MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Czaruś

Pow. użytkowa: 87.51 m2   /   Koszt realizacji: 252 350 zł
Projekt domu Czaruś - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2890 zł 2312 zł


 

 

Projekt domu Czaruś to budynek jednorodzinny, parterowy, przekryty czterospadowym dachem, z dobudowanym garażem. Dom zaprojektowany z myślą o 4-5osobowej rodzinie. Prosta, nieskomplikowana w budowie bryła budynku, oraz bezpretensjonalna architektura, dają czytelny efekt współczesnego domu nawiązującego do tradycji dworkowej, ale z wykorzystaniem nowych materiałów i detali. Elewację frontową domu ozdabia - i jednocześnie akcentuje wejście - centralnie wkomponowany ganek wejściowy, wsparty na dwóch kolumnach. Od strony ogrodu urozmaiceniem bryły jest duży podcień, przekrywający częściowo taras. Wnętrze podzielono na część dzienną - z obszernym salonem, holem i kuchnią, oraz nocną - z trzema sypialniami i łazienką. W projekcie domu Czaruś garaż połączono z wnętrzem korytarzem - garderobą. Za garażem umieszczono kotłownię z wyjściem ogrodowym. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 530 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 132,19 m2
 • Powierzchnia całkowita: 132,19 m2
 • Powierzchnia netto: 92,41 m2 + garaż 18,12 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 87,51 m2 wg PN-70/B-02365
  • 92,41 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 192,06 m2
 • Nachylenie dachu: 24 stopni
 • Wysokość budynku: 5,08 m (5,38 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 15,78 m
 • Długość budynku: 8,44 m
 • Min szerokość działki: 22,78 m
 • Min długość działki: 18,35 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,61 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: drewniane wiązary kratownicowe
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 94,1 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 88,5 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 63,30 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2312 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 66 942,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 119 078,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 133 272,00 zł
Realizacja domu pod klucz 252 350,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Czaruś - plik szczegółowy

Projekt domu Czaruś - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Czaruś 8675 Radek O.

2019.02.06 0

Witam , czy jest ktoś kto realizuje budowę domu Czaruś z okolic woj.śląskiego ? A drugie pytanie : czy ktoś i czy można wydłużyć sień i wc w celu uzyskania spiżarni kosztem wc lub jakimś sposobem pogodzić "sień,wc,spiżarnię". Już nie wspomnę o małej garderobie , może i ona gdzieś się zmieści. Dziękuję za odpowiedź

Projekt domu Czaruś 8669 Radosław O.

2019.02.01 0

Witam , czy jest ktoś kto realizuje budowę domu Czaruś z okolic woj.śląskiego ? A drugie pytanie : czy ktoś i czy można wydłużyć sień i wc w celu uzyskania spiżarni kosztem wc lub jakimś sposobem pogodzić "sień,wc,spiżarnię". Już nie wspomnę o małej garderobie , może i ona gdzieś się zmieści. Dziękuję za odpowiedź

Projekt domu Czaruś 7595 Hubert Mizura

2016.12.09 2

Witam, realizujemy projekt Czaruś w lustrzanym odbiciu i zapraszamy na bloga http://www.hubmiz.mojabudowa.pl/

Projekt domu Czaruś 7304 Sebastian Kozak

2016.06.22 2

Witam, jestem zainteresowany budową Czarusia jednak w odbiciu lustrzanym żeby garaż był z prawej strony budynku . Czy wtedy to nie "jak marzenie"? I czy może być bez podcienia z przodu ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Sebastianie, oba projekty są bardzo podobne, zwłaszcza "Czaruś" i "Jak marzenie" z garażem, bo "Jak marzenie" jest bez garażu. Jednakże są niewielkie różnice, więc są to rożne projekty. Likwidację podcienia od przodu można wprowadzić już na etapie adaptacji projektu na działkę, wedle uznania, a my na zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Czaruś 7261 Anna Kuraś

2016.06.06 0

Witam.Czy ktoś z Państwa realizuje ten projekt w pobliżu Legnicy?

