, lub u nas w pracowni. MG :)
Projekt Dom Dla Trojga 5384 Iza

2014.01.10 29

Czy jest może ten dom z garażem? Bardzo nam pasuje układ domu , ale garaż by się przydał z częścią gospodarczą i czy jest to możliwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Izo. Obecnie nie mamy takiej wersji, ale można u nas w pracowni za dopłatą do projektu standardowego zamówić ten dom z garażem i częścią gospodarczą, który usytuować można cofnięty w stosunku do frontu z boku domu, za oknem przy łazience. MG
Projekt Dom Dla Trojga 5049 M.D

2013.11.12 20

Czy zmiesci sie na górze mała łazienka czy wysokość na to pozwoli?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak zmieści się mała łazienka na górze, ale trzeba ją lokalizować jak najbardziej po środku, gdyż w tym miejscu jest najwyżej. MG :)
Projekt Dom Dla Trojga 5050 Tomek Krawczyk

2013.10.14 1

Jeśli nie ma gazu w działce to rozumiem ze można zrobić kotłownię na kocioł na ekogroszek? czy starczy miejsca?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomku. Można dokupić do projektu podstawowego gotowy pakiet kotłowni na paliwo stałe. Kotłownia w tym domku ma optymalną powierzchnię i bez problemu zmieści się kocioł na ekogroszek, a miejsce na składowanie opału też jest.
Projekt Dom Dla Trojga 3970 Paweł Bukowski

2013.04.08 2

Poprzedni komentarz się nie wbil więc ponawiam pytanie. Dlaczego w tym domku na poddaszu są słupy a w Bonifacym nie? Jaka jest różnica w konstrukcji i czy przy zmianie kąta dachu na 35 stopni da się tych słupów uniknąć?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Różnica między tymi domami jest zasadnicza . Dom Bonifacy jest mniejszy i ma mniejsze rozpiętości dla elementów konstrukcyjnych. ( szer.< 9m , a w "Domu dla Trojga" szer.> 10m ). Zmiana kąta nachylenia dachu na 35 stopni w przypadku "Domu dla Trojga" , nie wyeliminuje słupów . Aby uniknąć słupów należy zmienić konstrukcje dachu , na przykład na ramy stalowe . MG
Projekt Dom Dla Trojga 3716 Grzegorz Podsiadły

2013.01.13 2

panie Danielu, koszty podane są raczej mało realne, mamy ukończony stan surowy otwarty, nasze koszty to około 140 tys. PLN brutto przy gospodarczym systemie budowy i naprawdę wysokiej optymalizacji kosztów, zastosowane materiały: jak w projekcie Porotherm Wienerberger, strop Teriva, dachówka cementowa Euronit, kominy systemowe wykończone cegłą klinkierową, kosmetyczne zmiany w projekcie, okna mamy zamówione ( zlikwidowaliśmy połaciowe a doszły dwa szczytowe 180 na 150 cm ), pozdrawiamy

Projekt Dom Dla Trojga 3672 Tomasz Załężny

2013.01.04 1

Witam, właśnie wykańczam ten dom i wszystko super tylko jakbym wcześniej pomyślał, to bym pokombinował coś toaletą i łazienką, bo jednak realnie jak się wchodzi do łazienki to jest w niej troche za ciasno. Nie Natomiast wszystko co napisał Pan Grzegorz wcześnie odnośnie kosztów to prawda, rozwiązania architektoniczne tego domu nie są najtańsze, ale coś za coś:) Pytania na t.zalezny-at-gmail.com Pozdrawiam!

Projekt Dom Dla Trojga 3569 Kowalski Daniel

2012.12.13 1

Mam pytanie do Pana Grzegorza, a jak z kosztami - realne są te podane na stronie? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Projekt Dom Dla Trojga 3310 Stanisław Choros

2012.10.26 2

Niestety mimo że bardzo podoba mi się dom, nie mogę go postawić bo u mnie musi kat być 35 stopni. A zmiana pewnie będzie wiązała się z dużymi kosztami? Szukam dalej w MG, bo mają najsensowniejsze projekty .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Stanisławie może Pan zamówić u nas zmiany , lub może to zrobić architekt adaptacji na działce . Po szczegółowe informacje , dotyczące kosztów i terminu wykonania zmian zapraszamy na nasz kontakt mailowy [email protected] . MG
Projekt Dom Dla Trojga 3147 Grzegorz Podsiadły

2012.10.08 1

dziś, tj. 8 pażdziernika zalaliśmy strop, prace ziemne rozpoczęliśmy 3 września. Muszę przyznać, że im wyżej rośnie nasz wymarzony dom tym bardziej jesteśmy przekonani do tego projektu, jest niebanalny i napewno wyróżni się na tle innych małych domków. Do niezdecydowanych: budujcie Dom dla Trojga! Musicie jednak wiedzieć, że nie jest to najtańszy mały domek: piękne aczkolwiek kosztowne okna narożne, 2 tony zbrojenia, lany strop Teriva o max rozpiętości belek prawie 5 metrów, 5 m3 desek na same szalunki! Natomiast jak już rośnie w realu to coraz bardziej nam się podoba i dostrzegamy jego urok i możliwości przyszłej aranżacji wnętrz, urocze podcienie i cudowne okna narożne.

