MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Anatol

Pow. użytkowa: 103.04 m2   /   Koszt realizacji: 364 682 zł
Projekt domu Anatol - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3090 zł 2472 zł


Projekt domu Anatol to wygodny, parterowy dom dla rodziny 4-6 cioosobowej, o bardzo stonowanej architekturze. Projekt Anatol łączy w sobie prostotę, nowoczesną racjonalność i tradycyjny detal architektoniczny. Parterowa bryła budynku przekryta dwuspadowymi dachami, kryje w sobie dodatkową przestrzeń strychu, który po zaadaptowaniu, może służyć jako poddasze użytkowe. Dzięki przemyślanym proporcjom, oraz dodatkom, takim jak ganek frontowy na kolumienkach, czy duża ogrodowa weranda, przekryta dwuspadowym dachem - dom Anatol jest jednocześnie prosty, ciekawy i elegancki. We wnętrzu domku, prócz przestronnego salonu połączonego z holem i kuchnią, zaprojektowano dodatkowo cztery pokoje, duże pomieszczenie gospodarcze, dwie łazienki i wc. To wystarczająca ilość pomieszczeń nawet dla dość licznej rodziny. Dobudowany do głównej bryły garaż jest powiększony o dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Schody na strych prowadzą z pomieszczenia gospodarczego - kotłowni. W przypadku adaptacji strychu na poddasze użytkowe należy zmienić układ ścianek działowych kotłowni łazienki i włączyć schody do holu. Dostępna jest także wersja odbicia lustrzanego projektu Anatol.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 653 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 166,71 m2
 • Powierzchnia całkowita: 166,71 m2
 • Powierzchnia netto: 111,41 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 103,04 m2 wg PN-70/B-02365
  • 111,41 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 262,15 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,13 m (6,58 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 18,57 m
 • Długość budynku: 9,3 m
 • Min szerokość działki: 25,57 m
 • Min długość działki: 18,87 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,65 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: drewniany belkowy
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,0 kWh/(m2)
 • Ek - 87,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,47 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,02 kWh/(m2)
 • EUco - 32,76 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2472 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 122 588,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 171 670,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 193 013,00 zł
Realizacja domu pod klucz 364 682,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Anatol - plik szczegółowy

Projekt domu Anatol - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Anatol 6777 anita

2015.11.11 1

Dzien dobry, Czy istnieje mozliwosc adaptacji strychu na dwie duze sypialnie z lazienkami? Rowniez chcialabym zrobic taras nad garazem z wyjsciem z korytarza na pietrze-czy byloby to mozliwe?Jaka powierzchnie w m2 bedzie mialo poddasze uzytkowe? pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anito. W tym domu jest za nisko, żeby wyszły wygodne sypialnie na poddaszu i trzeba by było zmienić kąt nachylenia dachu lub podnieść ściankę kolankową. Zmiany takie wprowadza się przy adaptacji domu na działkę, a na zmiany my wystawiamy bezpłatną zgodę. Taras też można zrobić nad garażem. Mamy projekt Anatol 2, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy, bo tutaj już bez problemu wyjdą te sypialnie z łazienkami: http://www.mgprojekt.com.pl/anatol-2. MG:)
Projekt domu Anatol 4923 Agnieszka Ignatiuk

2014.01.04 4

Jeszcze jedna sprawa. W planie zagospodarowania przestrzennego mam zapis o kącie nachylenia dachu 40 - 45 stopni, przy wysokości do 8,5 m budynku. Czy jest możliwość takich zmian w tym projekcie oraz podpiwniczenia. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Obecnie budynek ma wysokość 6.13m od poziomu parteru, a od poziomu terenu 6.48m. W przypadku kąta nachylenia dachu 40 stopni, wysokość podniesie się o ~1.0m i dom będzie miał wtedy ~7.20 i ~7.50. Przy 45 stopniach , wyjdzie na styk ~8.50m. Można wtedy zrezygnować z jednego schodka zewnętrznego i zostanie zapas ( wysokość jednego schodka 16.5cm ). Ogólnie można wykonać takie zmiany w tym projekcie i dach przeprojektować z nachyleniem 40-43 stopnie dla bezpieczeństwa. Podobnie z podpiwniczeniem, które również jest możliwe do wykonania z zejściem np: z kotłowni schodami w dół. MG :)
Projekt domu Anatol 4899 Agnieszka Ignatiuk