Projekt domu Czaruś 7167 Michał Pocheć

2016.04.12 1

Witam, zapraszam na bloga. Jesteśmy w trakcie budowy czarusia. www.michal8700.mojabudowa.pl

Projekt domu Czaruś 7118 wybudujdom.com Gołucki Przemysław

2016.03.24 5

Witam inwestorów Budujemy z katalogu Mg Projekt. Wspólpracujemy z MG. Prowadzimy dokumentacje do uzyskania pozwolenia. Wykonujemy budynki do stanu pod klucz z własnych materiałow. Ostatnio zrealizowanym budynkiem był to budynek KORAL Zainteresowane osoby wyceną proszę o kontakt [email protected] z podesłaniem linka do projektu. Lub Kontakt 512 990 556

Projekt domu Czaruś 5944 Magda Iwanowska

2014.10.05 5

Zapraszam na blog www.czarusiowo.mojabudowa.pl - projekt na żywo...

Projekt domu Czaruś 5615 Wojtek S

2014.04.21 28

Jakie mogą być przybliżone koszty przy budowie podwójnego garażu i czy macie taki gotowy projekt czy trzeba samemu zmieniać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojtku. Nie posiadamy gotowego projektu z podwójnym garażem, ale można to zrobić przy adaptacji, lub zamówić za dopłatą u nas w pracowni. Koszty takiej zmiany podajemy mailem: [email protected] MG :)
Projekt domu Czaruś 5418 Magdalena Brodzińska

2014.04.09 0

Witam, czy w tym domu dałoby rade umieścić spizarkę i garderobę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Magdaleno. Nasza propozycja to na przykład można w obecnym wc zrobić spiżarkę i zrezygnować z wc, lub wc wydzielić w łazience z sieni. Można również przesunąć obecne wc w stronę hallu i pokoju dziennego, a za nim przy ścianie zewnętrznej zrobić spiżarkę z wejściem od kuchni. Z garderobą jest już większy problem, ale w tej pierwszej wersji można wydzielić ją przy spiżarce, a wtedy wejście do spiżarki z kuchni, lub w drugiej wersji, garderobę wydzielić z łazienki. MG :)
Projekt domu Czaruś 4352 Joanna Grzonka

2013.08.22 1

Witam serdecznie,również bardzo spodobał mi się Czaruś,ale mam pytanie czy jest możliwa zmiana kąta nachylenia dachu na 30stopni,ponieważ tak mamy w wz. czy ta zmiana jest kosztowna?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Oczywiście , że można zmienić kont nachylenia dachu na 30 stopni. Można to wykonać na etapie adaptacji , lub za dopłatą do projektu podstawowego zamówić taka zmianę u nas w pracowni - szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . Zapraszamy MG :).
Projekt domu Czaruś 4351 Ewa

2013.08.21 5

Witam Mam pytanie, czy zlikwidowanie okien narożnych w salonie nie spowoduje tego, ze salon będzie ciemny, niedoświetlony? Na mojej działce taras byłby od strony wschodniej.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ewo. W tym wypadku jeśli drzwi tarasowe miały by być od strony wschodniej , a Pani zrezygnowała by z tych okien narożnych , to wtedy na pewno w salonie będzie za mało światła dziennego. Można ewentualnie poszerzyć drzwi balkonowe , lub okno przy aneksie jadalnym. MG :)
Projekt domu Czaruś 4290 Jacek Zamaro

2013.08.02 1

Witam Czy jest mozliwosc przeniesienia kominka w inne miejsce?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jacku. Ta lokalizacja kominka jest optymalna , ale ewentualnie można przenieść kominek na ścianę boczną ( po przesunięciu okna w stronę kuchni ), lub na ścianę z wyjściem na taras .MG
Projekt domu Czaruś 4273 karolek

2013.07.31 2

witam. razem z żoną jesteśmy zdecydowani na ten projekt ale mam jedno pytanie: czy jest możliwość zastosowania zamiast wiązarów drewnianych na przykład stropu terriva? czy wpłynie to znacząco na zmiany w projekcie i ewentualne koszta? jeśli byłaby osoba która buduje czarusia proszę o zdjęcia z budowy na e-mail: [email protected]

