Garaż czy wiata

Re: Garaż czy wiata

Postautor: Kamil Walaszczek » 04 gru 2015, 19:26

u mnie budowałem garaż ze względu na pory roku i bezpieczeństwo przed drzewami w nocy podczas wichury
Łapie tylko dobre chwile
Awatar użytkownika
Kamil Walaszczek

Postautor: dynamical » 27 sty 2016, 11:55

A czy można wykorzystać do łatania dachu arkusz blachy ? Oczywiście po odpowiednich obróbkach blacharskich bo nie mam chwilowo pieniędzy na gruntowny remont garażu. Mam nadzieje, że to by w zupełności starczyło...
dynamical

Postautor: mapol » 08 lut 2016, 09:28

Na początek w zupełności wystarczy ;)
mapol

Postautor: Aza » 13 mar 2016, 20:49

Tańszym rozwiązaniem jest wybór wiaty garażowej. My w tym roku właśnie będziemy stawiać na działce. Przypadła nam do gustu wiata garażowa dołączona do ściany budynku mieszkalnego. Jest to konstrukcja drewniana przyścienna z pokryciem dachowym wykonanym z wytrzymałego poliwęglanu komorowego przezroczystego. Właśnie dogadujemy wykonanie jej pod wymiar jaki by nam odpowiadał. Stawiamy na konstrukcję prostą kolorystycznie dopasowaną do elewacji domu. Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających oszczędności podczas budowy.
Aza

Postautor: amelka4 » 20 kwie 2016, 12:10

Witam.
Też wole garaż. A jeszcze ciekawiej będzie jak z kontenera budowlanego się go przerobi. Kontener charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz łatwością montażu. Posiada solidne zabezpieczenie przed włamaniem i ma impregnowaną podłogę.
amelka4

Postautor: tabaciarz » 23 cze 2016, 13:44

Od siebie polecam garaż. W razie czego (jak ocieplisz) możesz nawet zimą coś przy pojeździ pogrzebać.
tabaciarz

Postautor: singnoral » 26 lip 2016, 11:00

garaż jest bezpieczniejszy i bardziej praktyczny - więcej pomieści.
singnoral

Postautor: Emzet » 01 sie 2016, 11:48

Garaż. Dlatego, że garaż to nie tylko miejsce gdzie się trzyma samochód. To także miejsce gdzie trzymam narzędzia i wszystkie inne rzeczy niezbędne do konserwacji i dbania o samochód. Specjalne pomieszczenie dla samochodu przydaje się zawsze, kiedy pojawia się jakaś usterka. Dlatego jeśli możesz sobie pozwolić na garaż - to lepsze rozwiązanie.
Emzet

Postautor: Martyna84 » 14 wrz 2016, 08:33

To chyba wszystko zależy przede wszystkim od budżetu. Choć moim zdaniem lepiej jest się wstrzymać z inwestycją i odłożyć środki na solidny garaż. Chociaż przy stawianiu wiaty chyba nie trzeba mieć żadnych pozwoleń itp...
Martyna84

Postautor: sowiech » 11 paź 2016, 13:30

Garaż może mieć więcej zastosowań niż wiata, może pełnić rolę schowka, warsztatu, narzędziowni, strychu - w zależności, ile będzie w stanie pomieścić :) Wiaty mi się nie podobają, przypominają mi trochę stajnię swoim designem, poza tym takie porządne kosztują niewiele mniej niż jakikolwiek garaż więc warto już by było oszczędzić, aby móc ten garaż dobie sprawić.
Awatar użytkownika
sowiech

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady budowlane