MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Czapla

Pow. użytkowa: 185.27 m2   /   Koszt realizacji: 462 211 zł
Projekt domu Czapla - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Czapla to niezwykły domek. Jest tak uroczy i oryginalny, że trudno jest na niego nie zwrócić uwagi. Budynek zaprojektowany został w technologii szkieletowej drewnianej. Dom przeznaczony jest dla rodziny 4-5cio osobowej. Projekt domu Czapla ma rozbudowany rzut parteru i mniejsze poddasze użytkowe. Otoczony jest bocznymi daszkami, werandami, podcieniami i wiatami. Podcienie podparte są rzędami drewnianych kolumn. Z dachu wystają na trzech elewacjach malownicze szczyciki z środkowo osadzonymi oknami. Dachy o różnych kształtach i kątach nachylenia dają bardzo ciekawy efekt. Dom nie należy do małych, ale dzięki dobrze dobranym proporcjom całość bryły ma skalę człowieka. Sylwetka domu zdaje się wrastać w ziemię, wtapiać w otoczenie. Nie ma tu dużych pustych ścian, a wszystkie drzwi i okna otwierają wnętrze na otaczający ogród. Wnętrze domu Czapla również jest nietuzinkowe. Na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenną część dzienną, której centralnym miejscem jest salon z reprezentacyjnymi schodami. Z salonu przechodzi się do kuchni połączonej z jadalnią - z własnym podcienionym tarasem, również do apartamentu rodziców za schodami - z sypialnią, łazienką i garderobą, z salonu jest również połączenie z przytulnym gabinetem - także z własnym wyjściem do ogrodu. Wreszcie z salonu jest połączenie z sienią-holem, pełniącym funkcję szatni i strefy wejściowej domu. Z sieni natomiast możemy dostać się do kotłowni. Na parterze jest wiele wyjść na do ogrodu z różnych pomieszczeń, są trzy podcienie i jeden odsłonięty taras. Przy wejściu zaprojektowano wiatę na samochód. W projekcie Czapla, na poddaszu zaplanowano dwie sypialnie dziecięce i łazienkę. Z dużego holu na poddaszu można też wygrodzić dodatkowy trzeci pokój. Dostępna jest również wersja odbicia lustrzanego projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 704 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 177,62 m2
 • Powierzchnia całkowita: 234,81 m2
 • Powierzchnia netto: 195,59 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 185,27 m2
 • Powierzchnia dachu: 343,46 m2
 • Nachylenie dachu: 22 i 38 stopni
 • Wysokość budynku: 6,78 m (7,08 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,78 m
 • Długość budynku: 17,54 m
 • Min szerokość działki: 20,35 m
 • Min długość działki: 26,39 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,79 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - szkielet drewniany 14x4 + docieplenie wełną mineralną + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,7 kWh/(m2)
 • Ek - 89,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,21 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,17 kWh/(m2)
 • EUco - 33,12 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 113 339,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 182 239,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 279 972,00 zł
Realizacja domu pod klucz 462 211,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Czapla - plik szczegółowy - lustro

Czapla - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Czapla 5825 Agnieszka Adamczyk-Arszennik

2014.08.20 4

Witam . Mam pytanie o wielkość poddasza . Czy można zwiększyć powierzchnię pokoi poprzez zmiany w konstrukcji dachu ? Zależy nam na 3 pokojach i łazience na poddaszu (powierzchnia użytkowa pokoi ma mieć wielkość min. 11 m2) .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Tak dla zwiększenia powierzchni pomieszczeń na poddaszu można przeprojektować konstrukcję dachu, lub podnieść ściankę kolankową. MG
Projekt domu Czapla 5388 Iza F.

2014.01.12 41

Dziękuję za odpowiedź i czytając komentarze domyślam się że o kosztach zmian odpisujecie mailowo?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Izo. Tak Pani Izo dobrze się Pani domyśla, bo o kosztach piszemy mailowo, bo zazwyczaj indywidualnie przygotowujemy wycenę na zmiany ze względu na ich zakres. MG :)
Projekt domu Czapla 5387 Iza F.

2014.01.10 39

Czy ten dom można wybudować nie w szkielecie tylko jako murowany? A może pracownia ma taka wersję?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Izo. Nie posiadamy obecnie tego domu w technologii murowanej, ale można to przeprojektować na etapie adaptacji, lub zamówić u nas taką zmianę. MG
Projekt domu Czapla 5268 Katarzyna Żaczek

2014.01.03 0

Czy mozna ten uroczy domek zrobić w balu na murowanym podpiwniczeniu. Jakie wyjdą koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Katarzyno. Oczywiście można dostosować każdy domek z naszej galerii do różnego rodzaju technologii według uznania Inwestorów. Tak ten domek można wykonać w technologii bala na murowanym podpiwniczeniu. Szczegóły i koszty takiej realizacji podajemy drogą mailową: [email protected] MG
Projekt domu Czapla 5389 Norbert

2013.12.30 28

Mam pytanie czy w miejscu wiaty można zrobić garaż i obok wiatę - czy jest to mozliwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Norbercie. Tak, można zrobić garaż i wiatę obok, trzeba wtedy tylko przeprojektować dach i fundamenty w tym miejscu i takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. MG.
Projekt domu Czapla 3690 Teodora

2013.01.07 2

Projekt robi wrażenie swoja oryginalnością. Gratuluję. Zastanawiam się czy ta wiata nie będzie przeszkadzać koło tarasu? Jeśli ktoś już wybudował proszę o opinię.