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można zastosować strop teriwa , ale wtedy należy przeprojektować więźbę dachową no i zaprojektować ten strop ( nowe obliczenia i rysunki ). Szczegółowe informacje podajemy telefonicznie , lub mailowo: [email protected] MG :)
Projekt domu Czaruś 4052 Bez garażu

2013.05.26 9

Witam serdecznie. Czy istnieje możliwość: zamurowania ściany do garażu, i postawienie garażu na dwa stanowiska z kotłownią jako oddzielnego budynku? Chciałabym również oddzielić ścianą kuchnię i WC od salonu. Czy można wtedy zmienić okna i ich rozstaw w salonie? Czy możecie Państwo podać o ile wzrósłby koszt powiększenia garażu i umiejscowienia go z kotłownią w innym budynku? Ewentualnie, o ile zmniejszyłby się koszt budowy tego projektu, likwidując w nim kotłownię z garażem. Nie oczekuję szczegółowych wyliczeń, a tylko określenie szacunkowe. Z góry dziękuję.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Rozumiem , że część mieszkalna i garażowa miałyby się ze sobą nie stykać ? Jeśli tak , to powiększenie garażu i oddzielenie go od bryły zwiększyłoby koszt realizacji "Czarusia" o ca 40-45 tys. zł . Pozostałe zmiany są jak najbardziej możliwe . Szczegółowe informacje podajemy drogą mailową . Zapraszamy. MG.
Projekt domu Czaruś 3608 Kajetan Drozd

2012.12.18 4

Idealny projekt, oszczędny w kosztach budowy i również w architekturze. Tylko jedno ale... ma piec na gaz, a niestety większość z nas nie ma gazu na działce. Czy ten problem można wyeliminować?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Kajetanie. W tym domu kotłownia ma optymalną wielkość i można tutaj zastosować piec na paliwo stałe. Może Pan dokupić w naszej pracowni gotowy pakiet kotłowni na paliwo stałe . MG :)
Projekt domu Czaruś 3352 izk-a

2012.10.31 3

Witam.Czy istnieje możliwośc zmiany dachu na dwuspadowy oraz wydłużenie kotłowni? Jak zmiany wpłyną na koszty realizacji?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Można przerobić dach na dwuspadowy- oczywiście . Ale mamy też w ofercie kilkanaście podobnych projektów , wśród których są też domki z dwuspadowymi dachami - może zechciałaby Pani ewentualnie na nie spojrzeć . Są to na przykład : Słoneczny z garażem 2 , Promyk , Bursztyn , Niezapominajka z garażem , Luna , i inne .. Jak zmiany wpłyną na koszty realizacji -zmiana dachu z czterospadowego na dwuspadowy powinna nieco obniżyć koszt budowy . Więźba będzie mniej skomplikowana , podobnie jak pokrycie dachowe . Trudno powiedzieć coś konkretnie bez projektu . MG
Projekt domu Czaruś 2995 Magda Iwanowska

2012.09.25 4

Witam. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę Czarusia.Wprowadziliśmy kilka zmian: 1)poszerzenie garażu o jeden metr + dwa małe okna, 2)dodatkowy komin spalinowy w kotłowni (alternatywa do gazu) rownież dodane okno ,3) likwidacja 2 okien w salonie i dodanie jednego 150/150 obok drzwi tarasowych, 4) większe okno w łazience... to tyle co pamiętam... Bardzo prosze użytkownika acf dsf o kontakt : [email protected] Dziekuje

Projekt domu Czaruś 2988 iwanka83

2012.09.21 3

Witam.Czekamy na pozwolenie na budowę "Czarusia". Najładniejszy domek parterowy jaki znaleźliśmy, a poszukiwania były bardzo długie. Wprowadziliśmy trochę poprawek do projektu. Prawdopodobnie na wiosnę ruszymy z fundamentami jak dobrze pójdzie. Proszę użytkownika acf dsf o kontakt na maila i przesłanie zdjęć z realizacji domku.Bardzo proszę!!!

Projekt domu Czaruś 2991 iwanka83

2012.09.21 1

Zapomniałam podać maila : [email protected]

Projekt domu Czaruś 2826 Ewa Kupś

2012.07.09 5

Mi również bardzo podoba się ten projekt ze względu na funcjonalność i niskie koszty budowy. acf dsf, czy możesz przesłać zdjęcia z realizacji na adres [email protected] Może prowadzisz dziennik budowy.

