MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Bajkowy

Pow. użytkowa: 104.05 m2   /   Koszt realizacji: 260 037 zł
Projekt Domu Bajkowy - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2290 zł 1832 zł


Projekt domu Bajkowy to propozycja dla 4-5 osobowej rodziny. Domek jest nieduży, ale spełnia wszystkie funkcje, którymi powinien charakteryzować się prawdziwy dom. Na parterze domu Bajkowy zaprojektowany został dodatkowy pokój, mogący spełniać funkcję gabinetu, sypialni babci lub pokoju gościnnego. Wiata opcjonalnie może być garażem. Pracownia posiada także wariant projektu Bajkowy z podwójnym garażem. Dostępna jest równiez poszerzona wersja z garażem (projekt domu Bajkowy 2), komfortowa wersja (projekt domu Bajkowy 3) oraz odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 402 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 98,12 m2
 • Powierzchnia całkowita: 126,15 m2 + wiata
 • Powierzchnia netto: 104,05 m2 +wiata
 • Powierzchnia użytkowa: 104,05 m2
 • Powierzchnia dachu: 163,5 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 7,76 m (7,78 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,8 m
 • Długość budynku: 7,8 m
 • Min szerokość działki: 19,8 m
 • Min długość działki: 15,93 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,67 m
Materiały:
 • Fundamenty - monolityczne wylewane
 • Ściany zewnętrzne - pustaki beton komórkowy + styropian lub POROTHERM + styropian
 • Ściany wewnętrzne - pustaki beton komórkowy lub cegła
 • Strop - TERIVA
 • Elewacje - tynk cienkopowłokowy, akrylowy lub mineralny
 • Pokrycie dachu - dachówka lub blacha dachówkowa

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 88,6 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 82,0 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 62,80 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 1832 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 91 276,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 136 142,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 123 896,00 zł
Realizacja domu pod klucz 260 037,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Bajkowy - plik szczegółowy

Bajkowy - plik szczegółowy - lustro

Komentuj
Projekt domu Bajkowy 8145 Piotr

2017.10.11 0

Witam! Czy ktoś buduje obecnie ten projekt? Szukam kontaktu z osobami realizujący ten projekt. [email protected]

Projekt domu Bajkowy 3699 Romik13

2013.01.10 5

zastanawiam się nad zakupem , ale chce solary założyć, czy da się w tym domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W tym domu można bez problemu zamontować instalację solarną - można dokupić w naszej pracowni dodatkowo do projektu podstawowego pakiet instalacji solarnej.MG
Projekt domu Bajkowy 3313 Borgo231

2012.10.26 7

Cześć, projekt jak dla mnie marzenie. Tylko jedno pytanko, co zrobić jak u mnie nie ma gazu? Proszę o rade pracownię.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jeśli w Państwa okolicy nie ma gazu , to można zakupić w naszej pracowni gotowy pakiet kotłowni na paliwo stałe ( szczegóły na naszej stronie internetowej , bądź telefonicznie ) MG :)
Projekt domu Bajkowy 997 Pati008

2012.02.28 38

Bajkowy jest śliczny i bardzo funkcjonalny. Co do kuchni, to też miałam wątpliwości czy nie za mała. Ale przecież tam się tylko przygotowuje posiłki, a dużo miejsca i to wygodnego potrzeba na biesiadowanie. I ten dom je zapewnia. Ja na razie nie przewiduję garażu - oszczędzam. Będę zaczynać budowę w marcu :)

Projekt domu Bajkowy 998 maja_pszczolka

2012.02.28 45

Domek faktycznie ładniusi. Ja bardzo lubię projekty MG Projekt’u :)Bajkowy ujął mnie szczególnie swoim wyglądem, wnętrze jest imponujące. Zamierzam powiększyć taras, ponieważ duży taras to główny punkt spotkań domowników i całe centrum życia!

Projekt domu Bajkowy 999 MaciejH

2012.02.28 50

Również rozważam zakup tego projektu. Rozważam także poszerzenie garażu przynajmniej 0.5m. Zastanawiam się nad pompą ciepła i chcę się jeszcze dowiedzieć jakie będą koszty instalacji.

