MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Benedykt Bliźniak

Pow. użytkowa: 181.06 m2   /   Koszt realizacji: 464 859 zł
Projekt domu Benedykt Bliźniak - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 4490 zł 3592 zł


Projekt domu Benedykt Bliźniak jest wersją wariantową projektu domu Benedykt - tym razem w wersji budynku do zabudowy bliźniaczej. Dwie identyczne połówki domu połączone ze sobą garażami tworzą klarowną kompozycję brył. Dom wymaga dość szerokiej działki, ale efekt końcowy na pewno zadowoli każdego inwestora. Benedykt Bliźniak jest typowym domem z poddaszem użytkowym, z wielospadowymi dachami i dużymi szerokimi lukarnami od strony frontowej i ogrodowej. We wnętrzu domu, na parterze zaprojektyowano otwarty na hol salon z jadalnią i częściowo osłoniętą kuchnię, oraz dodatkowy pokój i część gospodarczą z garażem. Na poddaszu przewidziano trzy sypialnie oraz dwie łazienki - w tym apartament rodziców z własną łazienką i garderobą. W projekcie Benedykt Bliźniak, nad garażem, powstał strych, który można wykorzystać na cele użytkowe: kino domowe, pokój sportowy, ewentualnie dodatkowe pokoje sypialne. Dom jest doskonałą propozycją dla deweloperów lub inwestorów indywidualnych, którzy posiadają większą działkę i chcą wybudować dom bliźniaczy, aby na drugiej połówce zarobić po sprzedaży.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 809 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 177,08 m2
 • Powierzchnia całkowita: 279,34 m2
 • Powierzchnia netto: 192,52 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 181,06 m2 wg PN-70/B-02365
  • 192,52 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 296,76 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopni
 • Wysokość budynku: 8,56 m (8,96 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 19,93 m
 • Długość budynku: 11,08 m
 • Min szerokość działki: 23,93 m
 • Min długość działki: 19,08 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 i 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe porotherm 30 + 8 styropian (lub wełna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - (w aktualizacji 2017) kWh/(m2)
 • Ek - (w aktualizacji 2017) kWh/(m2 rok)
 • EUco - (w aktualizacji 2017) kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją: (w aktualizacji 2017)

 • Ep - (w aktualizacji 2017) kWh/(m2)
 • EUco - (w aktualizacji 2017) kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 3592 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 163 281,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 239 058,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 225 802,00 zł
Realizacja domu pod klucz 464 859,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Benedykt bliźniak - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Benedykt Bliźniak 1077 Filip_Kraśnik

2012.02.29 7

Planuję zakup działki na spółkę ze znajomymi. Działka przeznaczona będzie na budowę bliźniaka. Wstępnie spodobał nam się projekt benedykta. Czy ktoś buduje/wybudował ten dom i mógłby wyrazić swoją opinię??? Za komentarze będę wdzięczny!!!

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1078 monika_zalewska

2012.02.29 38

Benedykt jest ślicznym domkiem. Jedna połówka po zbudowaniu stanu surowego idzie na sprzedaż, a w drugiej połówce chcę zamieszkać ze swoją rodziną. Szukając domu były brane następujące aspekty: dach wielospadowy, garaż na dwa auta, na parterze dodatkowy pokój, kuchnia za spiżarnią, a na poddaszu sypialnie każda z garderobą. Benedykt z niewielu sprostał wszystkim wymogom!!! Jeszcze trudno powiedzieć, że buduję ten dom, ale wszelkie formalności związane z pozwoleniem na budowę już mam. Pogoda nie dopisuje więc muszę wstrzymać się pracą :-) Na razie koncentruję się na szukaniu ekipy budowlanej do stanu surowego.

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1079 Sikorski Janusz

2012.02.29 44

Posiadam działkę, na której chciałbym pobudować bliźniaka (dwa oddzielne budynki połączone garażami - praktycznie dwa oddzielne domy), przy czym jedną część bliźniaka sprzedać, a w drugiej zamieszkać. Zdecydowaliśmy się z żoną na benedykta, ponieważ idealnie odpowiada nam układem pomieszczeń. Drugim czynnikiem decydującym był garaż dwustanowiskowy. Mamy tylko nadzieję, że naszym przyszłym sąsiadom Benedykt również przypadnie do gustu :-)

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1080 Roska

2012.02.29 38

Benedykt jest ślicznym domem :-) Podoba mi się rozkład pomieszczeń. Jedyne co chciałabym zmienić w projekcie to kuchnię, zrobiłabym ja zamkniętą. Z doświadczenia wiem, że roznoszące się zapachy po całym mieszkaniu nie należą do przyjemnych. A tak poza tym to reszta jest ok.

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1081 Przemo

2012.02.29 41

Benedykt wizualnie b.mi się podoba! Tak naprawdę zdecydowałem się na budowę bliźniaka, ponieważ po pierwsze warunki dzialki na to pozwalają to po drugie zależało mi na obecności sąsiada za ścianą. Mając z boku innych mieszkańców będę zuć się bezpieczniej.

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1083 elizkaaa

2012.02.29 3

Witam, posiadamy szeroką działkę, na której chcemy wybudować bliźniaka. Po wybudowaniu domów, drugą połówkę chcemy sprzedać. Do tej pory tylko jeden projekt spełniał nasze oczekiwania. Zastanawiamy się z mężem nad kupnem Benedykta bliźniaka. Dom jest śliczny. Duży i funkcjonalny!

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1084 ArturBaniak

2012.02.29 4

Witam, padł pomysł, aby wspólnie ze szwagrem kupić działkę i postawić domek dla 2 rodzin. Spośród wszystkich bliźniaków tylko jeden nam się spodobał – Benedykt. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej budować bliźniaka złączonego ścianami garażu, wtedy nic nikomu nie będzie przeszkadzać. Zdecydowaliśmy się na ten projekt, ponieważ jest to jedyny gotowiec, który odpowiada mnie i szwagrowi bez dokonywania jakichkolwiek zmian. Projekt niewątpliwie zasluguje na uznanie!!!

Projekt domu Benedykt Bliźniak 1085 flower36

2012.02.29 6

Witam, jednak zdecydowałam się na ten projekt. Od dawna szukałam projektu takiego jak benedykt :)Budowę mam nadzieję, że zaczniemy na początku przyszłego roku. W między czasie będę odwiedzać forum, aby dowiadywać się o Waszych postępach :)

Projekt domu Benedykt Bliźniak 95 Łucznik_Amelia

2012.01.31 29

Garaż na dwa auta,duży pokój dzienny z jadalnią, w sumie trzy łazienki, na poddaszu apartament dla rodziców z własną łazienką i garderobą. Dodatkowym atutem jest strych nad garażem, który można wykorzystać na dodatkowe pokoje. Decyzja co prawda nie została jeszcze podjęta, ale na 99% jestem zdecydowana na ten właśnie projekt.

Projekt domu Benedykt Bliźniak 96 Poncyliusz

2012.01.31 34

WItam, na Benedykta zdecydowałem się zupełnie przez przypadek. Spodobał mi się dom wybudowany. parterowy z poddaszem użytkowym oraz garażem dwustanowiskowym wprost idealny dla mojej rodxinki, jestem zadowolony z dokonanego wyboru oraz sąsiadów :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 10 opinii.

Podobne projekty


Benedykt
Benedykt 2
Benedykt 3
Benedykt 4
Benedykt 5
Faworyt
Faworyt 3
Hornówek
Joanna 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.