MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Biedronka

Pow. użytkowa: 57.79 m2   /   Koszt realizacji: 173 384 zł
Projekt domu Biedronka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Biedronka to propozycja niewielkiego domu jednorodzinnego dla trzy-czteroosobowej rodziny, parterowego, przekrytego dwuspadowym łagodnym dachem, ze strychem do adaptacji. Domek ma prostą bryłę i konstrukcję. Jest łatwy w budowie i tani w przyszłej eksploatacji. Dzięki zastosowaniu bardzo dobrego ocieplenia i nowoczesnych instalacji, Biedronka jest budynkiem energooszczędnym. Wygląd zewnętrzny to połączenie nowoczesności z tradycyjną formą. Nowoczesne materiały wykończeniowe i detale architektoniczne łączą się tu z tradycyjną formą parterowego domu na planie prostokąta, z dwuspadowym dachem. Elewacje frontowa i ogrodowa zostały urozmaicone zadaszonymi podcieniami, oraz drewnianymi okładzinami ścian. Oryginalny dach kryty blachą na rąbek można łatwo zastąpić dachówką lub blacho dachówką. Wnętrze domu występuje w dwóch wersjach: wariancie z dostępem na strych przez wyciągane schodki drabinkowe, oraz wariancie ze schodami na strych. W obu wersjach dostajemy w górę do nieużytkowego poddasza – strychu, który można dowolnie zaadaptować, jako magazyn, lub jako pomieszczenie użytkowe. Parter domu składa się z części dziennej z salonem, kuchnią i holem, oraz dwóch sypialni z łazienką. Przy przedsionku znajduje się kotłownia gazowa, którą łatwo można zmienić na kotłownię z piecem na paliwo stałe. Mimo niewielkiej powierzchni dom ma przestronne i wygodne wnętrze. Biedronka jest budynkiem całorocznym, może być też wykorzystywana jako dom wakacyjny. Prosta i łatwa konstrukcja pozwoli zaoszczędzić na kosztach budowy. Biedronka to z pewnością propozycja dla rozsądnie myślącego Klienta. Projekt występuje w wersji bez garażu, ale bardzo łatwo można doprojektować garaż z boku domu, przy sypialniach. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 346 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 80,95 m2
  • z podcieniami 89,89 m2
 • Powierzchnia całkowita: 80,95 m2
 • Powierzchnia netto: 61,29 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 57,79 m2 wg PN-70/B-02365
  • 61,29 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 130,59 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 5,70 m (5,90 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,00 m
 • Długość budynku: 8,00 m
 • Min szerokość działki: 17,00 m
 • Min długość działki: 16,00 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany belkowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 89,0 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 79,1 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 62,80 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 64 558,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 87 237,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 86 147,00 zł
Realizacja domu pod klucz 173 384,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Biedronka - plik szczegółowy

Projekt domu Biedronka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Biedronka 5379 Nika

2014.04.02 32

Musimy mieć dach z katem min. 35 stopni czy to duża rewolucja w projekcie? I jak bardzo podroży to projekt i budowę domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Niko. To nie jest duża rewolucja w projekcie. Podobnie koszty projektu i budowy nie będą wygórowane, trzeba tylko przeprojektować konstrukcję dachu. Koszty podajemy mailem: [email protected] MG
Projekt domu Biedronka 4717 Wojtek K

2013.11.24 2

Witam , czytając poprzednie komentarze zainteresowała mnie Państwa odpowiedz na pytanie ...." Tak strych można wykorzystać na dwa pokoje . Można wydzielić mały korytarzyk przy schodach z osobnymi wejściami do tych pokoi , lub przeprojektować schody . Dla większej wygody można nieznacznie podnieść ściankę kolankową , aby uzyskać wyższe pomieszczenia." W jaki jeszcze sposób można przeprojektować schody,oraz na jaką wysokość maksymalnie można podnieść ściankę kolankową aby budynek nie stracił proporcji?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojtku. Schody w tym domku można na przykład zaprojektować na ścianie przy kotłowni. Wtedy trzeba komin "wsunąć" do kotłowni , aby wyrównać tą ścianę i przy niej zrobić schody na górę i zostawić kominek pod nimi, lub można przestawić jedną kształtkę kominową wraz z kominkiem na ścianę przy łazience , a pod schodami ustawić zestaw TV. Jeśli chodzi o podwyższenie ścianki kolankowej to więcej jak 40-50 cm nie powinno się podnosić tej ściany . W przeciwnym wypadku dom straci proporcje. MG :)
Projekt domu Biedronka 4594 Wojtek K

2013.11.03 2

Witam ,jestem zainteresowany projektem Biedronka wariant1. Myślę o budowie w systemie Teramika grubość muru 36.5 bez docieplenia na płycie fundamentowej. Czy Wasza firma może przeprojektować budynek pod ten system z zachowaniem rozmiarów wewnętrznych ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojtku. Tak możemy zaprojektować taki wariant domu . Szczegóły realizacji podajemy drogą mailową: [email protected] . Zapraszamy MG :)
Projekt domu Biedronka 4398 Karolina Kamoda