Projekt domu Czaruś 2729 acf dsf

2012.04.29 3

Bardzo polecam ten projekt! Na dzień dzisiejszy mamy na działce Czarusia w etapie surowym otwartym, bardzo estetyczna, proporcjonalna bryła budynku. Domek drobny, ale bardzo przestronny. Niezwykle przemyślany rozkład (zwłaszcza po przeniesieniu drzwi małego WC do przedpokoju i jego wydłużeniu oraz pozbyciu się przejścia do garażu na rzecz pokoju). Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Dziękujemy za miłe słowo na temat projektu :) MG
Projekt domu Czaruś 1176 dedes

2012.03.02 8

Witam. Z żoną rozglądamy się za domkiem do 100 m2. Bierzemy pod uwagę projekt tego domu, ponieważ: - ma garaż - jest parterowy - ma 4spadowy dach - ma 3 sypialnie - łazienkę i wc Ogólnie projekt jest super!

Projekt domu Czaruś 1175 Jolanta9

2012.02.15 34

Witam. Również stawiam na ten dom. Wszystko w nim mi odpowiada.

Projekt domu Czaruś 729 acf dsf

2012.02.14 13

Witam, My zdecydowaliśmy się na ten projekt:) Materiały już na składzie - czekamy aż mrozy odpuszczą. Wprowadziliśmy małe poprawki - zrezygnowaliśmy z przejścia do garażu (mamy wygenerowaną większą powierzchnię pokóju) oraz powiększyliśmy małą łazienkę kosztem salonu. Wejście do małej łazienki jest z "przedpokoju".

Projekt domu Czaruś 1179 plastikowabiedronka

2012.02.11 30

Dom jest idealny, przestronny, a do mnie przemawia nieskomplikowana bryłą domu, która zapewni nieduży koszt budowy:))))))

Projekt domu Czaruś 381 Iwa

2012.02.06 1

My jesteśmy zauroczeni "Czarusiem" aż tak bardzo, że wiosną zaczynamy jego budowę. Popieramy ElkęBiałyStok, że jak na tak mały metraż jest idealnie zagospodarowany, a spiżarkę robimy zamiast małego WC.

Projekt domu Czaruś 127 Anita Rembertowska_87

2012.02.01 11

Jako pierwsza rozpocznę wątek o „CZARUSIU”.Na projekt tego domu wpadłam tydzień temu przeglądając stronę pracowni MG Projekt. Moim zdaniem domek jest prosty, nieskomplikowany w budowie z garażem wbudowanym w bryłę domu. Wnętrze funkcjonalnie zaprojektowane. Ciekawa jestem bardzo opinii innych osób :))

Projekt domu Czaruś 128 Staszek_2Goc

2012.02.01 38

Brakuje spiżarni przy kuchni ale ogólnie projekt jest ok.

Projekt domu Czaruś 129 Jus_tysia

2012.02.01 35

Ten dom to spełnienie moich marzeń.Zdecydowałam się na ten projektze względu na niski koszt budowy.

Projekt domu Czaruś 130 ElkaBiałyStok

2012.02.01 5

można śmiało rzec że każdy metr tego domu jest idealnie zagospodarowany :-)

Projekt domu Czaruś 1177 Gruby_Luise

2012.01.20 29

Dla mnie bomba! Właśnie takiego domu szukałem! Pozdrawiam wszystkich!!!!

Projekt domu Czaruś 1178 MikoŁAJ

2012.01.19 40

Nic bym nie zmieniał w układzie pomieszczeń, wszystko jest ok. Powierzchnia jest akurat dla mojej rodziny (2+1). Domek fajnie utrzymany w tonacji zabudowy nowoczesnej.

Ocena 4.9/5 na podstawie 33 opinii.

Podobne projekty


Bukszpan
Cztery kąty 2
D05 z garażem
Dom na miarę
Dominik 2
Jak marzenie 3
Jak marzenie z garażem
Klejnot z garażem
Kropka

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.