Jakie ogrzewanie wybrać

Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: andrzejdewa » 11 lut 2015, 09:04

Witam,

jakie ogrzewanie w domu polecacie?
Zastanawiam się nad tym, aby wybrać ogrzewanie podłogowe?
Według Was to dobry wybór? Czy lepiej gazowe lub po prostu centralne (ekogroszek)??
Z tego co widziałem na http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/, to ogrzewanie podłogowe najlepiej jest połączyć z pompami ciepła. Również tak uważacie??
andrzejdewa

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: MG Projekt » 11 lut 2015, 11:59

Witam

Ogrzewanie podłogowe można bez problemu łączyć z kotłami zasilanymi różnymi źródłami paliwa i może to być w instalacji z piecem na gaz, czy ekogroszek, itp. ale w zestawie z pompą ciepła będzie to najbardziej ekonomiczne i proekologiczne rozwiązanie. Co prawda w pompę trzeba zainwestować i jest jeszcze sporo droższa od systemów tradycyjnych, ale na przestrzeni już kilku lat inwestycja się zwraca, gdyż koszty eksploatacji są dużo niższe niż w przypadku gazu, czy ekogroszku. Gaz obecnie zaraz za ogrzewaniem olejowym jest najdroższym wariantem, ekokroszek wychodzi troszkę taniej, ale właśnie ogrzewanie w połączeniu z pompą ciepła, oraz z kolektorami fotovoltaicznymi i solarnymi jest najbardziej wydajnym systemem.
Pompa sama w sobie jest żródłem odnawialnym i to nie kosztuje, są tylko koszty prądu do zasilania podzespołów do pompy, które i tak są dużo niższe niż gdy zastosuje się piec na gaz- wiadomo za gaz trzeba płacić i to sporo.
MGProjekt Pracownia Architektoniczna | http://www.mgprojekt.com.pl | 022 676 66 83
Awatar użytkownika
MG Projekt

Postautor: szczawix0 » 19 mar 2015, 16:56

Ogrzewanie podłogowe - fajna rzecz.
you can, you should, and if you’re brave enough to start, you will.
Awatar użytkownika
szczawix0

Postautor: Clima88 » 25 mar 2015, 12:57

generalnie podłogowe można łączyć ze wszystkim, tylko nie w każdym pomieszczeniu jest taka konieczność. Wszystko zależy również od oświetlenia danego pomieszczenia, nasłonecznienia.
Humor może być niezwykłą i zdumiewająco skuteczną bronią.
Awatar użytkownika
Clima88

Postautor: magda32 » 04 maja 2015, 09:18

Również jestem zwolenniczką ogrzewania podłogowego.
magda32

Postautor: Walde » 13 maja 2015, 13:08

Zdecydowanie ogrzewanie podłogowe. Można je łączyć nie tylko z pompą ciepła, lecz także z instalacją fotowoltaiczną. Ja na przykład mam ogrzewanie podłogowe - folie grzewcze, połączone w ten sposób i dzięki temu utrzymanie domu jest praktycznie darmowe. Od 2016 roku będzie jeszcze atrakcyjniej z nową ustawą o OZE. Może nawet uda się trochę zyskać na odsprzedanej energii.
Walde

Postautor: Margaret » 10 lip 2015, 11:48

To fakt, ogrzewanie podłogowe wydaje się dość dobrym rozwiązaniem, natomiast ja mam u siebie piec na ekogroszek od Gizexu i jestem bardzo zadowolona. Ogrzewanie jest ekonomiczne i bez problemu taki piec starcza na nasz metraż.
Margaret

Postautor: marlos » 13 sie 2015, 22:13

Według mnie lepiej zapłacić więcej za opał, ale mieć czysto w kotłowni i ulżyć trochę środowisku;) Warto rozważyć palenie palletem, choć wiadomo, że najbardziej praktyczny będzie piec uniwersalny. Jeżeli szukacie odpowiedniego urządzenia grzewczego do domu, warto zapoznać się z ofertą http://www.kotly-ekowitt.pl- firma dysponuje mobilnymi handlowcami, którzy doradzą w wyborze i usytuowaniu pieca. Taka usługa jest bezpłatna.
marlos

Postautor: joala88 » 29 sie 2015, 11:30

My mamy grzejniki i niechcący ogrzewanie podłogowe, bo w korytarzu biegnie rura od ogrzewania i w zimie jest mega ciepła podłoga :D ale jak będziemy już niedługo przeprowadzać sie do jednorodzinnego domku, to na pewno zainstalujemy podłogowe.
joala88

Postautor: kosmawera86 » 05 paź 2015, 15:58

Jeśli tylko się da - polecam centralne :)
kosmawera86

Następna

Wróć do Off-topic