2013.09.14 1

Witam Czy istnieje możliwość zamówienia tego proejktu w wersji szkieletowej drewnianej? Jakie byłyby koszty takiego projektu? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Karolino. Tak jest taka możliwość , a o szczegółach realizacji takiej wersji podajemy drogą mailową: [email protected] - Zapraszamy. MG :)
Projekt domu Biedronka 4255 Brygida Kolecka

2013.07.29 7

Zamówiliśmy już projekt ,czekamy, bo od samego początku bardzo nam sie spodobał-intrygujący niepozorny ,mały domek ale dla nas super rozplanowany .BK

Projekt domu Biedronka 4256 Marta Małecka

2013.07.29 42

Witam jestem na etapie adaptacji i lada moment bedziemy składać papiery do starostwa .Wybraliśmy wersje z poddaszem - super pomysł.Jedyna zmiana to robimy okno balkonowe w mniejszej sypialni.

Projekt domu Biedronka 4259 Bartek

2013.07.29 5

Czy można na dachu zamontować panele słoneczne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bartku. Tak jak najbardziej można w tym domu zamontować panele słoneczne. Dach jest prosty i na tyle obszerny , że bez problemu można to zrobić. MG:)
Projekt domu Biedronka 4254 Joanna

2013.07.28 28

Witam Chcemy już zamówić ten projekt. Mam pytanie : czy można nad pokojem zrobić pustkę ,tak żeby poddasze było otwarte i przypominało antresole? Czy pracownia pozwala na taką przeróbkę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Tak , można to zrobić ,ale wcześniej należało by przeliczyć i przeprojektować w tej części strop. Na takie zmiany wyrażamy bezpłatną zgodę .MG
Projekt domu Biedronka 4257 Olga i Maciek

2013.07.28 41

A my też zamówiliśmy Biedroneczkę B- i żadnych zmian , dla nas idealna. Czy ktoś już buduje?

Projekt domu Biedronka 4253 Patryk

2013.07.26 1

Bardzo ładny dom .Już wybraliśmy go z żoną , ale namawiam ją na wersję z poddaszem . Jak sie uda to zamawiam.

Projekt domu Biedronka 4274 Bogna

2013.07.23 8

Witam, kiedy będzie można pokolorować dom?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Bogno. "Biedronka" jest jedną z naszych "Supernowości" , więc na bieżąco staramy się uzupełniać dodatki na naszej stronie. Przepraszamy za utrudnienia . MG :)
Projekt domu Biedronka 4258 Aldonka i Romek

2013.07.21 14

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego cudeńka. Właśnie czekamy na pozwolenie na budowe. Dziekujemy za miłą obsługę MGPROJEKT.

Projekt domu Biedronka 4251 Jola_

2013.07.20 2

bardzo podoba nam się ten dom , ale zastanawiamy sie czy można powiekszyć zadaszenie nad tarasem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można powiększyć zadaszenie nad tarasem poprzez opuszczenie w tym miejscu połaci dachowej. Jeśli miało by być to zadaszenie dużo większe , to wtedy należy "przełamać" część połaci dachowej( nad tarasem )i ewentualnie dostawić dodatkowe słupy. MG:)
Projekt domu Biedronka 4252 Alicja i Paweł

2013.07.17 7

witamy. czy ten dom może być budowany z dopłatą. Jakie to są dopłaty?Czy warto?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście ,że tak . Możemy przystosować dowolny domek do standardu NF40 . Wymaga to dodatkowego ocieplenia domu , dołączenie wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz wykonania instalacji c.o. dedykowanej dla konkretnej lokalizacji , tj. działki w konkretnych strefach klimatycznych , oraz usytuowania domu względem stron świata tak jak będzie w rzeczywistości stał . Taka usługa jest dodatkowo płatna - koszt to :1,0 tys zł zmiany architektoniczne + 800 zł zmiany instalacyjne . Bilans : 1,8 tys zł wydatku , za 30 tys zł dopłaty :) MG
Projekt domu Biedronka 4269 Marcin Jaworski

2013.07.14 40

Chciałbym zapytać , czy można wykonać dodatkowe okna w bocznych ścianach , tak żeby doswietlić pomieszczenia? A na strychu w wersji b czy można dać okna dachowe?kto robi takie przeróbki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marcinie. Tak , jak najbardziej można dodać okna w ścianach bocznych i okna połaciowe w dachu. Takie zmiany można wykonać na etapie adaptacji projektu na działkę. Można również za dopłatą do projektu standardowego , zamówić takie zmiany w naszej pracowni. Zapraszamy na nasz kontakt: [email protected]
Projekt domu Biedronka 4249 Marek S.