Projekt domu Czapla 3548 Dagmara

2012.12.12 7

Witam wszystkich, Czapla również mi się podoba i mojej rodzince. Mam pytanie dotyczące kosztów, czy ktoś już zrealizował budynek i może potwierdzić, że te podane przez MG są realne? Czekam na odpowiedź!

Projekt domu Czapla 3425 Janusz Siwiec

2012.11.14 4

Witam, czy można w tym domu umieścić na dachu panele słoneczne. Planuję w swoim domu instalację solarną. Czekan na odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Tak , można umieścić panele solarne . Wystarczy do tego projektu dokupić pakiet instalacji solarnej . Ale - wszystko zależy od usytuowania domu względem stron świata . Z uwagi na skomplikowany kształt dachu , być może jedyną możliwością okazać się stawianie paneli w ogrodzie , na ziemi na stelażach dla paneli . MG
Projekt domu Czapla 1170 ewa_michal

2012.03.01 6

Witam, projekt domu „czapla” jest idealnym domem dla mojej rodziny. Przejrzeliśmy z żoną tysiące projektów i w zasadzie tylko ten wydaje nam się najbardziej optymalnym domem pod kątem powierzchni oraz kosztów budowy. Jestesmy zachwyceni projektem!!!

Projekt domu Czapla 1169 grubydarek

2012.02.20 27

Fakt jest taki, że projekt tego domu to strzał w dziesiątkę!!!! W tym roku co prawda nie mam w planach budowy, ale dopiero za dwa lata i na pewno chcialbym budować „czaplę" poniewaz dla mnie jest to projekt idealbny!

Projekt domu Czapla 1171 Radzymin_Tola

2012.02.19 34

Bardzo sie cieszę że ktoś zainteresował sie tym projektem, bo już zaczynałam wątpić czy będę mogła wymieniać sie z kimś swoimi spostrzeżeniami:))))Jestem na etapie początkowym właśnie uzgadniam z architektem czy CZAPLA zmieści sie na mojej działce, ponieważ mam dosyć wąską działkę i ciężko było znaleźć cos odpowiedniego. W każdym razie CZAPLA to mój ostateczny wybór.

Projekt domu Czapla 1168 54_Luśka

2012.02.15 36

Niedawno zamówiłam projekt domu CZAPLA. Był to jeden z domów, który spełniał moje oczekiwania czyli: prosta architektura, przestronny parter oraz funkcjonalne poddasze. Zastanawiam się nad wprowadzeniem drobnych zmian. Pewnie wiele spraw wyjdzie w trakcie realizacji, ale to jeszcze przede mną :)))

Projekt domu Czapla 1173 milenkaJ

2012.02.08 1

Bardzo spodobał mi się ten projekt i moim zdaniem ma ustawne pomieszczenia :)

Projekt domu Czapla 1172 Rychu

2012.02.06 40

Interesuje mnie ten projekt ponieważ spełnia moje oczekiwania co do wielkości pomieszczeń jak i ich rozmieszczenia.”Czapla” jest po analizie wieeeelu projektów numerem 1. Dlatego miałbym prośbę do osób, które wybudowały ten domek o podzielenie się zdjęciami, spostrzeżeniami i pomysłami zmian, o które warto zadbać na etapie adaptacji projektu.

Projekt domu Czapla 124 Ewka Ignacy

2012.01.31 10

podoba mi się oryginalność tego domu. Boczne daszki, werandy, podcienie i wiaty dodają niesamowitego uroku.Trzeba przyznać, że dom nie należy do małych. Na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenną cześć dzienną, której centralnym miejscem jest salon, na poddaszu zaplanowano dwie sypialnie i łazienkę.Ujał mnie ten projekt.

Projekt domu Czapla 125 Aga&Mirek_

2012.01.31 12

Praktyczny i funkcjonalny układ pomiesczeń, bez udziwnień. Bardzo odpowiada nam prostota domu:)

Projekt domu Czapla 126 KacHHA z Mielca

2012.01.31 29

Jednoprzestrzenny salon połączony z kuchnią i jadalnią to moje marzenie:))) Szukając domu trafilam na kilka typów, ale bardziej moją uwagę przykuł ten projekt

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Dom w brzozach
Elka
Faworyt 2
Gagatek
Miodowe Lata
Okruszek
Pierwszy Dom 3
Stokrotka
Urwis 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.