2013.12.23 9

Dzień dobry. Mam pytanie, czy budowa tego domu może być możliwa w technologii bala? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Tak jak najbardziej "Anatola" można wybudować w technologii bala. Należy jednak pomieszczenie kotłowni wykonać murowane ,albo od środka wymurowane minimum 12cm cegła pełna ,lub zabezpieczyć płytami gipsowo-kartonowymi o podwyższonej odporności ogniowej ( podobnie sufit ). Chodzi o to , że takie pomieszczenie w którym ma być piec ,a zwłaszcza na paliwo stałe nie może być wykonane z drewna. MG :)
Projekt domu Anatol 4873 Maciej S

2013.12.20 1

Szanowni Państwo, czy planuje Państwo w najbliższej przyszłości wprowadzić jakiś nowy wariant w projekcie Anatol, tak aby można byłoby go zrealizować w ramach programu MdM (domy do 100 m2) ? Czy ktoś z Państwa budował w oparciu o ten projekt dom w systemie gospodarczym ? Jak wówczas kształtuje się orientacyjnie koszt budowy takiego domu ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Macieju. Obecnie nie przewidujemy takiego wariantu , ale można w naszej pracowni za dopłatą do projektu podstawowego zamówić zmianę polegającą na zmniejszeniu powierzchni tego domu tak by można było ubiegać się o dotację w programie MdM. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG
Projekt domu Anatol 4624 Tomasz Kowalczyk

2013.11.10 5

Dzień dobry.Bardzo podoba mi się projekt Anaol jego rozmieszczenie ,ilość sypialni, jednak skłaniam się do budowy domu w sysemie szkieletowym. W związku z tym chciałbym zapytać o kilka rzeczy: - czy projekt Anaol jest dosępny w systemie szkieletowym? -czy jest możliwe poszerzenie(wydłużenie) garażu do szerokości(długości )bryły budynku oraz czy jest możliwe przeplanowanie połaci dachu,żeby stanowiła jędną płaszczyznę dla całości budynku? - czy jest możliwe przeplanowanie komina do tylnej części garażu i wykonanie tam kotłowni na paliwo sałe? Pozdrawiam:)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomaszu Wszystkie zmiany , o których Pan pisze są możliwe do wykonania.Jeśli chodzi o wersję domu w technologii szkieletowej to obecnie nie posiadamy takiego rozwiązania , ale za dopłatą do projektu standardowego może Pan zamówić w naszej pracowni projekt tego domu w systemie szkieletowym. Szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . MG :)
Projekt domu Anatol 4542 Joanna Pod

2013.10.15 2

Dzień dobry, jestem kompletnie zielona w tych tematach. Na razie budowa domu pozostaje dla mnie w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale mam pytanie. Czy jest możliwość powiększenia bryły domu o ok. 1 metr? Mam na myśli wydłużenie krótszych boków. Wtedy salon byłby większy i pokoje zyskałyby na przestrzeni.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Tak jest taka możliwość , ale wtedy trzeba będzie przeprojektować częściowo domek , ponieważ zmieni się rozpiętość elementów konstrukcyjnych stropu nad parterem i konstrukcja więźby dachowej. MG :)
Projekt domu Anatol 3247 Robert

2013.07.03 4

Witam mam pytanie do autora, czy można wydłużyć garaż i zrobić tam kotłownię na paliwo stałe? Druga zmianą byłaby zamiana 3 pokoi na 2. Czy MG może nanieść taką zmianę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Robercie. Tak można wykonać zmiany o , których Pan napisał ( konieczny jest dodatkowy komin z przewodem spalinowym i wentylacyjnym ). Tak Nasza pracownia może odpłatnie nanieść takie zmiany ( szczegóły podajemy telefonicznie , lub drogą mailową ). MG
Projekt domu Anatol 3990 Grzesiek Wolanin