Projekt domu Bajkowy 1000 Irma_42

2012.02.28 19

Witam, ponad miesiąc temu wpadłam na projekt domu „bajkowy” i przyznam, że jest bardzo ładny i co ważne proporcjonalny. W między czasie spodobało mi się jeszcze kilka innych projektów, ale tak to już jest, że często sie wraca do tego, który pierwszy zapadnie w serce. Bajkowy był pierwszym, który mi odpowiadał i do niego wrócilam :-)

Projekt domu Bajkowy 1001 Kulfon

2012.02.28 45

Kupiłem właśnie odbicie lustrzane projektu Bajkowy. Myślę ruszyć z budową na wiosnę. Zalety wg. mnie to przede wszystkim jego wygląd zewn. oraz rozmieszczenie pomieszczeń: kuchnia zlokalizowana z przodu połączona z jadalnią, ustawny gabinet, dość obszerny salon z wyjściem na taras, przestronne pokoje na poddaszu. Wady trochę mały taras. Planowane zmiany w projekcie: w związku z małym tarasem planuję powiększyć go do rozmiarów wg. własnego uznania :)

Projekt domu Bajkowy 1002 a_knapek

2012.02.28 8

Pomimo sugestii naszego inspektora nadzoru nie zdecydowaliśmy się na podwyższenie ściany kolankowej w związku z czym wielkość dachu jest zgodna z projektem. Jeśli chodzi o funkcjonalność pomieszczeń to parter – bez zastrzeżeń, na poddaszu również nie mam zastrzeżeń do łazienki i trzech sypialni. Oczywiście można podzielić przestrzeń poddasza według własnego uznania choć myślę, że układ w projekcie jest w miarę logiczny.

Projekt domu Bajkowy 1003 chuda0909

2012.02.28 7

Witam wszystkich zwolennikow domu Bajkowy. Budowe domu zaczynam na wiosne. Nie przeprowadzam zadnych istotnych zmian w projekcie za wyjatkiem piwnicy ktora dorabiam za wzgledu na skarpe jaka posiadam na działce. Mam nadziej ze bedziemy sie wszyscy na wzajem wspierac i wymieniac sie doswiadczeniami i uwagami odnosnie budowy i mam nadzieje ze szczesliwie dobrniemy do konca budowy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Projekt domu Bajkowy 1004 Zakrzewiaki&BB

2012.02.28 26

Myślę, że z pewnością podniesienie ściany kolankowej wpłynie niekorzystnie na ogólny wygląd budynku. Jednak zalety tego rozwiązania mogą być również nie do przecenienia (powiększenie przestrzeni lub mniej uciążliwe skosy). Jak zwykle w takich przypadkach dylemat pomiędzy urodą a funkcjonalnością jest trudny do rozstrzygnięcia. Ponieważ ja zdecydowałem się podnieść ściankę kolankową w moim Bajkowym, targają mną również podobne uczucia jak opisałem powyżej. Myślę że będę mógł pomóc w podjęciu takiej decyzji na podstawie własnych doświadczeń których mam nadzieję nabyć pod koniec października br. ponieważ aktualnie jestem na etapie oczekiwania na więźbę dachową.

Projekt domu Bajkowy 1005 karlik77

2012.02.28 27

Tydzień temu zakupiłem projekt i na pewno nic nie będę zmieniać, ponieważ wg mnie wszystko jest jak najbardziej na miejscu. Początkowo zastanawiałem się nad podniesiem ścianki kolankowej, ale obawiam się, że skosy zabiorą dużo przestrzeni, także pozostaję przy oryginalnym projekcie.

Projekt domu Bajkowy 1006 B_wolus

2012.02.28 4

Niedawno, po bardzo długich poszukiwaniach odpowiedniego domku zakupiłem projekt tego prześlicznego domu, oglądałem setki projektów, ale jednak tylko ten odpowiadał moim oczekiwaniom. Kiedy czytam Wasze opinie utwierdzam się w przekonaniu, że wybór projektu to trafiona decyzja.

Projekt domu Bajkowy 81 Kristof Lewandowski

2012.01.31 37

Czy ktoś rozważa może zakup tego projektualbo może zaczął budowę? Bardzo poważnie myślę o jego zakupie ale nie potrafię ocenić jego funkcjonalności.

Projekt domu Bajkowy 82 Bajkowa_ALicja

2012.01.31 3

BAJKOWY to jeden z moich faworytów, ale dręczy mnie wątpliwość czy kuchnia nie jest za mała? Czy sprawdza się rozwiązanie kuchnia- jadalnia? Czy jadalnia niejest zbędnym miejscem wykorzystywanym tylko od wielkiego dzwonu? Czy może lepiej mieć wielką kuchnię bez jadalni? Jakie są ukryte miłe i w szczególności niemiłe niespodzianki przy budowie wg tego projektu?

Ocena 4.9/5 na podstawie 15 opinii.

Podobne projekty


Ania
Bajkowy 2
Bryza 3
Kajtek
Niezapominajka z garażem
Przygoda
Przygoda 2
Radosny z garażem
Viking 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.