2013.07.12 1

Witam .Czy ta kotłownia jest wystarczająca na paliwo stałe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marku. Tak , w tej kotłowni zmieści się niewielki piec na paliwo stałe na przykład kociołek na ekogroszek. MG :)
Projekt domu Biedronka 4268 Monika

2013.07.12 36

Witam Bardzo fajny domek, chyba sie na niego zdecydujemy, tylko brakuje nam garażu. Czy macie Państwo może wersję z garażem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Moniko. Obecnie nie posiadamy wersji tego domu z garażem. Można u nas w pracowni za dopłatą do projektu podstawowego zamówić taka zmianę.Szczegółowe informacje podajemy telefonicznie , lub mailem: [email protected] . Zapraszamy MG :)
Projekt domu Biedronka 4138 Lucyna

2013.07.08 3

Witam My już wybraliśmy projekt Biedronka wariant b ze strychem . Bardzo nam sie spodobał ten domek , czekamy tylko na uwagi architekta , czy wszystko zgodnie z planem przestrzennym i kupujemy na dniach.Pozdr.

Projekt domu Biedronka 4270 Julian Kamyk

2013.07.08 31

Super ta wersja z poddaszem. Po urlopie zamawiamy z narzeczoną projekt.Chcemy w przyszłym roku już zamieszkać w swoim domku.

Projekt domu Biedronka 4271 Mieczysław

2013.07.08 1

Witam. Mamy już z żoną garaż na działce w podobnej architekturze , ale z dachem z wieloma połaciami . Czy nie przeszkadza że ten domek ma dwie i czy mozemy zmienić dach na taki sam jak na garażu? Czy pracownia robi zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mieczysławie. Jeżeli chcecie Państwo mieć dach wielospadowy , to jak najbardziej jest to możliwe. Należy jednak przeliczyć i przerysować więźbę i dach. Można zamówić u nas za dopłatą zmiany , lub zlecić to projektantowi od adaptacji domu na działkę. MG :)
Projekt domu Biedronka 4106 Sebastian Wołek

2013.07.03 39

witam , chciałem sie zapytac , ile by kosztowało przerobienie stropu z drewnianego na płytę wylewaną ? chciałbym zakupić ten projekt , ale najchetniej z przeróbką .Proszę o informacje.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie panie Sebastianie. Chętnie wykonamy dla Pana zmiany o których Pan pisze - Szczegółowe informacje podajemy mailowo , nasz kontakt: [email protected] , lub telefonicznie. Zapraszamy MG :)
Projekt domu Biedronka 4110 Luiza Pankowska

2013.07.03 38

Fantastyczny domek-mały i funkcjonalny. Mam pytanie do wariantu b projektu , czy strych można wykożystać na dwa dodatkowe pokoje . chcieliśmy zagospodarować strych na poddasze . Jaki jest strop betonowy ,czy drewniany? Czy ktoś już może wybudował ten domek? dlaczego koszty realizacji wariantu b wynosza 0.00zł:) Luiza

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Luizo. Tak strych można wykorzystać na dwa pokoje . Można wydzielić mały korytarzyk przy schodach z osobnymi wejściami do tych pokoi , lub przeprojektować schody . Dla większej wygody można nieznacznie podnieść ściankę kolankową , aby uzyskać wyższe pomieszczenia. W tym domu zaprojektowano strop drewniany nad parterem. Trudno nam powiedzieć czy ktoś już wybudował ten dom , gdyż jest to dom z kategorii "Supernowości" , a jak wiadomo formalności przy uzyskaniu pozwolenia na budowę trwają dosyć długo. Jeśli chodzi o Pani ostatnie pytanie , to przepraszamy za błąd , który wkradł się na naszą stronę ( poprawiamy na bieżąco ). Dziękujemy za miłe słowa i zainteresowanie. MG :)
Projekt domu Biedronka 4139 Julia B.

2013.07.01 4

Nam też bardzo podoba się ten domek , zgrabny i funkcjonalny .Po powrocie z urlopu zamawiamy projekt . wachamy się z mężem czy wersję podstawową czy tą ze strychem - ale chyba ze strychem , zawsze więcej opcji.

Projekt domu Biedronka 4260 Iza

2013.06.03 15

Cudny

Projekt domu Biedronka 3902 celina_126

2013.03.07 9

Jestem pod dużym wrażeniem tego projektu. Zawsze chciałam mieszkać w domku. Każdy m2 tego niewielkiego domu jest idealnie wykorzystany. Koszty budowy zachęcają do realizacji. Planuję zakup projektu w niedługiej przyszłości.

Projekt domu Biedronka 3749 Luiza i Marek

2013.01.21 6

Jesteśmy zainteresowani zakupem, czy mogą państwo wstawić zestawienie materiałów? Jak to nowość to ile trzeba czekać na projekt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Faktycznie jest to dom w kategorii "Supernowość" , więc nadal uzupełniamy na naszej stronie dodatki , ale projekt jest gotowy i w sprzedaży.( przygotowanie z wysyłką do tygodnia ). Zapraszamy do nas lub na kontakt: [email protected] . MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 26 opinii.

Podobne projekty


Biedronka 2
Bonifacy
Dom dla trojga
Kajtek
Perełka
Słoneczny 2
Szpak
Żabka
Zosia

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.