2013.04.20 3

Chciałbym prosić o wymiary garażu czy istnieje możliwość zrezygnowania z niego. Czy istnieje możliwość postawienia tego domu metodą PREFABRYKOWANĄ.? Czekam PILNIE na ODPOWIEDŻ

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Grzegorzu Wymiary garażu po stronie zewnętrznej to: szerokość 3.65m i długość 7.66m2. ( ewentualnie można zrezygnować ) Jest możliwość wykonania domu w innej technologi i bez garażu . Może Pan zamówić u nas zmiany ( koszt i termin wykonania )- szczegółowe informacje podajemy droga mailowa . Zapraszamy na kontakt: [email protected] . MG :)
Projekt domu Anatol 3947 Aneta

2013.03.29 7

Anatol jest świetny, tylko dla nas... troszkę za duży. Układ pomieszczeń - super! Dlatego nie chcielibyśmy z niego zrezygnować. Czy można skrócić bryłę domu o ok. 1,20? Zakładamy rezygnację z garażu.Czyli dom kończyłby sie tam, gdzie zaczyna się mała łazienka na końcu korytarza. Konieczne wtedy byłoby przeniesienie kotłowni, np. w miejsce ostatniej (największej) sypialni. A pomieszczenie po obecnej kotłowni (teraz niewielkie) służyłoby na schowek. Czy takie zmiany są możliwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aneto. Zmiany , o których Pani pisze są możliwe do wykonania . Może Pani zakupić u nas projekt podstawowy i za dopłatą zamówić wykonanie takich zmian ( koszt i termin realizacji podajemy na maila ). Może to zrobić również architekt od adaptacji na działkę , wtedy przesyłamy bezpłatną zgodę na wykonanie zmian. MG
Projekt domu Anatol 3941 Zbigniew

2013.03.23 3

Długo szukałem domu parterowego z czterema sypialniami. Ten projekt bardzo mi odpowiada. Mam wąską działkę, a wjazd na nią jest od szerszej strony. Dlatego chcę zapytać ,czy można przenieść taras i wyjście na niego na lewą stronę budynku. Można by też zamienić miejscami pokój obok kotłowni z łazienką. Mniej rur instalacyjnych i szybciej ciepła woda dociera do odbiorników w łazience. Nie jest to jednak taka konieczna zmiana.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście - można przenieść taras i wyjście z salonu na boczną elewację . To nie jest duża przeróbka . Z taką zmianę bez kłopotu poradzi sobie projektant adaptujący dom do działki . Jeśli chodzi o zamianę miejscami pomieszczeń - taką zmianę jako : "nieistotne odstępstwo od projektu" może Pan wprowadzić bezpośrednio na budowie , wpisem do dziennika budowy . Zapraszamy ! MG
Projekt domu Anatol 3939 An