Projekt Dom Dla Trojga 3001 Elzko

2012.09.27 4

Widzę, że kilka osób już buduje ten dom. Fajnie, będzie z kim dzielić się uwagami. Ja chciałem, poszerzyć go, mój projektant jednak twierdzi, że to niemożliwe. Wydłużyć można natomiast. Proszę o opinię MG!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Muszę się po części zgodzić z projektantem adaptującym .. Generalnie zmienić można wszystko . Można w projekcie nanieść dowolne zmiany , ale wszystko rozbija się o rachunek ekonomiczny . Zwiększenie głębokości domu powoduje zmianę geometrii konstrukcji : rozpiętości dachu , wysokości kalenicy , ustawienia płatwi podpierających dach , słupów je podtrzymujących , a co zatem idzie - podparcia na stropie , parterze i w fundamentach . Taka zmiana to w pewnym sensie rysowanie projektu od nowa .. :( . Projektantowi adaptującemu bardzo trudno byłoby wprowadzić taką zmianę . Nam już trochę łatwiej - możemy przedstawić ofertę cenową i terminową . Proszę o kontakt z pracownią . MG
Projekt Dom Dla Trojga 2812 Grzegorz Podsiadły

2012.06.22 1

jestem w trakcie adaptacji tego projektu :-) mam nadzieję przy pomyślnych wiatrach we wrześniu rozpocząć budowę i przed zimą ukończyć stan surowy- dla osób budujących ten dom lub zainteresowanych kontaktem w tej sprawie- [email protected] chętnie wymienię doświadczenia i spostrzeżenia dotyczące Domu dla Trojga!

Projekt Dom Dla Trojga 2724 Tomasz Załężny

2012.04.26 2

Witam, jestem w trakcie budowy tego domu, obecnie kładziemy więźbę. Szczerze polecam ten projekt. Budujemy w technologii Termalica 40cm. Jedynie jeśli ktoś chce przekształcić strop Teriva na drewniany np. poprzez wiązary, to niestety będzie z tym bardzo trudno, za duży rozstaw ścian nośnych. Jeśli ktoś jest tym projektem zainteresowany z okolic Opola, to proszę o kontakt na @ :)

Projekt Dom Dla Trojga 1273 8_Emilka_9

2012.03.04 35

Witam, decyzję już podjęłam i nie ma odwrotu, przedwczoraj zamówilam projekt tego domu. Mam nadzieję, że w miarę szybko uporam się z dokumentami i jeszcze w tym roku rozpoczne budowę – chociaż fundamenty.

Projekt Dom Dla Trojga 1274 ElizaSch

2012.02.17 3

Na stronie MG Projekt pojawił się nowy projekt domu „Dom dla trojga”. Jestem mocno zainteresowana tym domem.

Projekt Dom Dla Trojga 289 Szymon Popiół

2012.02.03 1

Mam projekt :) teraz tylko adaptacja, małe zmiany wewnętrzne, pozwolenie na budowę i za dobre 2 miesiące start budowy.

Projekt Dom Dla Trojga 165 Izolda_Krawiec

2012.02.01 27

Super nowoczesny dom. Idealnie dobrane dodatki o nowoczesnej stylistyce z fragmentami obłożonymi drewnem. Szerokie okna oraz duże drzwi tarasowe podkreślają nowoczesny a zarazem bezpretensjonalny charakter architektury. Mnie ten dom bardzo się podoba.

Projekt Dom Dla Trojga 166 Jan_inka_999

2012.02.01 40

Trzeba przyznać ze pracownia przygotowała fajną ofertę. Dom dla trojga przypadł mi do gustu. Ładne duże wnętrza pomieszczeń, spora cześć gospodarcza oraz możliwość zaadaptowania strychu na poddaszu.

Projekt Dom Dla Trojga 167 Kielich Mieczysław

2012.02.01 29

Jesteśmy z żona przekonani w 100% na budowę własnie tego dom, planujemy tylko dobudować nieduży garaż jednostanowiskowy.

Projekt Dom Dla Trojga 168 GrześGrzeszczuk_1

2012.02.01 28

Rok temu podjęliśmy decyzjęo budowie domu. Działkę już mamy, teraz tylko kupno projektu i budowa. Przy tak ogromnym wyborze ba rynku ciężko się zdecydować. Z góry założyliśmy, że dom będzie bez garażu i na pewno parterowy. Chcieliśmy również, aby wyróżniał się od innych tradycyjnych domków z czerwonymi dachami. Przy tych założeniach wyszedł nam dom dla trojga.

Ocena 4.9/5 na podstawie 25 opinii.

Podobne projekty


Bonifacy
Cypisek 2
Kajtek
Optymalny
Perełka
Słoneczny
Szpak
Żabka
Zosia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.