Jakie ogrzewanie wybrać

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Postautor: Alka » 18 lip 2017, 10:29

Pompa ciepła może i jest droga, ale dotyczy to tylko montażu - potem inwestycja się zwraca. Poza tym nawet najlepszy piec z najlepszym podajnikiem nie jest bezobsługowy i trzeba do niego od czasu do czasu zajrzeć i popiół wybrać. Dlatego, jak tylko kogoś stać, to zdecydowanie pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem. Zresztą teraz ceny pomp nie są już taki ogromne. Wystarczy popytać w firmach, które się zajmują ich montażem np. w Eko-Atelier, żeby wiedzieć jakiego rzędu są to koszty.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 04:52 przez Alka, łącznie zmieniany 1 raz
Alka

Postautor: Maxon » 19 lip 2017, 08:45

Co do ogrzewania to moim zdaniem najlepiej sprawdza się pompa ciepła. Ważne jednak, by był to jej odpowiedni rodzaj. W moim przypadku jest to pompa ciepła bezpośredniego odparowania firmy Fonko. Sprawdza się ona doskonale, a dużym plusem jest też to, że jest to mała firma, która tworzy pompy na zamówienie. Dzięki temu wszystko wykonane jest z największą dokładnością, a serwis dostępny jest przez cały rok. Każda maszyna jest dokładnie sprawdzana i testowana przez sprzedażą, co wpływa na niezawodność. Pompę zamontowałem na początku jesieni zeszłego roku i przez cały ten czas sprawdza się ona perfekcyjnie. Moim zdaniem warto w coś takiego zainwestować.
Awatar użytkownika
Maxon

Postautor: tiki » 05 sie 2017, 07:34

Zgadzam się, najlepiej zasięgnąć porady fachowca, który doradzi w tej kwestii. Polecam zajrzeć na ten serwis: http://doborpompy.pl/pompa-cwu/. Znajdziecie tam pomoc przy wyborze odpowiedniej pompy i informacje na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.
tiki

Postautor: poiros » 08 sie 2017, 08:20

pompa to zdecydowanie inna liga z wiadomych powodów. Przechodząc do rozwiązań popularniejszych przed wyborem radzę przeczytać blog jak wybrać tani ekogroszek luzem lub workowany i co ważne dobrej jakości. Najczęściej kupujemy pod wpływem ceny lub wpływu innych ludzi
poiros

Postautor: Dramuś » 23 sie 2017, 17:42

Osobiście serdecznie polecam pellet:) Od kilku już lat używam i jestem bardzo zadowolony :) W domu używamy pelletu Olimp - tak doradził nam instalator, mówił, że to na rynku najlepszy pellet i tego się trzymamy :)
Dramuś

Postautor: TomekP » 29 sie 2017, 11:17

Jak masz dostęp do gazu, to nie ma lepszego ogrzewania - wygodnie, bez obsługowo, czysto i ekonomicznie. Ja od 4 lat ogrzewam kotłem Minimax Elegance od Termetu i nie zamieniłbym go na nic innego.
TomekP

Postautor: Denim34 » 31 sie 2017, 20:01

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem kotłów kondensacyjnych. Obecnie w domu posiadam kocioł kondensacyjny MCR Home od producenta http://www.dedietrich-kotly.pl/ i dobrze się sprawdza, jest energooszczędny co przekłada się na niższe rachunki za gaz.
Denim34

Postautor: vbertos » 01 wrz 2017, 10:49

jeśli będziesz potrzebował informacji o wartościach opałowych to tu masz dane http://blog.gielda-paliw.com/wartosc-opalowa-wegla/ Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz, bo PC i kocioł to raczej dwa światy
vbertos

Postautor: Mikolaj » 18 wrz 2017, 12:57

To jakie ogrzewanie będzie dla kogoś najlepsze, zależy od wielu czynników. Dla wielu osób najważniejsze jest by cała instalacja, a potem ogrzewanie było jak najtańsze, i w takim wypadku na pewno sprawdzą się kotły na ekogrosze najlepiej z automatycznym podajnikiem (sporo takich kotłów ma swojej ofercie firma Sas Busko). Dla kogo natomiast koszty nie graj roli - ten może kombinować z różnymi nowoczesnymi wynalazkami.
Mikolaj

Postautor: yahoda10 » 21 wrz 2017, 14:18

Jak dla mnie odpowiednie ogrzewanie podłogowe wraz z dobrym lakierem i w domu masz ciepełko :) Tylko trzeba pamiętać, o odpowiednim wykończeniu wnętrz przy tego typu ogrzewaniu. Na Kosbud można znaleźć trochę informacji na temat.
yahoda10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-topic