2013.03.20 12

Witam, Mam pytanie do pracowni. Czy istnieje możliwość zmiany stropu na terrivę, inny systemowy bądź monolityczny? Przy zmianie stropu chcielibyśmy "wyprostować" ścianę nośną w salonie. Salon wtedy byłby węższy (miałby ok.4,5mb), ale zyskałaby sypialnia ob Jeśli chodzi o zmiany układuiok salonu. Salon zrobiłby się prostokątny. Cała lewa strona domu (na lewo od drzwi wejściowych) byłaby prostokątem, w którym znajdowałby się właśnie salon, kuchnia i spiżarka. Kominek przenieślibyśmy na ścianę przy spiżarce. Proszę zerknąć na projekt Studia Z500 (projekt Z241) - chodzi mi o podobne zorganizowanie tej lewej strony domu, jak w tym projekcie. Lubię, kiedy ściany schodzą się pod kątem prostym. Proszę o informację, czy takie zmiany w ogóle wchodzą w grę w Anatolu. Anatol jest najlepszym projektem, jaki udało nam się znaleźć, ponieważ ma 4 sypialnie, 2 łazienki, spiżarkę, kotłownię przy garażu, garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym itd. I przede wszystkim to wszystko znajduje się na niewielkim metrażu. Ma również bardzo ładną elewację. Zalet ma więc mnóstwo i nie chcielibyśmy z takiego dobrego projektu rezygnować. Wątpię, abyśmy znaleźli równie dobry projekt. Przewertowaliśmy już cały stos katalogów... Proszę więc o pomoc i odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Dziękujemy za miłe sowo o "Anatolu" :) . Strop teriva można oczywiście zastosować . W tym momencie dom ma dwutraktowy drewniany strop belkowy . Przeróbka stropu może być wykonana : przez projektanta adaptującego , lub u nas w pracowni , lub - jeśli potraktujemy zmianę "materiału" stropu jako "nieistotne odstępstwo od projektu " - samym wpisem kierownika budowy do dziennika budowy . Jeśli chodzi o zmianę układu ścian wewnętrznych - takie zmiany także są możliwe do wprowadzenia . Zmiany może nanieść projektant adaptujący dom do działki - dajemy zawsze bezpłatną zgodę na przeróbki . Zmiany możemy nanieść również my - za dodatkową opłatą do ceny projektu typowego . Aby uzyskać więcej informacji o koszcie i terminie zmian - proszę o kontakt mailowy z nami . Zapraszamy ! :) MG
Projekt domu Anatol 3892 ANNA GĄSIOR

2013.03.05 5

Jeżeli zdecydowałabym sie zrezygnować z garażu, a z tego co tu czytałam tak mozna to jakie były by wymiary samego domku???? nie ukrywam , że projekt mi sie bardzo podoba tylko z garażem nie wiem czy zmieści mi sie na mojej małej działce.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno. Dziękujemy za miłe słowa. Dom bez garażu ma wymiary: 9.30m x 14.92m . MG
Projekt domu Anatol 3697 Katarzyna K

2013.01.10 1

My również zdecydowaliśmy się na Anatola. Bardzo odpowiada nam rozkład pokoi w tym budynku :) Co prawda będziemy robić zmiany, ale to będą tylko kosmetyczne zmiany takie jak np. zlikwidowanie małego wc obok dużej łazienki. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia budowy :)

Projekt domu Anatol 3626 OlimpiaG

2012.12.20 4

Bardzo ładny projekt. Czy można z trzech pokoi zrobić dwa - tych z tyłu. Można byłoby powiększyć salon i taras? Czy MG wyrazi zgodę na takie zmiany? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak wyrażamy zgodę ( bezpłatną ) na takie zmiany. Tak Pani Olimpio można z trzech pokoi zrobić dwa i powiększyć pokój dzienny z tarasem. Dziękujemy za miłe słowa . MG :)
Projekt domu Anatol 3503 MalikaM

2012.12.04 4

My też wybraliśmy Anatola. Oglądaliśmy milion i ten wypadł najlepiej. Będziemy zmieniać trochę pokoje - jest nas 3 , wiec nie potrzebujemy 4 sypialni. Pozdrawiam

Projekt domu Anatol 2900 Czachu

2012.08.21 7

Bardzo fajny projekt . Jestem na niego zdecydowany . Ale czy można usunąć garaż ? - mam już na działce wolnostojący garaż z tyłu za domem i nie potrzebuję przy domu .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście można usunąć garaż . Część garażowa jest konstrukcyjnie odseparowana od części mieszkalnej domu . Ma osobny dach . Projektant adaptujący na pewno poradzi sobie z tak prostą przeróbką , jak likwidacja garażu . Jeśli miałby Pan problem z modyfikacją projektu u projektanta adaptującego - proszę się zgłosić do nas - możemy zrobić zmianę za dodatkową opłatą . Jeśli byłby Pan zainteresowany , proszę o kontakt z pracownią . Zapraszamy . MG
Projekt domu Anatol 2689 Katarzyna

2012.04.11 3

Przeglądałam mnóstwo projektów. Po długich rozważaniach kupiliśmy "Anatola". Wprowadziłam kilka zmian.Przede wszystkim powiększyłam garaż i tam przeniosłam kotłownię. Zrezygnowałam z 4 pokoi i zrobiłam 3 większe. Powiększyłam też salon. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. mam nadzieję,że w połowie maja zaczniemy.

Projekt domu Anatol 2690 Katarzyna

2012.04.11 2

Po długich rozważaniach kupiłam "Anatola". Wprowadziłam kilka zmian. Przede wszystkim powiększyłam garaż i tam przeniosłam kotłownię. Czekamy na pozwolenie na budowę.

Projekt domu Anatol 990 Zuzanna

2012.02.27 28

Witam, Przyglądam się temu projektowi od tygodnia i śmiało mogę stwierdzić, że domek jest b. prosty, jednak z nowoczesnymi dodatkami tworzy fajną całość:) Wnętrze posiada właściwie wszystko: prócz przestronnego salonu połączonego z holem i kuchnią, ma jeszcze 4 pokoje, duże pomieszczenie gospodarcze, dwie łazienki i wc. Według mnie to wystarczająca ilość pomieszczeń na swobodne zamieszkanie dość licznej rodziny.

Projekt domu Anatol 991 Łukasz1962

2012.02.27 2

Też postawiłem na ten domek, w sumie z prostych przyczyn: - parterowy - dach dwuspadowy - prosta bryła = tani w budowie - garaż - 4 pokoje

Projekt domu Anatol 992 Marzenka_Gromek

2012.02.27 25

W końcu decyzja co do kupna projektu zapadła, oczywiście zdecydowałam się na Anatola :)Szukałam prawie pół roku niedużego, parterowego domu z 4 pokojami oprócz salonu i nic ciekawego nie znalazłam. Dopiero w pracowni MG Projekt trafiłam na domek marzeń, w ogóle podczas zamawiania okazało się, że jest to nowość pracowni :)ja to mam naprawdę szczęście :)

Projekt domu Anatol 993 Olinek

2012.02.27 34

Witam, ten projekt także mnie i mojej żonce pasuje pod każdym względem wiec chyba zdecydujemy się na niego. Zamierzam budować „Anatola” w świętokrzyskim.

Projekt domu Anatol 994 agata_life

2012.02.27 10

Poszukujemy z mężem domku parterowego o powierzchni użytkowej max. 120m2, ostatnio wpadł nam w oko projekt pracowni MG PROJEKT – Anatol, co o nim sądzicie?

Projekt domu Anatol 995 Wojciech28_03

2012.02.27 43

Ten dom ma wszystko, czego ja zawsze szukałem, a czego znaleźć w setkach innych projektów nie mogę. Wszystko, co chciałbym mieć to: - dom parterowy - z jednostanowiskowym garażem - dwuspadowym dachem - niewielkim zadaszonym tarasie - kuchnią koniecznie ze spiżarnią - conajmniej 3 sypialnie

Projekt domu Anatol 78 NATALIA__Kucharska

2012.01.31 35

Anatol to całkiem fajny, duży domek, przestronny i funkcjonalny wewnątrz z możliwością zaadaptowania strychu (biorę taką ewentualność).

Projekt domu Anatol 79 ZuZIA1978

2012.01.31 31

Bardzo prosty, ale z dodatkami nowoczesności tworzy fajną całość! Podoba mis ię:)

Ocena 4.9/5 na podstawie 26 opinii.

Podobne projekty


Anatol 2
Bryza
Bursztyn
Cypisek
Miluś
Niezapominajka z garażem
Promyk
Słoneczny z garażem
Słoneczny z poddaszem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.